Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Piec Cały Czas Pracuje Funkcja Pid


tomi344

Rekomendowane odpowiedzi

Witam . Mam pytanie piec cały czas chodzi mi na pidzie. Temperatura ustawiona 61 c (czy nie za mało) defro 24kw dodatkowo węgiel wydaje mi się że słabo się spala A nie mam porównania . Sterownik tech . Ktoś tu coś takiego ogarnia pomoże? Pięć raz na czas wejdzie w nadzór A tak to cały czas praca .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i dobrze , o to chodzi w pracy kotła w funkcji PID, chodzi o stałopalnosć czyli Masz tak dostosować parametry-ustawienia kotła , aby nie przechodził w nadzór . Wtedy są optymalne parametry spalania paliwa i jego oszczędnosci. Po to ten PID wymyślono. Ja spalam z PIDem mniej niż w "dwunsatawie".

Kolego ile metrów ogrzewasz? , jaki to kocioł Defro bo jak napisałeś 24kW to trochę skąpe informacje. A co masz na myśli , że węgiel słabo się spala...więcej konkretów i jakieś info o instalacji

 

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Kolego dom z pustaka (hasiak) piwnica, parter piętro i ogromne poddasze.  Parter 5 grzejników nowszych plus 40m podlogowki+ drabinka . 1 piętro 5 grzejników żeliwnych.  Dom 250 mk . Do tego dochodzi mi zbiornik wody cwu 300l . Dom nie ocieplony . Instalacja w ścianach stara 1.5 cala nawet . (Będę zmieniał) w piwnicy dwie pompy co i cwu .  Zawór 4d .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ile Ci kolego spała Eko?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poniedziałek załadowałem podajnik po 8 dniach, więc wyszło 16kg na dzień

Ale troche go podkeciłem bo się chłodniej zrobiło i teraz już widzę że będzie troche krócej, sterownik pokazuje 5 dni ale chyba minimalnie przekłamuje i wydaje  mi się, że powinno wystarczyć na 6 dni.

W tej chwili mam 58st. zadanej, na 4D mam ustawione na "4" na układ idzie ok. 41-42st. w domu 21-22 stopnie

Nie mam Pida, piec co ok. 30min. wchodzi w tryb pracy i tak w koło Macieju, wcześniej przy wyższych temp.na zewn. trzymał ok.40-45min.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.