Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Galmet Genesis Plus KPP 20kw


andrea12

Rekomendowane odpowiedzi

WItam,

Czy miał ktoś do czynienia z w/w kotłem? Czy ma on jakieś wady, o których warto wiedzieć? W internecie mało o nim a na papierze podoba mi się większość z jego cech (pionowy wymiennik, palnik Pellas Revo, cena koło 11k). O samym palniku dużo informacji można znaleźć na forum jednak o kotle już nie bardzo. Z góry dziękuje za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Palnik znam bardzo dobrze, na pewno będziesz zadowolony, Jeśli chodzi o kocioł, obawiam się, że będziesz pierwszym na tym forum, który cokolwiek o nim napisze, mam nadzieję  (jeśli oczywiście będziesz go użytkował)

Taką odpowiedź uzyskałem tu na forum , mało popularne(wcale) są te kotły tu na forum i ciężko o jakieś info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Posiadam kocioł Galmet Genesis KPP 24 

kw z palnikiem Pellas x tego mini, modułem econet i sterownikiem pokojowym. W internecie jest bardzo mało informacji o tym kotle ale zaryzykowałem i nie żałuję. Ogrzewam nim dom ok 200 metrów, niedocieplony, zbudowany z x2 3/4 pustak, podpiwniczony, tylko strop jest ocieplony. Na razie ciężko mówić o spalaniu ale lepiej sprawdza się pellet sosnowy niż dębowy. W instalacji zastosowano zawór 4d z siłownikiem, pompę mieszającą, pompę kotlową i pompę co. Zrezygnowałem z sterowania pogodowego, ze względu na słabe ocieplenie domu. Dobrze radzi sobie bez bufora, pojemność koltla to ok. 127 litrów. Trochę zajęło mi dopasowanie parametrów do budynku ale teraz jest ok. Zobaczymy jak będzie przy większych mrozach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.