Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Stabek czy retopal


Gość berthold61

Rekomendowane odpowiedzi

  • 5 miesięcy temu...

Najgorszy Eko-groszek jaki kupiłem. Kupiłem w czerwcu 7 ton sugerując się opiniami z Internetu (widocznie pisała opinie jedna i ta sama osoba) i ceną. Eko-groszek miał być suchy, a okazało się że 3 tony wyglądały jakby dopiero wyjęte z wody a reszta mocno wilgotna, ale to nie był problem bo było lato i miałem go gdzie wysuszyć. Problem to jest to, że z jednego worka groszku 25kg jest całe wiadro (około 12 litrowe )popiołu. Drugi problem to taki, że żużluje zapychając cały retor, mimo różnych ustawień. Muszę codziennie wybierać popiół bo inaczej popielnik jest pełen. Dobrze, że temperatura w tym roku jest dodatnia to daje radę, ale przy mrozach było by bardzo źle z utrzymaniem temperatury w domu. Jednym słowem TOTALNA PORAŻKA. Nigdy więcej STABEK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jeszcze trochę to desperaci będą pisali że...... spaliłem worek groszku a wyjąłem dwa worki popiołu i spieków....

YARO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paliłem "stabkiem" dwa sezony, dla mnie był bezproblemowy na mojej rynnie, zawsze był suchy, zero sadzy, tylko kurz, ale ta ilość popiołu była zawsze ponad normę określoną przez importera tego węgla, dawał radę w duże mrozy , tylko ten popiół, teraz palę czarnym piorunem od nich, jest mocny ale znowu ten popiół ponad normę deklarowaną na worku, dopalę do końca sezonu i szukam coś innego z miejszym popiołem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

A ja w ten sezon palę Chwałowicami i jest super , ale w piątek z ciekawości zasypałem stabkiem cały zasobnik czyli jakieś 2,5 worka i dziś sprawdzam a tam kula wielkości duużego grejfruta twarda jak szkło spiek żużlowy , dziwne to bo to ekogroszek o zerowej spiekalności , na retopalu a tym bardziej na Chwałowicach nie doświadczyłem ani razu żadnego spieku ,  przypuszczam że te spieki robią się na bardzo niskiej mocy kotła bo tylko wtedy on dłużej leży na retorcie i chyba się spieka tylko dlaczego to nie robi się na chwałowicki hm ,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najgorszy Eko-groszek jaki kupiłem. Kupiłem w czerwcu 7 ton sugerując się opiniami z Internetu (widocznie pisała opinie jedna i ta sama osoba) i ceną. Eko-groszek miał być suchy, a okazało się że 3 tony wyglądały jakby dopiero wyjęte z wody a reszta mocno wilgotna, ale to nie był problem bo było lato i miałem go gdzie wysuszyć. Problem to jest to, że z jednego worka groszku 25kg jest całe wiadro (około 12 litrowe )popiołu. Drugi problem to taki, że żużluje zapychając cały retor, mimo różnych ustawień. Muszę codziennie wybierać popiół bo inaczej popielnik jest pełen. Dobrze, że temperatura w tym roku jest dodatnia to daje radę, ale przy mrozach było by bardzo źle z utrzymaniem temperatury w domu. Jednym słowem TOTALNA PORAŻKA. Nigdy więcej STABEK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jakies 3 lata temu przetestowalem mieszanie ekogroszku mocny/slaby i genialnie zdalo to egzamin, jest troche kalafiorow ale ciz wszystkiego miec nie mozna


Jesli chodzi o stabka, kupiony w zeszlym roku 2 tony w czerwcu, suchy jak sahara, fakt w 3 d odsiewki, i sadzi tlusta sadze,



Zmieszany daje elegancki wynik


Popiol na 140 kg 2 wiadra razrm jakies 16 kg


Zeszlej zimy mialem czarna perle, kalafiory podobne, worki suche, bardzo malo odsiewki, w tym roku w czerwcu pewnie kupie 2 tony na nowy sezon

Niech kolega kupi pellet i wymiesza powinno pomoc

Wysłane z mojego LG-M700 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tanie mięso psy jedzą, tez kiedyś w Bricomanie kupilem tani ekogroch, poniżej 500 zł za tonę. Kilka worków na szczęście. Okazał się być brunatnym syfem. Ale wiem też, ze niektórzy sobie brunatny chwala

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To fakt z ekogroszku brunatnego jest duzo popiolu ale to maczka, spala sie idealnie a koszt dobowy jest taki sam jak przy kamiennym (przynajmjiej u mnie), ale tu uwaga musi byc suchy


Z tego co czytam na forum z wegla kamiennego co niektorzy tez maja duzo syfu

Ciezko znalezc zloty srodek



Wysłane z mojego LG-M700 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam kupiłem 1 tone Stabka po 699zl. palę już z kilka dni i jak dla mnie to może być. Jest suchy, bez miału , moc podobna do  Grenpala lub trochę większa, jakieś drobne spieki

20200301_122504.thumb.jpg.46062ca99b6217f7e134a023f783744e.jpg20200301_122524.thumb.jpg.5bdfe4dc5b73e5c4d32e166e4926f614.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki kolega na kociol (moc)
Bo u mnie to niezle kalafiorki sa dla palnika 25 kw ustawionego na maksymalna moc 15 kw

Teraz jest ustawiona moc maks 11 kw i jest lepiej ale nie idealnie

Wysłane z mojego LG-M700 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kocioł 25 KW sterownik skzp02 moc palnika ust. 25kw śr. modulacja z ost. 12godzin to 13,5%. spalanie 12kg/dobę ale to zużycie morzę być nie dokładne bo przesyp ustawiony jest dla grenpala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.