Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Stabek czy retopal


Gość berthold61

Rekomendowane odpowiedzi

Gość berthold61

Muszę koniecznie na tego buraka napisać skargę do firmy JSFBG , tak być nie może , takim samym autem w 2015 roku przywieźli mi kocioł wtedy jeszcze zasypowiec i wjechał pod same schody , a ten to czysty buc , być może trzeba by też skrobnąć coś do tej firmy od stabka aby się przyjrzeli komu powierzają swoje imię . brama szeroka 4 metry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zeszłe wakacje sąsiad zamówił paletę retopala, to baran z JAS przewrócił mu słupek z bramy, a potem zarwał mi przewody (podniesioną skrzynią ładunkową) po czym wyszedł, popatrzył na swoje dzieło... i uciekł. Na 16t samochodzie miał tylko tę jedną paletę retopala. Wcześniej sąsiad czekał z tydzień, bo *** dawał tylko sygnał rano i zanim sąsiad odebrał telefon rozłaczał się, po czym wyłączał telefon. Po reklamacji powiedzieli w firmie, że kierowca nie mógł nawiązać kontaktu i jeszcze grozili obciążeniem za magazynowanie palety. Po tej przygodzie już nikt na mojej ulicy nie zamawiał nic z PGG :-)

Obawiam się Berthold, że oni świetnie wiedzą kogo zatrudniają i nawet palcem po tej reklamacji nie kiwną.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

Ale do firmy KTK bo tak chyba ta firma od retopala trzeba by im to naświetlić bo stracą klientów , a swoją drogą trochę żałuję że tak słaby opał kupiłem , mogłem niecałą stówkę dołożyć i od sambudrola kupić ekogroszek ekodizajn 29-30MJ bo to tylko 30km od domu i luzem pod okienko by mi wysypał .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Berthold61 i jakie wrażenie po paleniu tum stabkiem? Ty z tego co pamiętam paliles retopalem można go do siebie porównać? Zastanawiam się nad kupnem tego opału. W zeszłym sezonie miałem tonę luzem niby Retopalu ale z popiolu i kamieni w nim obstawiam że był to Rusek, tym bardziej że skład handluje rosyjskim węglem. Ostatnio firma Jas przywozila mi paletę karlik z pgg i co do transportu wszystko ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Dioob napisał:

W zeszłym sezonie miałem tonę luzem niby Retopalu ale z popiolu i kamieni w nim obstawiam że był to Rusek,

W oryginalnym Piaście i Ziemowicie, a z tych kopalń pochodzi oryginalny Retopal sprzedawany luzem luzem nie ma ani grama kamienia, a popiół jest aktualnie wagowo do 8,5%

Piszę to na podstawie własnego doświadczenia kupionych 5-ciu ton orzecha z Piasta ruch Bieruń i spalonych kilku worków tego węgla i dwóch spalonych worków węgla 20-40mm z Ziemowita. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61
12 godzin temu, Dioob napisał:

Kolego Berthold61 i jakie wrażenie po paleniu tum stabkiem? Ty z tego co pamiętam paliles retopalem można go do siebie porównać? Zastanawiam się nad kupnem tego opału. W zeszłym sezonie miałem tonę luzem niby Retopalu ale z popiolu i kamieni w nim obstawiam że był to Rusek, tym bardziej że skład handluje rosyjskim węglem. Ostatnio firma Jas przywozila mi paletę karlik z pgg i co do transportu wszystko ok.

Stabkiem jeszcze nie palę i cudówk raczej się nie spodziewam bo w końcu to słaby opał ,pogrzebałem w 2 workach i kamieni nie widziałam a co do retopala to tak jak pisze wojtek kamienia w nim nie uświadczysz to taki pewnniak ekogroszek .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, wojtekkowal napisał:

W oryginalnym Piaście i Ziemowicie, a z tych kopalń pochodzi oryginalny Retopal sprzedawany luzem luzem nie ma ani grama kamienia, a popiół jest aktualnie wagowo do 8,5%

Piszę to na podstawie własnego doświadczenia kupionych 5-ciu ton orzecha z Piasta ruch Bieruń i spalonych kilku worków tego węgla i dwóch spalonych worków węgla 20-40mm z Ziemowita. 

No właśnie twoja odpowiedź w którymś temacie już nie pamiętam którym uświadomiła mnie ze jednak ten niby retopal co kupiłem to zwykły Rusek w cenie ok 800 zł z transportem luzem. A stabka mam za 750 workowany z transportem. Brak słów na to co dzieje się na składach w mojej okolicy, teraz już w 100 % jestem pewny że więcej razy nic u nich nie kupię. Pozdrawiam i dzięki za odpowiedź. Ostrzegam przed dużym składem w Krzeszowicach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy witam po przerwie

W zeszlym roku zainwestowalem w czarna perle 2 tony w tym roku w stabka 2 tony

Plus 2 tony czeski dokupie jeszcze z 1 tone
Plus 1,2 tony pelletu z luski slonecznika


To fakt na skladach jest wegiel niewiadomo jaki i skad w odpowiedniej cenie

Sklad z ktorego zawsze bralem wegiel nigdy nie mial jak zamawialem wegla standard tylko premium roznoca tylko 50 zeta ale na 5 tonach to juz 250 zeta no i zawsze najsuchszy nie byl teraz jest suchy jak pieprz

Rok temu zmienilem podejscie czy wlasciwe nie wiem u mnie sie sprawdza, mieszanka ma moc dobrze sie wypala i nadodatek idzie jej tyle samo co wczesniej wegla premium fakt musze mieszac ale od kiedy 2 razy zablokowal mi sie slimak w srodku zimy sprawdzam dokladnie zawartosc wegla workowanego


Za jakies 2 tyg wypali mi sie wegiel ktory idzie na cwu wiec zaladuje mieszanke ze stabkiem aczkolwiek kazda mieszanka z czeski wypala sie na make


Pozdrawiamab00f46dccf9b80b5573c27b583ea2ce.jpg1fa8638fee594120be90ee8b666a388e.jpg

Wysłane z mojego LG-M700 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

Tylko Czeski podobno zawala sadzą kocioł ,podobno bo osobiście nie sprawdzałem , ja też co prawda kupiłem tonę stabka ale po tym incydencie z dostawcą więcej tego błedu nie popełnię , a co do ekogrocha to od teraz będę gustował tylko i wyłącznie w mocne ekogroszki , wiem jakie to daje korzyści zwłaszcza w podajnikach o małych palnikach z średnicą ślimaka 60mm , na mocnym ekogrochu przerwa w podawaniu na pid potrafi zrobić się nawet do 75 sekund natomiast na słabym oscyluje to w granicach 25 sekund więc na samym prądzie już są oszczędności . na składzie 4km od domu mam Chwałowice po 800/tona natomiast od sambudrola ok 30km jest ekogroch 29-30Mj po 840zł jakiś ekodezajn czy jakoś tak luzem oczywiście bo workowany droższy a ja wolę luzem nawet z powodu zsypywania do piwnicy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czeski wymaga wiekszej nastawy powietrza

A dodatek mialu 1/3 w mieszance ale za duzo z tego syfu


Mam kociol 25 kw wiec przy mega mocnym weglu chyba bym musial cala zime wietrzyc :-)



Wysłane z mojego LG-M700 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego nalezy kupowac go w upaly

Jest tak suchy ze szok



Kupiony w kwietniu 2018 paczkowany rozpakowany pod koniec 2018 zawartosc wody 12 %

Kupiony w czerwcu 2018 w trakcie upalow (tak jak teraz ) jest mega suchy zawiera mniej niz 1% wody, ze 140 kg w zbiorniku jest jakies 20-30 ml wody, w zbiorniku mam pochlaniacz wilgoci


Wysłane z mojego LG-M700 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie na temat, ale na zime mam kupiony ekogroch z Chwałowic, teraz nim pale na próbe CWU, spala sie pieknie, popiol mąka, w piecu o niebo lepiej niż Wesoła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceny w gore jakies 2 tyg temu kupilem 2 tony po 750 teraz juz 789

Wysłane z mojego LG-M700 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość berthold61

No i dziś po wymianie ślimaka na nowy typ i wypaleniu reszty retopala w końcu rozpocząłem spalanie tego stabka i obym się mylił ale z pierwszych prób kiepsko to widzę , płomień mały popiołu chyba też masa a temperatura na kotle tak szybko nie rosła podczas rozpalania jak na retopalu , za kilka dni dalsze relacje bo być może to tylko początek i źle go oceniam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

Panowie z mojej strony odradzam z całego serca kupno ekogroszku stabek , ten ekogroszek powinien być porównywany do czeskiego ekogroszku tego brunatnego bo ktoś mnie to przekonywał że lepszy od retopala a ja powiem że do retopala to on nie ma żadnego porównania nie ta liga , pali sie kiepsko idzie tego sporo , podajnik musi dużo więcej podawać jednym słowem mimo swojej ceny jest droższy o co najmniej 60% od retopala więc kompletnie nieopłacalny .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam


W zeszlym roku kupilem czarna perle i pomimo jej wad bylem bardzo zadowolony, teraz skusilem sie na stabka

Dzis bede roboc 1 zasyp tym stabkiem wiec zobaczymy co z tego wyjdzie ale z tego co piszesz nie wyglada to optymistycznie

Na szczescie kupilem tego tylko 2 tony, moze moja mieszanka cos pomoze, zobaczymy

Za kilka dni napisze jak wyglada zuzycie dla samej cieplej wody

PozdrawiM

Wysłane z mojego LG-M700 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

No wychodzi drożej bo na składzie tuż obok Piast (retopal) 25-26Mj kosztuje 760zł a stabek niby 24Mj kosztuje-ował 740zł  24Mj ale jest małe ale bo na retopalu aby dobrze spalał musiałem w sterowniku ustawić moc opału na 27,5Mj więc samo podawanie się skracało w sekundach natomiast na stabku ustawiłem 24Mj i robi się lej więc musiałem ustawić 23Mj a to zwiększa czas podawania no i dziwne to że on spalając się wydziela dym co na retopalu jest nie do uzyskania , ale to pikuś bo mam tego tonę tylko i więcej nie chcę , od teraz tylko i wyłącznie ekogrochy o mocy minimum 27Mj wzwyż będę kupował bo cena/moc wychodzi korzystniej .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

W moim przypadku wolę  luzem bo do piwnicy zsypać np 2 tony to 0,5 godz a worki trzeba tachać schodami na plerach a jak jeszcze tego stabka przywiózł mi ten uj z firmy JSFBG i zwalił na ulicy 20 metrów od domu bo mu się nie chciało autem manewrować to dopiero doceniam opał luzem jak podjedzie z tyłu domu w sypnie pod same okienko .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie stabek jest ok, ma więcej popiou ale jest bez problemu, retopalem tez paliłem ale ta sadza i siara to nie dla mnie, na pidzie spala się dobrze, teraz testuje czarnego pioruna , ma moc a i popiół ładny jak z cygarety , nie wiem ile go będzie bo ogrzewam tylko cwu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stabek = dużo popiołu ale czysty piec 

Retopal = mało popiołu ale syf w piecu

Stabek 749 zł/ tona , retopal do mojej miejscowości  924 zł / tona 

@berthold61 jak parametry odbiegają od deklarowanych , złóż reklamację . Ja zamówiłem tonę  na wiosnę, przyszedł mokry , reklamowałem i dostałem 100 zł 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odliczając popiół 10% to i tak cenowo wychodzi lepiej,tylko trochę więcej roboty z wybieraniem popiołu , ale opal suchy, pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61
4 godziny temu, bono17 napisał:

Stabek = dużo popiołu ale czysty piec 

Retopal = mało popiołu ale syf w piecu

Stabek 749 zł/ tona , retopal do mojej miejscowości  924 zł / tona 

@berthold61 jak parametry odbiegają od deklarowanych , złóż reklamację . Ja zamówiłem tonę  na wiosnę, przyszedł mokry , reklamowałem i dostałem 100 zł 

Nie opał jest suchy tu złego słowa nie mogę powiedzieć jedynie co to mała moc tego opału i nie jest to korzystne w żaden sposób u mnie bo retopal kosztuje u mnie tak samo jak stabek ale moc znacznie większa , on pewnie kosztuje ok 600zł bo doliczyć przesyłkę to by się zgadzało , dobrze że mam tego tylko tonę , nie ma to jednak jak mocny opał ,na mocnym opale mój zasyp 60kg wystarcza na 6-7dni natomiast retopala niby nie najgorszy tylko 4 dni to ile na tym stabku ? 3 dni ? ja mam mały kociołek z małym zasobnikiem oraz małą komorą na popiół więc ekogroch będzie mocny w okolicach powyżej 27 a najlepiej 30Mj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.