Skocz do zawartości
IGNOROWANY

JAKI KOCIOŁ ?


Grzechu82

Rekomendowane odpowiedzi

Elber dla ciebie to widzę Junkers Cerapur Smart 14-5c, 1xMM100, 1xCW400, Womix mix box1, zwrotnica CPN-Mix box, zasobnik 150 lub 200L. Jak podłogą chcesz sterować w każdym pomieszczeniu to listwa, siłowniki i regulatory do każdego z pomieszczeń np. system Womix: rozdzielacz podłogowy CM-Nt Rot, moduł T6, do każdego pokoju regulator Q7 i siłownik MP VM 100. Nie robię reklamy ale chciałeś konkrety to masz. Może ktoś inny zaproponuje swój zestaw. Ja znam ten więc piszę ze swojej strony praktycznie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Stanęło w końcu na takim rozwiązaniu ( jeszcze nie kupione)

1. Junkers cerapur smart 14KW

2. Afriso AZB 211 (2 pompy grundfos + sprzęgło)ro)

3. 2xMM100 + cw400 (pętro) + CR10

4. Zasobnik 150 Biawar

 

Zastanawiam się tylko czy nie zrobić tego na jednym obiegu. Odejdzie mi wtedy koszt Afriso ( zamiast tego 1 pompa i sprzęgó) i 1x MM100 i CR10.

 

Będzie dobrze ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się tylko czy nie zrezygnować z Afriso  i zrobić to na jednej pompie, sprzęgle i pokręcić rotametrami. Robiłeś w ten sposób instalacje. Czy lepiej zostać przy ww. rozwiązaniu.

I czy nie powinien być zamiast cr drugi cw ?

PS.

Rozważać zasobnik z nierdzewki czy emalia wystarczy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam.

Czy i ja mogę prosić o pomoc w doborze pieca gazowego?

Jestem w trakcie budowy budynku mieszkalnego. Aktualnie hydraulicy rozprowadzają mi wod-kan i co po budynku.  W dokumentacji konstruktor oparł rozwiązanie o kocił gazowy jednofunkcyjny De Dietrich MCA 45 o mocy 43 kW z regulatorem pogodowym  oraz stojącym podgrzewaczem De Dietrich BP500 o poj. 500 dm3 (jeszcze nie mam wyceny).

Z kolei Panowie hydraulicy zaproponowali abym się zastanowił nad rozwiązaniem Vaillanta bo niby dobry serwis i niezawodny piec. Podali mi konfiguracje jak poniżej. Powiem szczerze ,że jak dałem do wyceny to nitrogliceryna pod język i szklanka wody. Nie znam się za bardzo na piecach..tyle co przeczytam na forach ..ale czy to mi wszystko jest potrzebne? Koszt to maaaasakra.

1.

ECOTEC PLUS VU 486/5-5 GZ50

2.

CZUJNIK TEM CWU

3.

CZUJNIK TEM VR 10

4.

REGULATOR RADIOWY MULTIMITIC 700/4

5.

MODUŁ VR 70

6.

ZDALNE STEROWANIE VR 91

7.

PODGRZEWACZ CS 500

8.

PODGRZEWACZ VIH R500/3

9.

NACZYNIE REFLEX NG35

10.

NACZYNIE DE 18

11.

TAŚMA DO NACZYNIA

12.

SZYBKOZŁĄCZE

13.

SPRZĘGŁO FLRXABALANCE

14.

POMPA MAGNA3-25-60

15.

POMPA ALPHA 225-60

16.

POMPA CWU ALPHA 20-40

17.

ZAWÓR VRG1 Z SIŁOWNIKIEM

18.

ZAW. BEZ. ¾ 2.5 BAR

19.

ZAW BEZ 1-6 BAR

20.

REDUKTOR CISNIENIA F76 S 5/4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

Budynek to mały pensjonat 350-400 m2. Oczywiście grzejniki panelowe bez podłogówki. Instalacja w Pex. Zastanawiałem się po prostu nad zmianą modelu pieca po namowach hydraulików. Tylko jak dostałem wycenę zestawienia pod tego Vaillanta to usiadłem. Nie wiem czy wszystko z tego zestawienia jest mi potrzebne. Ja nie zamierzam zakładać jeszcze solarów a tam chyba jest coś do tego. Wiem że każdy producent chwali swoje ale dobrze by było aby ktos kto montuje piece  Vaillanta i DeDietrich wypowiedział się który według niego jest lepszym rozwiązaniem.

A znasz może jakiś dobry sklep/hurtownie sprzedające piece i akcesoria przez neta? Lokalni sprzedawcy chyba za dużo sobie wołają.

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak byłby schemat to można coś pokombinować, ale przy takiej instalacji raczej mało co będzie zbędne, można zmienić producenta zasobnika CW i pokombinować coś z automatyką , ale generalnie większość musi zostać

Tu trzeba by przeliczyć lub skonsultować z producentem czy potrzeba sprzęgła, zaw 3-D i  tak rozbudowanej automatyki,

Same grzejniki mogą być zasilane nawet z Termeta o odpowiedniej mocy lub kaskady mniejszych kotłów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, japierdzieletabudowa napisał:

 

1.

 

ECOTEC PLUS VU 486/5-5 GZ50

 

2.

 

CZUJNIK TEM CWU

 

3.

 

CZUJNIK TEM VR 10

 

4.

 

REGULATOR RADIOWY MULTIMITIC 700/4

 

5.

 

MODUŁ VR 70

 

6.

 

ZDALNE STEROWANIE VR 91

 

7.

 

PODGRZEWACZ CS 500

 

8.

 

PODGRZEWACZ VIH R500/3

 

9.

 

NACZYNIE REFLEX NG35

 

10.

 

NACZYNIE DE 18

 

11.

 

TAŚMA DO NACZYNIA

 

12.

 

SZYBKOZŁĄCZE

 

13.

 

SPRZĘGŁO FLRXABALANCE

 

14.

 

POMPA MAGNA3-25-60

 

15.

 

POMPA ALPHA 225-60

 

16.

 

POMPA CWU ALPHA 20-40

 

17.

 

ZAWÓR VRG1 Z SIŁOWNIKIEM

 

18.

 

ZAW. BEZ. ¾ 2.5 BAR

 

19.

 

ZAW BEZ 1-6 BAR

 

20.

 

REDUKTOR CISNIENIA F76 S 5/4

 

Jak tak porównałem to co ci proponują z tym co powinno być wg zaleceń producenta to masz mocno przegiętą ofertę , chyba że nie zmam wymagań i schematu pierwotnego, ale wg mnie automatyka rozbudowana do granic absurdalnych, są 2 bojlery i tu pytanie po co?

Dlatego podstawą do oceny powinien być projekt pierwotny lub wymogi inwestora - a tych nie znamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pokazałeś schematu technologicznego kotłowni, ale to nie szkodzi, gdyż masz tylko 1 obieg grzewczy i 1 bojler na CW.

Pytanie dlaczego w ofercie są 2 bojlery, choć teraz widzę że są przewidziane wanny - co zwiększa zapotrzebowanie na CW, może potrzebny będzie większy bojler, ale tylko 1 zamiast 2 .

Trzeba ściągnąć ze strony Vaillanta schemat technologiczny kotlowni z  kotłem powyżej 37kW i porównać z wyceną- wylatuje 2/3 elektroniki, 1 bojler i inne drobiazgi np zaw 3-D, pozostałe elementy powinny być dobrane wg potrzeb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje bardzo dobry człowieku za pomoc.

Wstawiony przeze mnie projekt jest chyba czystko poglądowy pod względem armatury. Projektant nie miał chyba odpowiednich elementów graficznych. W 13-15 pokojach 2 osobowych będą łazienki tylko i wyłącznie z kabinami prysznicowymi.

Dzwoniłem na infolinie do Vaillanta. Tam to dopiero technik mi wyliczył konfigurację. Według niego potrzebny jest pojemnik grzewczy o pojemności 1000 l. Powiedział ze zgodnie z normą na minutę prysznica idzie 10 l wody.  Czyli dla 10 osób które równocześnie  będą pod prysznicem wody wystarczy tylko na 5 minut ;).

Ja również zastanawiam się nad tymi 2 bojlerami. Jeśli w projekcie jest jeden 500 l to powinno wystarczyć. Co do elektroniki to nie mam pojęcia co jest potrzebne do prawidłowej pracy o raz monitorowania. Myślałem że wystarczy sam regulator radiowy multimatic 700.

Popatrzę w dokumentacji w domu (jestem teraz w robocie ) i wrzucę jeszcze ten schemat technologiczny.

Pozdrawiam

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.06.2019 o 15:45, Grzechu82 napisał:

Stanęło w końcu na takim rozwiązaniu ( jeszcze nie kupione)

1. Junkers cerapur smart 14KW

2. Afriso AZB 211 (2 pompy grundfos + sprzęgło)ro)

3. 2xMM100 + cw400 (pętro) + CR10

4. Zasobnik 150 Biawar

 

Zastanawiam się tylko czy nie zrobić tego na jednym obiegu. Odejdzie mi wtedy koszt Afriso ( zamiast tego 1 pompa i sprzęgó) i 1x MM100 i CR10.

 

Będzie dobrze ?

 

A gdybym chciał zrobić to samo na Vaillancie to jakie musiałbym mieć elementy ? Biawar i Afriso chciałbym zostawić.

I jak z tymi obiegami ? Nie lepiej zrobic to na jednym ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.