Skocz do zawartości
IGNOROWANY

EKOGROSZEK SZTYGAR ULTRA


Arczi82

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, dzisiaj przez przypadek trafiłem do sklepu BRICOMAN w Łodzi i jak już tam przechodziłem rzuciła mi się promocja ekogroszku sztygar :) cena za 25kg wynosi 23,98 zł no to z ciekawości zabrałem ze sobą do domku 4 worki za około 95 zł.  Ogólnie worki solidne i eko suchy. Granulacja tez nie jest zła, po otwarciu kamienie nie rzuciły mi się w oczy :). Muszę tylko wypalić retopal bo jeszcze około 4 worków w zasobniku. Jak tylko go wypale już bez czyszczenia pieca wrzucę sztygara i dam wam znać jak to się pali. Pozdrawiam Arek

 

 

IMG_20190112_140048.jpg

IMG_20190112_140240.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

O krystyno  jak długo po tym świecie chodzę to tyle naqzw węgla nigdy nie słyszałem , co oni jeszcze wymyślą ? z jakiej to kopalni ten groszek ? bo te nazewnictwo to masakra jakas , tego powinni zabronić pod groźbą karalną .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogólnie nie wiem z jakiej kopalni ten wynalazek, kupiłem go bo był w promocji i chce sprawdzić czy potwierdzi się spalanie tego czegoś co zaprezentował Pan Kamil Miernik na youtube.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd wyście się urwali że Sztygara nie znacie? Bardzo dobry ekogroch kolumbijski. Cena za którą kupiłeś jest bardzo okazyjna. Bardzo kaloryczny i dajemało popiołu.  Palilem tym 3 sezony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie na ich stronie jest napisane że sprowadzają z Kolumbii. Jestem tylko ciekaw czemu jest sporo tańszy od zachwalanego Columbusa, gdzie różnica na tonie to prawie 300 PLN. 

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem dostęp do tego węgla po 800-860zł. Normalna cena to 1100-1200zł. W Leroy worek kosztuje 28zł. Co najważniejsze, ten groch trzyma parametry, nie znajdziesz tam miału a kaloryczność wg ciepłomierza wychodzi katalogowo, więc nic tu oszukane nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 W necie są analizy węgla kolumbijskiego 29-31MJ, ale są również 26-27MJ.

I stąd takie różnice w cenie... oraz różne opinie.

http://www.multiwegiel.pl/wegiel-kolumbijski

https://kolombus.pl/ekogroszek-cennik/

Yaro

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat ten konkretny węgiel trzyma parametry kaloryczności,  no i popiołu mało. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Wyczyściłem kociołek zasypałem 100kg eko sztygaru ultra i takie wnioski po 24h palenia:

Mało popiołu, ładnie się wypala, mała ilość osadu na ściankach. Kilka fotek do wglądu. Dodam ze przez 24h nie dochodziłem do kociołka. I jeszcze jedno w popielniku 3 małe kamyki. Dam znać jeszcze po wypaleniu 100 kg.

 

IMG_20190117_082215.thumb.jpg.fb2a2dc313c6916050de9a591971cda7.jpg

 

 

IMG_20190117_082222.jpg

IMG_20190117_082147.jpg

Edytowane przez Arczi82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno nie widziałem nadzoru na sterowniku. 

 

IMG_20190117_132352.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I w tej cenie to okazja,  wierz mi. Spalany był w Sigmie u rodziców 2 sezony i rok na firmie (jedna z sieci marketów budowlanych, dla tego miałem go po taniiości).

Aha,  I jest powtarzalny, a to ważne. 

 

Edytowane przez eliks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak po 2 dobie palenia wszystko ok. Ładnie się wypala popiół ładny kocioł czysty. Jedyny minus to pojawiające się od czasu do czasu kamyki, nie są one duże i nie są uciążliwe, tak na moje oko na 100kg ekogroszek będzie ich wagowo w granicach 0.5 kg do max 1 kg więc akceptowana ilość. Mimo wszystko za cenę w promocji czyli 960 zł za 1 tonę jest to bardzo dobry ekogroszek i polecam go mimo pojawiających się kamykow. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reklamował bym coś takiego masakra same kamienie. To teraz już z nowych dostaw to tyle nie ma ufff

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Arczi82 napisał:

To tak po 2 dobie palenia wszystko ok. Ładnie się wypala popiół ładny kocioł czysty. Jedyny minus to pojawiające się od czasu do czasu kamyki, nie są one duże i nie są uciążliwe, tak na moje oko na 100kg ekogroszek będzie ich wagowo w granicach 0.5 kg do max 1 kg więc akceptowana ilość. Mimo wszystko za cenę w promocji czyli 960 zł za 1 tonę jest to bardzo dobry ekogroszek i polecam go mimo pojawiających się kamykow. 

To w końcu węgiel kamienny,  czegoś Ty się tu spodziewał,  drewna? ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U Juzefa w zeszłym sezonie był kamień węgielny:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za Sztygarem jest jak widać straszna huśtawka. Paliłem nim teraz miesiąc. Pali się OK, trzyma temperaturę, mało sadzy etc. ale ma masę kamienia. Obliczyłem po tym co wyciągałem, że na worek sypią od 3 do 5 kg kamienia. I jest to tak wapień jak i twardy żwir. Średnio 4 kg kamienia na worek można przyjąć w moim przypadku. Nie chcę już tego groszku znać. Średnio 160 kg kamienia na tonie to lekkie przegięcie. Jeszcze mam wiadro tych kamieni. Jak nie wierzycie to zrobię zdjęcie. Popiołu malutko za to kamieni masa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jest mój pierwszy ekogroszek od 6 lat gdzie są kamienie. Ja tylko kupiłem do testów 4 worki I po spaleniu sprawdzę dokładnie ile tego będzie.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mi się trafiały kamienie ale nie w takich ilościach.  Bo generalnje węgiel jest ładnie odsiany, to chyba przyznacie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest źle z tym że ja kupiłem 4 worki a nie 40. I jestem ciekaw jak bym zamówił tonę od producenta. W jakich ilościach ten kamień by się pojawił. Na razie jeszcze mam 1 tonę retopala i pół tony karlika. I jak już dopale Sztygara dam znać 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie z niecałych 3 worków mam troszkę powyżej 0.5 kg kamienia. Czyli tak jak wcześniej pisałem z 4 worków będzie max 1kg. Więc chyba nie jest źle. Podsumowując uważam ze jest to dobry opał przy którym jest malutko popiołu i nie syfi tak pieca. Gdyby nie te kamienie był by idealny. Test robiłem przy zasypie 4 worków 100 kg, nie wiem jak by to było w przypadku 1 tony z tymi kamykami z plaży w Chorwacji... 

IMG_20190119_113644.jpg

IMG_20190119_113415.jpg

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.