Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki piec z podajnikiem 12-13kW?


aksnet

Rekomendowane odpowiedzi

Wybierz taki ktory latwo sie czysci

I ma dobrany mocowo palnik do wymiennika



Wysłane z mojego LG-M700 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W skamie masz z godny z normą sterownik z modulacją mocy i obsługa czujnika klapy kosza z stb . Grill spalinowy z czyszczakami (można je wyjąć w ciepłych okresach aby podnieść spaliny i aby takie leniwe łatwiej trafiały do komina)

W drugim linku masz dwustanowy prosty Master 300 RS marki DK System, w ofercie piszą o panelu DK Logic 100, to nie jest panel tylko uniwersalny termostat pokojowy bez żadnej info o tym co się dzieje z kotłem, taki sam jak auraton, euroster czy delta-dor, zwykły typowy przewodowy termostat pokojowy działa na zasadzie styk zwarty, styk rozwarty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Który z tych pieców polecicie? (pytanie zostało dalej bez odpowiedzi)
Ja preferuje tego

https://sekom-pleszew.com.pl/kotly-skam-p/#1444300654691-e081e086-5ad3

Klaster 5 14 kw palnik zwykly

Chodzi glownie o dostep do palnika i czyszczenie

Wysłane z mojego LG-M700 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To po fotkach wygląda na sv200-9kW z niego 12kW wytargać, to mega paliwo i na krótki okres czasu (6h badania), bo na dłuższą metę nie utarga ten mały palnik i nie utrzyma mocy 11-12kW, zakleszczy się i tyle (nie bez powodu piszą max do 120m2, bo wiedzą o co chodzi). On jest do kotłów 8-9kW (sv200 mały na ślimaku 60mm). z Maliny to tu raczej na ten 15 patrzeć trzeba, tam idzie sv200-15 i tu już bezpiecznie może pracować na mocach 12-13kw jak tyle zimą potrzeba

 

Ja zapraszam po Skamp-PV 13kW na SV200n-15 i jak jest ochota na SKZP-02 to jest tu w wersji z softem dedykowanym SEKOM ze strefami na układ za zaworem (podobny soft jest w panelu pokojowym)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.05.2019 o 19:15, aksnet napisał:

Który z tych pieców polecicie? (pytanie zostało dalej bez odpowiedzi)

Skamp-PV 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.05.2019 o 21:53, aksnet napisał:

Witam

Potrzebuje pieca z podajnikiem 12-13kW i wybrałem 2 modele.

który z nich polecicie? (i dlaczego)

skamp:
https://sekom-pleszew.com.pl/kotly-skamp-pv/
defro
https://www.defro.pl/p,182,komfort-eko.html?idk=33

(a może jeszcze jakiś inny?)

 

Skam-PV bo ma łatwe czyszczenie wajchami co miesiąc lub rzadziej, świetny palnik SV-200 i najlepsze sterowniki do wyboru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem z instalatroem i powiedział, że można wybrać jeszcze  SKAMP PV z palnikiem żeliwnym Batory

https://sekom-pleszew.com.pl/kotly-skam-p-premium/

https://sekom-pleszew.com.pl/kotly-skamp-pv/

 

Czy ten z palnikiem żeliwnym będzie trwalszy? 

Który jest lepszy?

Znacie jakieś wady zalety obu modeli?

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz do @Pieklorz to od niego te kociołki. On Ci powie co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już wiele razy mówiłem,że prywatnie wolę sv200, ma lepsze emisje, wyższe sprawności. Sam używam go u siebie w domu (od grudnia 2015, na okrągło od 2016r)

Jak ktos jednak chce czy lubi coś, co jest klasyczne, pracowało wcześniej, ma spalać tradycyjnie w góre- to wówczas taki batory

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Witam,

Odkopię troszkę temat, też myślę który z tych Palników będzie lepszy przy kotle 15-20kw. Jeden z sprzedawców odradzał mi modele sv, twierdził, że przegrzewają one boczną ścianę pieca oferując swój piec z żeliwnym Batory. Czy to prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SVka lepiej spala aktualne ekogroszki na rynku (zgodnie z norma takie>28MJ, tu z własnego doświadczenia polecam Karlik, Super Mocny, Ogień Ultra czy Sobianek Lew).
Pracuje ciszej od starszych wersji żeliwnych, jest na nowych energooszczędnych motoreduktorach.

W takich mocach można wybrać albo technix 15 albo technix 19. Wymiennik półkowy z łatwym i szybkim dostępem. Zimą na wyższych mocach do przegarnięcia co ok.7-10dni, okresy przejściowe co jakieś 2-3tygodnie jak chodzi na niższych mocach.

Palnik do ekogroszku serii SV200 może mieć zapalarkę w połączeniu z SKZP02 działa to automatycznie

Zaletą ostatniej wersji softu jest dodatek pod bojlery, jak ktos ma solar oraz zbiornik cwu z podwójną wężownicą, to jest tryb chłodzenia solarów.

Podsumowując jest to bardziej rozwojowe i wygodne przy SV200 z Skzp02 jak chcemy mieć wszystko mocniej zautomatyzowane

Kotły Technix budowa

Sterownik SKZP02 soft z zapalarką pod SV200

 

SVka pali w bok, tam jest ekran aby nie uderzało to bezpośrednio w płaszcz wodny

Palnik retortowy pali w górę, jak dani producenci kiedyś robili ruszta wodne, to wisi pod nimi deflektor. Teraz są albo deflektory, dalej półki wodne lub wodna i jakaś ceramiczna i to jeszcze pół biedy... albo wielka bieda jak wszystko w puzzlach z ceramiki.... taka płytka na ściankę A, taka na ściankę B, taka na ściankę C a daszek do położenia tu i tam... i dopiero za taką kostkologią jest jakiś wymiennik wodny -  to się dopiero fajnie robi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierz Skama lub Technixa Bio z palnikiem SV200. Przy tym drugim będziesz miał możliwość palenia dwoma paliwami pellet/ekogroszek. Sam posiadam Skama z sterownikiem IRYD PID i jestem bardzo zadowolony.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też poleciłbym Skamp-PV z SV200. Osobiście sam posiadam Dragon 19kW z SV200 i jestem zadowolony, ale nie mam wspomnianego przez Pieklorza ekranu, który jakoś myślę sam w lecie zamontować. Teraz prawdopodobnie wybrałbym właśnie wspominany na początku kociołek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekran to dodatkowy kawał blachy. W Skamp PV13 zamontowany od dołu w takiej jakby szynie (pewnie kawałek kontownika) dospawanej do ściany naprzeciwko palnika. U góry trzyma go kawałek płaskownika dospawany do tylnej ściany komory spalania. Ekran można wysunąć w celu oczyszczenia. Prosto i bez zbędnych kombinacji.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i świetnie - dzięki @Popcorn1 za dokładny opis, coś podobnego będę musiał zrobić u siebie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.