Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z dogrzaniem CWU w trybie lato, pompa CWU cały czas pracuje


mikael026

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Mam problem z dogrzaniem wody w zasobniku CWU. Instalacja otwarta z zaworem 4 droznym.  Zasobnik 200 l pionowy.Temp ustawiona na 60 st C na kotle. Wskazania na kotle i zasobniku takie same lecz nie dogrzewa mi wody do tych 60 stopni. Wskazuje i na kotle i na zasobniku o 6-8 stopni mniej i pompa CWU cały czas chodzi, tak jakby nie mogła dojść do zadanej temp. Pompa odpowietrzona, wymieniona na nową, sitko w zaworze nad pompa wyczyszczone. Czujnik temp raczej sprawny, gdy go odlaczylem reaguje na zmiane temp. Czy ktoś coś poradzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w kotle sie pali? Wiem pytanie glupie ale od czegos trzeba zaczac.

Czy w trybie letnim temperatura ustawiona CWU nie jest przypadkiem temperatura ustawiona kotla? Na ile jest ustawiona temp. CWU?

Po co ten zawor 4d pracuje (dioda swieci). Grzejesz CO?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm przekroje rur nie są za małe?

Wysłane z mojego NEM-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, mikael026 napisał:

Temp kotła 65, wody 55

Sprawdz w DTR czy nie jest tak:

1 godzinę temu, PioBin napisał:

Czy w trybie letnim temperatura ustawiona CWU nie jest przypadkiem temperatura ustawiona (zadana) dla kotla?

Jak dodasz przedbicie (nadzor) od 55 w gore to moze wyjsc Ci to co masz na termometrach.

No i pozostaje jeszcze to:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, PioBin napisał:

Po co ten zawor 4d pracuje (dioda swieci).

Wkleilo sie nie tu gdzie trzeba. Smartfony. Postep...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze to sprawdzić kalibrację czujników, a po drugie - czy w trybie letnim mieszacz 4D jest na pewno zamknięty na obieg CO. (chodzi o położenie siłownika jak i samego zaworu 4D).

Jeśli tak nie jest, to może dochodzić do zmieszania  przez pompę CWU wody z obiegów CO oraz kotła tym bardziej, że za pompą CO nie ma zaworu zwrotnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak położenie jest prawidlowe. Nawet ostatnio to tez sprawdzalem lecz gdy zdjalem silownik to próbowałem ręka samym trzpieniem zaworu poruszyć. I właśnie coś ciężko chodziło ale go rozruszalem. Jak skalibrowac czujniki? A może to byc wina anod magnezowych w bojlerze? Nigdy nie były wymieniane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.