Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kotły Rtb i Blackstar, sterownik v13


hydro521

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, KruQ napisał:

wiem, ślepo uwierzyłem w ich zapewnienia :) .... frycowe się płaci ...  będę to reklamował, nie ma bata ... tym się palić nie da ... zatyka się palnik (inna sprawa , że coś z czyszczeniem palnika jest nie tak)  . Z 10 worków do zasypu jest jakieś 5 szufelek pełnych popiołu z tego badziewia ....
 

Wow. Z dobrego pelletu oprozniam popielnik co 2 tony. Dwa razy w roku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, hydro521 napisał:

Wow. Z dobrego pelletu oprozniam popielnik co 2 tony. Dwa razy w roku. 

chodzi mi o popiół/pył z worków już :) a nie z popielnika : )

wsypując ten MC pellet do zbiornika to w masce trzeba robić bo się udusić można od pyłu ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

850 + dostawa  ....

myślę , że kocioł i palnik sobie z tym by poradził ale tak jak we wcześniejszych postach pisałem , coś nie tak jest z siłą podmuchu kompresora . @Kroitzman ma się przyjrzeć tematowi , czekam na info dzisiaj od Niego.

Nie zmienia to faktu że pellet do reklamacji , ciekawe jak mnie potraktują jak do nich zadzwonię do nich z takim info. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, hydro521 napisał:

Weź dorzuć 30-50 zł i kup jakiś porządny towar. Za te pieniądze można kupić naprawdę dobre, sprawdzone i certyfikowane pellety. 

i taki miał być właśnie ten pellet , certyfikat zamieszczony przez ELIKSA sprawdzony i polecony przez ELIKA ...

Po prostu MC PELLET poleciał w kulki , wyczuli , że świeżak jestem i mi wcisnął co miał na stanie ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pellecik.pl chyba wysyła w każdy rejon Polski za ok. 870zl za tonę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@eliks Pellecik.pl wysyła w kazdy rejon Polskli tona 910zl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info, tzn. że podnieśli, w wakacje było 850-870zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja dzisiaj na FB rozmawiałem z MAXIMER.pl
cena 850 pln za tonę z transportem do mnie a mają jakieś 200km w jedną stronę do mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedną zpierwszych cech przeczytanych przed zakupem kotła duńskiego był fakt wymagania dobrego pelletu.Dziwię się, że do kotła za 20 tys kupuje się pellet-bo tani, bo blisko, bo inni kupują.
Jeśli pellet z pellecik.pl jest tak samo dobry jak ich strona internetowa to ja dziękuję.
Wejdźcie na stronę https://www.dincertco.de/din-certco/de/ i sprawdźcie producenta - MAXIMER jest
Ja kupiłem Olimp https://www.dincertco.tuv.com/companies/75340?locale=de
cena 1080 z dostawą pocztą w każde miejsce PL

Edytowane przez seles
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pellecik.pl ma bardzo dobry pellet, co również potwierdzają użytkownicy tego forum. Nie rozumiem co ma wspólnego strona z jakością pelletu. Dobry pellet nie musi kosztować zaraz 1000zl a ludzie liczą pieniądze. Jeśli ktoś decyduje się kupić kocioł za 20k i palenie pelletem za ponad 1000zl to dochodzi kolejna kwestia jaką jest sens i opłacalność pójścia w tym kierunku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

apro po  moich problemów...
zareklamowałem ten pellet. Byłw szoku jak mu pokazałem zdjęcia spieków i popiołu z worków.

Dostawca dzisiaj ma mi przywieźć 10 worków poprawionego pelletu.. Jak wszystko będzie ok to ma wymienić całość.

Jak dla mnie pozytywna reakcja , zobaczymy jak się sprawdzi to co przywiezie ...

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, seles napisał:

pellecik - 910, maximer- 850

Przy takim obrocie sprawy wybór jest jasny na danym terenie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.12.2020 o 07:45, KruQ napisał:

Panowie , ktoś ma nagrane albo może nagrać jak kociołek BS jest czyszczony kompresorem ?
Każdy mówi , że to głośna czynność. U mnie podczas czyszczenia kompresorem słychać 3-4 króciutkie psst i to wszystko. Bardziej słychać okresowy przedmuch dmuchawy.
Nastawione mam czyszczenie co 10 kg , otwarcie zaworu 6s i impulsy 0.4. NAstawione tak mam bo niestety wkopałem się z jakością pelletu (mój błąd).
Teraz na testy zakupiłem LAVE 10 worków i po 24 h palenia jak wyjąłem palnik to na palniku 2 garści popiołu. Nie jest to spiek tylko taki zbity popiół.... a po takich strzałach ciśnieniem 6-8bara to powinno wydmuchać wszystko ...
Kompresor 8 bar , na manometrze niecałe 6bar. Nie wiem po jakiej wartości on dobija do pełna.

Mam Feniksa ale zasada jest ta sama.

Całość trwa ok. 10 minut - na początku mechanicznie czyści szuflada, później sprężarka.

Sprezarka.m4a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@seles
no i widzisz u mnie zupełnie to inaczej wygląda wszystko.
U mnie cała procedura czyszczenia kotła wygląda troszkę inaczej.
W skrócie są tylko 4x Pssst króciutkie i najważniejsze: nie ma tego PODMUCHU , STRZAŁU POWIETRZA co jest u Ciebie w np. 1:38s

Edytowane przez KruQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz gruntowne czyszczenie BSa

https://youtu.be/KPcVL84pm70

 

A tu wydmuch kompresora niestety bez dźwięku, ale jest wyraźnie słyszalny, tak samo i i samo pompowanie kompresora. Na tyle słyszalny że ludzie wyłączają czyszczenie palnika na noc.

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@eliks

 widziałem ten film. U mnie cała procedura czyszczeniem kompresorem sprowadza się do 3-4 krótkich impulsów po 0.2s (zależnie od ustawienia) Bez tego strzału dużego powietrza co słychać u @seles Zapewne powoduje to , że po 4 czyszczeniach kotła powietrze było zbite tylko o niecałe 2 bary , dlatego kompres nie potrzebował się doładowywać nawet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to musisz chyba wkleić tutaj bo jak wszedłem na Twój piec to widzę tylko tyle :
 

Cytat
 
 

13:41:51

Uruchomienie przyciskiem

 
 

11:27:49

Moc

 
 
Off

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne, że nie widać 

Ja mogę wchodzić na inne kotły i zdarzenia są widoczne - podaj swoje namiary na stokercloud.

Moje: ( czytać od końca )

11:34:40

Kompresor zatrzymany

 
 
 

11:34:40

Compressor depressurising

 
 
 

11:34:34

Pressure low waiting 8 sek

 
 
 

11:34:25

Boiler valve 2 active

 
 
 

11:34:25

Pressure reached 20 sek

 
 
 

11:33:58

Pressure low waiting 8 sek

 
 
 

11:33:49

Boiler valve 1 active

 
 
 

11:33:49

Pressure reached 14 sek

 
 
 

11:33:34

Waiting for low pressure 43 sek

 
 
 

11:32:49

Burner valve active

 
 
 

11:32:49

Odpopielanie OFF

 
 
 

11:32:49

Pressure reached 30 sek

 
 
 

11:32:18

Czyszczenie kompresorem 22

 
 
 

11:27:49

Odpopielanie

 
 
 

11:27:49

Moc

 
 
 
Off
 
 
 

11:27:49

Zatrzymany przyciskiem

Edytowane przez seles
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może dlatego , że masz V16 ? nie wiem ...
mój to bspiotr , muszę porównać z innymi BS ale już widzę jakieś różnice ...
update: a jednak ich brak w zdarzeniach

będę na budowie to wyłączę kocioł i nagram procedure czyszczenia ..

Edytowane przez KruQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.