Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ktoś kupował w tych dniach Retopal?


Gość Cemol

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

- czy ktoś kupował w tych dniach Retopala albo Karlika przez sklep internetowy PGG?

Chodzi mi o wilgotność i podziarno oraz czas oczekiwania na dostawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Ponieważ nikt z piszących na tym forum nie kupił Retopalu od 17 maja, tzn, od dnia kiedy założyłem ten watek, niniejszym informuję, że tydzień temu kupiłem osobiście 5 palet po 750 kg i ekogroszek mam już w piwnicy. Tym samym, czekam spokojnie na zimę. Lubię kupować bezpośrednio od producenta, więc to co mam w workach nie podlega dywagacjom typu "co to za węgiel?", czy też podejrzeniom "co na składzie domieszali".

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co wniosłeś tym postem? Chciałeś się pochwalić zakupem?

W dniu 17.05.2019 o 12:30, Cemol napisał:

Chodzi mi o wilgotność i podziarno oraz czas oczekiwania na dostawę.

Trzeba było napisać i wilgotności, podziarnie i czasie oczekiwania. Teraz nawet toster ma aparat fotograficzny więc można było wrzucić zdjęcie. Oczekujesz czegoś od innych, sam nic nie wnosząc. Ten Twój temat póki co nadaje się tylko do kosza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Berti, już wcześniej pisałem, że:

Cytat

Z Retopalem sprawa jest trochę zakręcona. Można go kupić luzem na Bieruniu i jest to czysty Piast 25-28Mj/kg, można kupić na Ziemowicie też luzem i jest to ten słabszy 24-25Mj/kg, to są te Retopale których parametry zamieściłem wyżej. Retopal konfekcjonowany pochodzi z Zakładu Produkcji Ekopaliw na terenie byłej kopalni Czeczott i to już jest nie wiadomo co. Na pewno podstawą jest węgiel z Bierunia i Ziemowita i w zależności od kaloryczności podstawy (np. słabszy Ziemowit) nawet Retopal z ZPE może mieć domieszki, tak jak Karlik. 

A On kupił konfekcjonowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Cemol

"Lubię kupować bezpośrednio od producenta, więc to co mam w workach nie podlega dywagacjom typu "co to za węgiel?", czy też podejrzeniom "co na składzie domieszali".

Otwierałes po worku z kazdej palety przed wniesieniem do piwnicy?

Tez w tamtym roku byłem taki szczesliwy,az do otwarcia pierwszego  worka z jednej z 5 palet.

Ponadnormatywna na "oko" ilosć podziarna ,czyli miału.Paleta pozostala ofoliowana na polu.

Zdjecia i wysłana na adres sklepu reklamacja .Na szczescie pgg to powazna firma , przyjechalo 2 gosci , przesiali 2 nastepne , wybrane losowo worki na sicie 6 mm.Potwierdzono ponadnormatywna ilosc miału ,protokoł reklamacji,   przeproszono , w ciagu tygodnia wymieniono cała palete ,przywoząc inną.

Przyczyna mogło byc np. oblepienie miałem zbiornika zasypowego i do tej partii sie wszystko zssypało.

U pana Józka pewnie taka reklamacja nie doszłaby do skutku....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, wojtekkowal napisał:

Teraz nawet toster ma aparat fotograficzny więc można było wrzucić zdjęcie. Oczekujesz czegoś od innych, sam nic nie wnosząc. Ten Twój temat póki co nadaje się tylko do kosza

a) nie mam tostera

b) czepiasz się, - mój temat wniósł świeży powiew w to forum. Zauważ, że stał się kanwą innego:

https://tinyurl.com/y3fjlv2u

c) przez trzy miesiące na niniejszy wątek składały się trzy posty, wszystkie trzy moje. Inaczej mówiąc pisałem sam do siebie. Wczoraj napisałem czwarty, też do siebie. To o co Ci chodzi, mam robić zdjęcia mojego węgla i wklejać je w swój prywatny wątek??? Zrób przelew na 2, a najlepiej 5 zł, to Ci te zdjęcia wyślę. Za 10 zł to będą nawet w kolorze.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, JorgusEmh napisał:

przyjechalo 2 gosci , przesiali 2 nastepne , wybrane losowo worki na sicie 6 mm.Potwierdzono ponadnormatywna ilosc miału ,protokoł reklamacji,   przeproszono , w ciagu tygodnia wymieniono cała palete ,przywoząc inną.

Jakby by u mnie przesiali na sicie 6 mm, to raczej reklamacja nie byłaby uznana, natomiast na sicie 10 mm, to już pewnie poleciałoby 50% zawartości. Retopalem paliłem (i dwoma innymi) w ubiegłym roku i kupując go zdawałem sobie sprawę, że węgla o wielkości 25 lub prawie 25 m będzie niewielki procent. Na moje oko to najwięcej jest kawałków w granicy 15mm. Nie martwię się tym, mam palnik rynnowy i taka frakcja nie powoduje jakichś problemów w spalaniu. Kupiłem, bo 24MJ/kg napisane na worku są po ubiegłorocznym doświadczeniu wiarygodne, jest raczej lekko wilgotny, ale nie mokry, ma bardzo mocne worki, nie prawie 3 tonach  nie znalazłem jednego kamyczka, a sam popiół jeśli chodzi o ilość to też chyba nie wykracza poza to co na worku.  No i cena na dziś raczej dobra. Co do pewności czy w worku jest Retopal, czy po drodze do mnie zrobiła się jakaś inna mieszanka, to jestem pewien na 100%,  że Retopal.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Retopala kupiłem w zeszłym sezonie dwa razy. Pierwszy i ostatni.Nie poruszałem tematu, bo ten tyczył tegorocznych zakupów. @Cemol życzę Ci aby ten tegoroczny Retopal był dużo lepszy od zeszłorocznego !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak by nie było, zakup ekogroszku w Polsce działa w systemie loteryjnym, a to znaczy, że jako gracz możesz wygrać jednorazowo, natomiast średnia z kilku gier zawsze stawia Cię na przegranej. Niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.