Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Immergas czy Vaillant


leonid113

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam dom jednorodzinny starego typu ok150 m2 ostatnio ocieplony i zastanawiam się jaki piec kondensacyjny wybrać.

Moi fachowcy ( znajomi:) ) polecili mi Immergasa Victrix Tera Plus 24 (5lat gwarancji i cena fajna z zasobnikiem CW) no i oczywiście Vaillanta tylko jaki jest odpowiednik do tego Immergasa?

Poproszę o dokładny typ. Piec jednofunkcyjny. Jeszcze jedno - proszę o poradę bo różnie mówią. Chodzi mi o odprowadzanie spalin z tych pieców. Czy można w stary komin gazowy  włożyć wkład plastikowy i piec będzie czerpał z niego powietrze i odprowadzał spaliny- chodzi mi o wciąganie zabrudzeń z komina, czy musi być wkład tzw. koncentryczny który jest bardzo drogi.

Następny temat który mnie gnębi to czy do układu otwartego z piecem na opał stały i zamkniętego z piecem kondensacyjnym musi być zastosowany wymiennik ciepła. Pytam dlatego, że słyszałem o bardzo dużych stratach temperatur po wymienniku na sieć a przecież nie o to nam chodzi.

Mam nadzieję, że zastosowanie pieca kondensacyjnego przyniesie oczekiwane rezultaty bo wiek coraz młodszy :) a węgiel coraz cięższy :).

Pozdrawiam i z góry dziękuję za wszelka pomoc.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jak  szukalem kotla , to wybor padl na junkers ze wzgledu na kiepski serwis innych kotłów w mojej okolicy , co do komina to kociol ma rozne opcje podłączenia odprowadzenia spalin i dopływu powietrza ale najlepsza opcja to chyba  komin dedykowany,  on nie musi isc pionowo przez caly dom moze byc wypuszczony w poziomie wtedy automatycznie cena sie zmniejsza. W innym domu mam rowniez dwa kotly i sam sie zastanawiam jak je podlaczyc.  Ogolnie byly 3 opcje

kociol gazowy z możliwością pracy w ukladzie otwartym

zamkniecie  układu co (ryzykowne )

Wymiennik 

Kazda z tych opcji ma pewnie jakies wady 

ale jak przeszedłem na gaz to olalem temat i kociol na ekogroszek mam odcięty.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, leonid113 napisał:

Witam. Mam dom jednorodzinny starego typu ok150 m2 ostatnio ocieplony i zastanawiam się jaki piec kondensacyjny wybrać.

Moi fachowcy ( znajomi:) ) polecili mi Immergasa Victrix Tera Plus 24 (5lat gwarancji i cena fajna z zasobnikiem CW) no i oczywiście Vaillanta tylko jaki jest odpowiednik do tego Immergasa?

Zamiast Tera weź sobie Victrixa bez tego dopisku, jest trochę droższy, ale ma lepszą modulację mocy palnika

Godzinę temu, leonid113 napisał:

Poproszę o dokładny typ. Piec jednofunkcyjny. Jeszcze jedno - proszę o poradę bo różnie mówią. Chodzi mi o odprowadzanie spalin z tych pieców. Czy można w stary komin gazowy  włożyć wkład plastikowy i piec będzie czerpał z niego powietrze i odprowadzał spaliny- chodzi mi o wciąganie zabrudzeń z komina, czy musi być wkład tzw. koncentryczny który jest bardzo drogi.

Poproś kominiarz lub sam wyczyść wkład, w środek zamiast plastiku proponowałbym jednak wkład ze stali nierdzewnej. Powietrza zasys przez pozostałą część szachtu.

Godzinę temu, leonid113 napisał:

Następny temat który mnie gnębi to czy do układu otwartego z piecem na opał stały i zamkniętego z piecem kondensacyjnym musi być zastosowany wymiennik ciepła. Pytam dlatego, że słyszałem o bardzo dużych stratach temperatur po wymienniku na sieć a przecież nie o to nam chodzi.

Nie będzie dużych strat, ewentualnie ociepl wymiennik. A jeszcze lepiej weź dotację i wywal kopciucha. 

Godzinę temu, leonid113 napisał:

Mam nadzieję, że zastosowanie pieca kondensacyjnego przyniesie oczekiwane rezultaty bo wiek coraz młodszy :) a węgiel coraz cięższy :).

Patrz ostatnie zdanie wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy rozumiem, że na eksploatację pieca nie wpłynie to że to powietrze pobierane będzie  ze starego komina bo tak dokładnie to się nie da go wyczyścić i jakieś "paprochy" z niego nie zniszczą mi kotła a on trochę kosztuje. Rura ze stali szlachetnej ok rozumiem. Co do palenia tylko gazem hmm. pewnie że chcę tylko że mam stary dom nie ocieplony do końca górą i puki co boję się że zapłacę ogromne rachunki za gaz. To że czerpnie powietrza nie muszą iść z góry a mogą iść z np. boku to wiem.

A co z typem tego Vaillanta bo ostatnio zobaczyłem takie zestawy z zasobnikiem ciepła np na 100L regulatorem i czujnikiem to koszt chyba ok 7300 zł

Taki sam zestaw ale Immerasa to koszt ok.5300 zł. Który lepszy Waszym zdaniem. Serwis to druga sprawa mam u siebie oba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj go do przeczyszczenia kominiarzowi i będzie ok, po węglowym się komin nie nadaje do niczego, po gazowym nie ma się co bać.

Nie bój się gazu, mam kilku klientów po wymianach kotłów zasypowych na gazowe i żaden nie płaci więcej niż za węgiel. Węgiel znacznie podrożał w ostatnich latach.

Jeśli chodzi o Vaillanta, to drogo to wychodzi. Według mnie zbyt duża różnica w cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy rozumiem, że na eksploatację pieca nie wpłynie to że to powietrze pobierane będzie  ze starego komina bo tak dokładnie to się nie da go wyczyścić i jakieś "paprochy" z niego nie zniszczą mi kotła a on trochę kosztuje. Rura ze stali szlachetnej ok rozumiem. Co do palenia tylko gazem hmm. pewnie że chcę tylko że mam stary dom nie ocieplony do końca górą i puki co boję się że zapłacę ogromne rachunki za gaz. To że czerpnie powietrza nie muszą iść z góry a mogą iść z np. boku to wiem.
A co z typem tego Vaillanta bo ostatnio zobaczyłem takie zestawy z zasobnikiem ciepła np na 100L regulatorem i czujnikiem to koszt chyba ok 7300 zł
Taki sam zestaw ale Immerasa to koszt ok.5300 zł. Który lepszy Waszym zdaniem. Serwis to druga sprawa mam u siebie oba.

Nikt ci nie da gwarancji na powietrze pobierane z komina chyba ze masz ceramiczny systemowy, bo jak masz z cegly to nie ma opcji zeby syfu ni bylo i w momencie piec sie zajedzie i nie uznają gwarancji.
Rozne ludzie robia rzeczy z oszczednosci a pozniej płacz i zgrzytanie zębami.


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
Kochani a co myślicie o wyborze takiego zestawu ?
IMMERGAS VICTRIX EXA 24 KOMFORT 125 KOCIOŁ + ZASOBNIK + SONDA KONTAKTOWA ZASOBNIKA + STEROWNIK POGODOWY CARV2/S ? 
Budynek 185m2 z poddaszem użytkowym 2005roku 3-warstowy mur z pustaka ceramicznego w środku styropian 12cm na przekładkę 6/6 , ocieplony celulozą 30cm bez podpiwniczenia , grzejniki stalowe przewymiarowane , bez cyrkulacji i bez podłogówki . Czy ta moc nie jest za duża ? i czy modulacja od 5.5 też nie jest za wielka ? i czy jeśli tak to w tego typu budynku gdzie mam wyliczone zapotrzebowanie z projektu na 17.0 w/m3 przy rocznym 117.5 gJ / rok ta moc minimalna 5.5 właśnie nie będzie za wielka ? i czy szukać wobec tego czegoś od 3-21kW na przykład ? i ostatnie pytanie , gdzieś wyczytałem że można go ustawić ponoć na mniej niż 5.5 kw ? czy to bajki ? dzięki za odpowiedz z góry .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.