Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kocioł Gazowy - Jaki


zip20

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki forumowiczom wiem już jak dobrać moc grzejników do pomieszczeń  przy kotle kondensacyjnym za co serdecznie dziękuje  :)

Pozostaje kwestia kotła. Kocioł ma obsłużyć podłogówkę na parterze + grzejniki, oraz same grzejniki na pietrze oraz przygotowywać ciepła wodę  dla 4 osobowej rodziny.

Podłogówka 5 obiegów +  grzejniki w sumie 10 szt  + CWU

 

Wyniki zapotrzebowania obliczone na stronie ciepło właściwe  http://cieplowlasciwie.pl/wynik/3msc

"Jakiej mocy kotła potrzebuje budynek 13kW to niezbędna moc grzewcza (C.O. + CWU)

 

Kocioł gazowy: > 16kW

 

Bardzo proszę o podanie kilku kotłów które będą spełniać  podane parametry - nie mam zielonego pojęcia czym obecne kotły się różnią poza mocą grzewczą oraz parametrem sprawności...

Potrzebuje coś co będzie dało się wysterować i będzie normalne w użytkowaniu, jakieś hiper bajery mi nie potrzebne liczy się  prostota, oszczędność,niezawodność.  (choć  podniesienie/zmniejszanie  temp przez internet było by miłym dodatkiem  - ale może to być opcja jako rozbudowa na przyszłość ) 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Który z tych kotłów będzie dobrym wyborem,  jego zdaniem będzie podłogówka na parterze + grzejniki, oraz same grzejniki na pietrze (jeden obieg podłogówki w górnej łazience z korytarzem) oraz  ciepła wodę  dla 4 osobowej rodziny (zbiornik 150-200l)

 

Podłogówka 5 obiegów +  grzejniki w sumie 10 szt  + CWU


 

De Dietrich MCA 15  3,4-15,8 kW  - 6700

de DIETRICH MCR3 PLUS 24T 6-24kw  - 4100

 

Vaillant VC 146/5-5 ecoTEC   3,3-14,9 kW   -5100

Vaillant VC 256/5-7     1,9-21,6 kW        -7300

 

TERMET  EcoCondens Silver 20 kW  2,7-20,0kW  -3200

TERMET  EcoCondens Gold Plus 20 kw  3,0 - 21,0 kW  -3700

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.dobreprojekty.pl/projekt_BW24.html

http://cieplowlasciwie.pl/wynik/3msc

 

rekuperacja: brak 

ściany styropian 15cm 0,031 grafit

​podpasze styropian 26cm 0,04

wylewka 9cm 0,031 grafit

Okna 3 szybowe 

 

 

 2 rozdzielcze na parterze: grzejniki 6 obiegów,      podłogówka  5 obiegów   - 3 duże  i 2 małe (parter jest prawie cały w podłogówce bez jednego pomieszczenia)

​ 2 rozdzielcze na pietrze: grzejniki 5 obiegów,        podłogówka  2 malutkie obiegi korytarz i łazienka.   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kotły 1-funkcyjne mają oznaczenie VC a 2-funkcyjne VCW

Z tym że uważam że Wolf jest lepszy.

Co do mocy minimalnej kol.Sambor w jednym ze swoich postów stwierdził że ten parametr nie jest aż tak ważny,

a on jako fachowiec najwyższej klasy wie co mówi a ja staram się go słuchać)Nie wiem jak to jest bo w cieplejsze dni kocioł nie zajdzie poniżej minimalnej dla danego kotła mocy(której nie da się już obniżyć) i może taktować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolf ma w miarę prosty układ sterowania, potrzebuje kotła, sprzęgła 40kW, pompy dla CO 25/40, pompy 25/40 lub 25/60 - zależnie od długości pętli i zaw 3-D z siłownikiem dla podłogi oraz modułu MM do sterownia okładami CO.

Moduł MM to koszt ok 800-1200zł.

Schemat połączeń masz poniżej,

CW to osobny obieg.

 

Na Wolfa czasem są promocje - warto szukać.

 

Vailant ma podobnie, tylko ma inne sterowniki, a elementy hydrauliczne są praktycznie takie same.

post-18578-0-52127700-1520335701_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.