Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Piec na pellet czy ekogroszek


Ad123

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 14.01.2021 o 14:54, Pieklorz napisał:

Ciemno miałem na początku, bo trochę na pałę z braku czasu ustawiłem.

Niby z analizatora, ale modulacja głupiała, przebijał, przechodził w czuwanie i od nowa wiksa. Tlen na 100% 3,7-6%

Po dograniu przesypu siwiutenko, elegancko na takim badziewnym pelecie, dobrałem aby tlenu było bliżej 10% i jest miodzio. Pewnie jakies drobne korekty jeszcze będę robić, ale....

@eliks

Rano miałem siwo wszędzie. Po 10ej przestawiłem CWU aby nie chodziło ciągle i się pogorszyło. Lekkie oscylacje i nieco przybrudzilo.

Mam kulejącą instalację, ciągła praca CWU to +3kg węgla, zakładam że będzie +4pelletu. 

Właśnie do tego wróciłem. Tak mam stabilny powrót i w miarę równo idzie, najwyżej CWU bardziej gorąca będzie ale jest czyściej.

IMG_20210114_151554342.jpg

Pieklorz i jak tam spalnie tego pelletu przez ostatnie dni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, berthold61 napisał:

Pod warunkiem że ktoś kupuje ekogroszek w workach , ja wystrzegam się tego jak mogę i tylko luz luz i jeszcze raz luz , 

Serio szuflujesz jeszcze czarne złoto mając podajnik? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

Pewnie , lepiej dużą łopatą zagarnąć niż targać takie ciężkie wory w dodatku zawsze mokre , z drugiej strony mój zasobnik pomieści 60kg więc to pewnie z 8-10 łopat i tyle wystarczy prawie na tydzień ale za to suche to jak diabli . kiedys raz szarpłem sie na ruski stabek a że nie szło tym palić to rok stał w piwnicy aż w końcu zdecydowałem aby go zutylizować i okazało się że to nadal mokre mimo że na suchy wyglądał a pokrywa zasobnika od spodu wilgotna była , luzem zawsze też i taniej jest , 700 zł/tona w maj-czerwiec chwałowicki pieklorz do 29mj więc sam rozumiesz .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie też się szybko oziębia w domu i przy -20 w weekend miałem w domu ok 19°C w salonie, gdzie to jest największe pom. (21m2) pomiędzy nieocieploną piwnicą i strychem, reszta domu ok 20-21°C. przy nastawach pieca zasypowego na 55°C i spalanie miału ok 60-80kg na dobę.

Coraz bardziej skłaniam się do wymiany kotła na Skamp-pv 15pell.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@berthold61 te mokre wory to u Ciebie, ja rodzicom kupuje suche jak pieprz i nie wyobrażam sobie robić syfu i czarnego pyłu w kotłowni szuflujac. Wystarczy że się przy zasypaniu zasobnika przykurzy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61
7 godzin temu, Papiak napisał:

u mnie też się szybko oziębia w domu i przy -20 w weekend miałem w domu ok 19°C w salonie, gdzie to jest największe pom. (21m2) pomiędzy nieocieploną piwnicą i strychem, reszta domu ok 20-21°C. przy nastawach pieca zasypowego na 55°C i spalanie miału ok 60-80kg na dobę.

Coraz bardziej skłaniam się do wymiany kotła na Skamp-pv 15pell.

U mnie jak spadnie poniżej 23 to podejrzliwie na mnie patrzą czy abym coś nie poprzestawiał ,musi być 23-24 ,  a w te mrozy to już pod 12 kg dochodzi na dobę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tak czytam to nie ma u mnie tragedii, a myślałem, że jest. W zimny weekend spalanie było u mnie 90+ kg opału zebranego z własnego pola, a w starym peerelowskim domu temperatura w piwnicy około 24, parter 26, a pierwsze piętro 19-20 a na 1 piętrze co by się nie zrobiło to i tak tyle będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, berthold61 napisał:

U mnie jak spadnie poniżej 23 to podejrzliwie na mnie patrzą czy abym coś nie poprzestawiał ,musi być 23-24 ,  a w te mrozy to już pod 12 kg dochodzi na dobę .

No ja niestety nie mam docieplonego domu jeszcze  i niestety jeszcze przez kilka lat nie będzie, wykończenia w środku na razie powoli robię. Też bym chciał mieć takie spalanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam 

Dom parter. 180 m2. W tym garaż i kotłownia zajmują ponad 40 mm. W garażu 2 małe grzejniki. Garaż ma razem z kotłownia ponad 40 m. Mieszkalnego wychodzi niecałe 140 m. 

Styropian Na elewacji 20 cm

Na posadzce 13

Na stropie 20 cm. 

Ten technix pel 9 kw mi wystarczy? 

W domu podłogowka wszędzie i 4 grzejniki 2 w łazienkach i te w garażu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Papiak od 3dni współpraca z termostatem. W skrócie mówiąc w domu ciepło 23,5, na dworzu u nas teraz +5 pod +7 i ze spalania 63 w mrozy -18,-20 zeszło do 36kg.

 

@przemeks19 nie jestem zwolennikiem mocnego przewymiarowania. Lepiej 3razy dobrze policzyć jak kupić dwa razy za duży.

Jak mieszkalnego, użytkowego masz 140m i jest to dobrze ocieplone a instalacja będzie poprawna, to spokojnie wystarczy TechnixPel 10kW (na pelecie moc 10kW, 9kW jest na węglu)

Jak coś dom dziurawy, coś kuleje w tej instalacji to wówczas patrzeć na 15kW, można by wykonać coś skrojonego na miarę lekko większego tak pod 13kW na pelecie, ale to już kwestia prywatnej rozmowy.

Tak czy inaczej na 140 sugerowałbym z koszem od 15ki, to będzie wygodniej (mniej ładnie wizualnie, bo kosz wyższy od kotła, ale wygodniej z rzadszym zasypem)

 

ps. garaż grzać tak jak na kotle, to bez sensu totalnie. Założyć termostaty na grzejniki i dac na 2 max 3 tak, aby było +15 i spokojnie wystarczy i nie będzie przez to za dużo opału dodatkowo pobierał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

@Pieklorz jak u Ciebie ze spalaniem tego peletu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Papiak

Ja mam duży, starszy dom, słaba izolacja, łącznie 270m

Jak +5 do +10 to pelletu schodzi w granicy 40kg (36-42)

Teraz jak tak fest wiało i spore mrozy w nocy (pod -14) to łyka 65-67kg pelletu, wczoraj mi dobiło pod 67, ale siwiuteńko w kotle, fajny zapach i dla takiej ceny zakupu paliwa na węgiel nie wracam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.