Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Stabek czy retopal


Gość berthold61

Rekomendowane odpowiedzi

Gość berthold61

Panowie nie wiem co to za towar ten stabek ale jak by ktoś wiedział czy jest więcej wart niż retopal czy nie to byłbym wdzięczny , retopal u mnie kosztuje mniej więcej tyle ile ten stabek z darmową dostawą czyli ok 780 zł , paliłem retopalem czyli Piastem cały sezon i poza pewną ilościa sadzy był bezproblemowy a że ceny podobne to pytanie czy warto i ile więcej tego stabka pójdzie no bo ciut słabszy jednak od Piasta (retopala).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Ciebie, paliłem tym i tamtym opalem , retopal ma dużo sadzy i mocno daje siarką ,stabek to troche lepsza czarna perła, sadzy zero tylko pyłek, dużo ma popiołu tak jak piszą na worku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie lepszy jest Stabek. Lepiej się dopala, nie brudzi, praktycznie bez miału a popiołu to bym powiedział, że podobnie jak Retopal. Ale przede wszystkim to Stabek jest suchy, nie trzeba się wygłupiać z przesypywaniem z worka na podłoge na 3 dni, żeby przesechł, a potem z podłogi szuflować do podajnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

Z suchością u mnie nie ma problemu bo latem kupuję luzem ze składu retopala czyli Piast a w piwnicy też sucho ale co by nie gadać to retopal mimo że w zasadzie całkiem bezproblemowy to jednak ma tej sadzy dosyć i tak się zastanawiam na ten sezon czy nie przejść na inny opał ale na składzie tuż obok ma tylko retopal 760zł oraz Chwałowice 800zł i po głowie chodzi mi ten stabek skoro darmowa dostawa i cena niecałe 800 zł ale jak to ma się do mocy Mj bo tam piszą że to ma 24MJ i szału za bardzo nie ma , chodzi mi o moc bo mam dziwny podajnik i ślimak o średnicy tylko 60mm nie tak jak wszystkie ok 80mm i słabszy opał to mielenie na okragło czyli podawanie co 20kilka sekund , jak kiedyś paliłem mocnym ekogrochem z węgla koksującego ok 30Mj to przerwa w podawaniu się robiła na 75 sek natomiast na retopalu średnio 25 sek więc ten stabek mógłby teoretycznie jeszcze zmniejszać tą przerwę w podawaniu . ale wartość energetyczna to nie to samo co opałowa podobno hm .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na worku piszą różne parametry ale retopala spalałem więcej niz stabka przy tych samych warunkach pogodowych, wybór należy do Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

Skoro retopala idzie więcej to wybór wydaje się oczywisty choć to dziwne porównując wartości w Mj  ale skoro to stwierdzone to trzeba zamawiać puki jest w tej cenie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

Kamienie ? to ja odpadam , mam ślimak o średnicy 60mm więc ekogroch ma być czysty i najlepiej drobnej frakcji tak jak retopal , chyba wezmę jednak na sezon zimowy pieklorza z kopalni Chwałowice to chyba najlepsza opcja .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W telewizji taka wypowiedź  jest oznaczona jako " lokowanie produktu "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy ma prawo wyrazić swoje zdanie i opinie na temat produktu który używa. Ja mam sprawdzony ten ekogroszek i mogę go polecić, ale zapewne na rynku są tez inne równie dobre. Trudno mi ocenić nie znając wszystkich a nie będę hejtować czegoś czego nie znam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 5 lat pale Retopalem z Piasta i zawsze miałem dobrą opinię o nim. Aż do tego roku 2019. Kupiłem go pod koniec marca za 590zł/t luzem. Tak kopci i smoli, że kocioł chyba będe musiał czyścić co 2 dni z sadzy. Sprawdziłem kilka worków z Ziemowitu i to samo. Wsypałem starego z tamtego roku bo mi zostało i kopcenie znikło odrazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

Nie ma aż tak źle bo paliłem nim cały sezon ale w pid czyli palenie non stop bo na ręcznym (dwustanie ) daje sadzę to fakt ale który węgiel jej nie daje ?

co nie zmienia faktu że nie chciałbym ekogrocha tak ze 29-30Mj z małą ilością popiołu w cenie ok 800 zł max .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

800 zł i to pewnie z przywozem. Takie rzeczy tylko w Erze, niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam podobny problem. Ostatni sezon paliłem retopalem z pgg i czymś z all-egro eko classsic :). Ten duet sprawdził się całkiem dobrze, retopal czyściutki bez śmieci bez kamieni spalanie ok ale brudzi kocioł,  natomiast ten drugi miał sporo zanieczyszczeń(kamienie, drewno, ...co do spalania sprawa wygląda tak samo jak z retopalem). Niestety ceny poszybowały ostro w górę. Retopal teraz kosztuje 904 (rok temu 790) classic 879 (około 760). Zastanawiam się nad kilkoma opcjami: (potrzebuję 2 tony)

Rubin z Bartexu 859pln (parametry retopalu ale czy pali się tak samo jak z pgg)

Silver z Bartexu 899 pln (podobno Chwałowice, )

Stabek 820 pln

Greenpal z pgg 763 pln

Jak się wam paliły te ekogroszki w ostatnim sezonie ?

Dodam że mój piec to Skam-P Premium z palnikiem Batory 10, sterownik Scorpion Plus, chodzi cały czas w automacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

Ale stabek kosztuje 789 zł z dostawą a nie 820 zł , ja się matlam w zeznaniach bo stabek ciut słabowity jest i chyba kierowca przywiezie mi wprost z kopalni Chwałowice (pieklorz) który na wadze kosztuje ok 630zł plus transport 3 tony około 50km , musze dzwonić ile sobie życzą za transport .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.