Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Stabek czy retopal


Gość berthold61

Rekomendowane odpowiedzi

Gość berthold61
4 godziny temu, soad79 napisał:

Rzeczywiście, na stronie Stabek kosztuje 789pln a na all-egro 820pln. Ja jestem z Radomska więc transport będzie chyba drogi. Gdzie kupujesz tego Pieklorza ?

Mieszkam ok 50 km od tej kopalni Chwałowice a tam sprzedają pieklorza po 630zł tylko o cenę transportu muszę opytać .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.05.2019 o 15:42, berthold61 napisał:

Mieszkam ok 50 km od tej kopalni Chwałowice a tam sprzedają pieklorza po 630zł tylko o cenę transportu muszę opytać .

Kupiłem teraz na próbe ekogrocha z Chwałowic gdzie cena na składzie u mnie 770zł/t. Chyba bedzie trzeba sie wybrać bezpośrednio na kopalnie skoro 140zł różnica na tonie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko mi jednoznacznie napisać czy jest lepiej czy gorzej bo całą zime paliłem w "dwustanie", a teraz włączyłem PID i dopiero dobieram parametry. Pali się,.. to jest pewne heh :) popiół podobny jak do "wesołej", choć bardziej na plus pieklorz, drobniejszy i na pierwszy rzut oka mniej.  Myśle, że na normalnym palniku byłoby super - u mnie siedzi troche przewymiarowana rynna.  Na dzień dzisiejszy nastawiam się docelowo na zakup tego wegla na zime.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 15.05.2019 o 10:34, soad79 napisał:

Rubin z Bartexu 859pln (parametry retopalu ale czy pali się tak samo jak z pgg)

Silver z Bartexu 899 pln (podobno Chwałowice, )

Stabek 820 pln

Greenpal z pgg 763 pln

Jak się wam paliły te ekogroszki w ostatnim sezonie ?

Z powyższych w ostatnim sezonie używałem silvera i greenpala. Silver na zimę spokojnie wystarczy. Greenpal na lato i jest git.

Jeszce gdyby tak z silvera popiołu było tyle co z Piekar....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da ktoś obiektywna opinie który z ekogroszek z tematu wybrać na sezon letni? Bo są bardzo rozbieżne opinie... Retapol czy Stabek.

Wysłane z mojego ONEPLUS A6003 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stabek podejrzewam slabszy kalorycznie, mialem sibugola .spalanie o 30% wyższe ale mało popiołu. Podejrzewam ,że stabek bedzie podobny.Greenpalem palę równo rok, sporo popiołu ale cena zeszłoroczna  -600 pln za tonę była nie do przebicia. W tym roku czekam, czekam i nie wiem czy poprawi się cenowo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

Ja bym się nie zastanawiał i brał retopala tylko ta cena transportu dla dalszej Polski trochę osłabia zapał , obniżki w pgg już były chyba w kwietniu i raczej wątpliwe aby coś poszło w dół choć szkoda że to nie przekłada się na ceny w naszych składach , jak sprzedawali w kwietniu chyba po 590 tonę retopala to na składzie jak był po 760 tak jest nadal przynajmniej u mnie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najtaniej kosztował Retopal luz kosztował w marcu br (po obnizce z 639.60 zł) , bezposrednio na Ziemowicie , Piaście  i ZPE po 590 zł br/t ba.

Od kwietnia co miesiac podnoszona jest cena o ok. 12 zl br/t ba.

Dzis, 03.czerwca wystawionana stronie PGG cena za Retopal luz 627.30 zl br/t ba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też właśnie widziałem cenę, ale czy warto w niego iść?

Wysłane z mojego ONEPLUS A6003 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może mi coś uciekło ale w internetowym sklepie PGG obniżek chyba nie było. Wprowadzili opłaty w zaleźności od miejsca przesyłki i od tego czasu bez zmian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedzcie czy warto zamiast słabszego ekogroszku kupić od razu 5t kgm gold w cenie 889 zł za tonę bo jest promocja, a do mnie dostawa gratis? I jak będzie pracował w sezonie letnim?


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk Pro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.06.2019 o 10:11, Sparda napisał:

Też właśnie widziałem cenę, ale czy warto w niego iść?

Wysłane z mojego ONEPLUS A6003 przy użyciu Tapatalka
 

Zależy czego ci trzeba? Jak piekielnej mocy to raczej nie warto :D

Ja w tym roku zamawiałem, to było wszystko w porządku z dostawą i suchością. Na moc nie narzekałem bo i zimy za mocnej nie było. W tym roku Stabek też wezmę, ale i skuszę sie na Sobianka albo Golda od Zagórskiego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Gość berthold61

Dziś dotarła tona stabka i za to w piekle będę się poniewierał że Ślązak kupił ruski węgiel , ekogroch jak ekogroch jest suchy i dobrze wygląda a jak się będzie palił to przekonam się po skończeniu obecnego retopala ale to tylko tona na okresy przejściowe i krajanie górnicy mnie nie znienawidzą za to .

ale co do przewoźnika tegoż stabka czyli firma kurierska JASFBG  kutfa to tragedia ,wiesniak pieprzony stwierdził że nie ma czasu manewrować 5 minut autem aby podjechać te 20 metrów pod dom i *** mi paletę na ulicę i pojechał w *** , 40 worów targać musiałem na plecach przez cały plac , pewne że nie zamówię już workowanego ekogrocha , miejscowy przewoźnik podjedzie pod same okienko wysypie i 1/3 sama spadnie do piwnicy . na 90% będzie to pieklorz z Chwałowic .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stabek - eko w porządku, suchy, worki mocne, mniej brudzi kocioł niż retopal, popiołu zauważalnie więcej.

Na tę chwilę spalam 6 kg/doba (cwu 250l, 6 dorosłych osób plus grzejnik - ręcznikowiec), także...daje radę ;-) 

P.S. kurier faktycznie porażka - wywrócił paletę na chodniku (polbruk) 

P_20190628_091428.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.