Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam poraz pierwszy.

Jest rozczarowany, posiadaczem kotła Zębiec KMW 23 ( http://www.fuego.pl/go/_info/?id=374 ) . Mam pytanie do znawców przeróbek pieców: da sie cos z nim zrobić aby palić w nim w sposób tradycyjny z jak najwiekszą sprawnością? myśle o dodaniu cegieł szmotowych oraz dolnej kalpy doprowadzającej powietrze. Kocioł jest troche przewymiarowany ( pow. domu to 100m2 ).

pozdrawiam

Opublikowano

Oczywiście ,że można dokonać przeróbek. Staraj się to robić aby jak najmniej ingerować w konstrukcję kotła, a jeśli już to tak aby można było odwrócić proces. Komorę spalania możesz prawie całą wyłożyć płytkami szamotowymi. Z klapa może być trochę trudniej.

Opisz swoje kłopoty z tym kotłem. Szamot polecam ale może uda się coś poprawić z układem wentylatorowym.

Opublikowano

Na poczatku paliłem miałem ale po dwuch sezonach poddałem sie ( pełno popiołu, koniecznośc odczekania az wszystko wypali sie ) . obecnie pale bez nadmuchu porzez otwarcie dolnych drzwiczek ale ten sposób jest mało precyzyjny jesli chodzi o dostarczenie idpowiedniej ilośći powietrza( skoki temperatóryl, konieczność czestego dokłdania oraz expresowe spalanie paliwa, wygaśniecie i konieczność ponownego rozapalenia ) . palenie w tradycyjny sposób i tak jest wygodniejszy od palenia miałem z nadmuchem pomoimo wielu mnkamementów.

Opublikowano

Osobiście posiadam Junkersa K20 S61 z miarkownikiem ciągu i jestem bardzo zadowolony. Też nie do końca jestem zwolennikiem wentylatorów. Widziałem ciekawe rozwiązanie, oparte na moich przemyśleniach ale nie zastosowane przeze mnie. Chodzi tu o podanie powietrza w warstwy opału i powietrze dodatkowe.post-4692-1242375298_thumb.jpg

Ponadto do dopalenia należałoby wykonać w środkowych drzwiczkach regulowany otwór do powietrza dodatkowego z możliwością regulowania ilości powietrza. W poprzednim kotle w którym korzystałem z wentylatora (samoróbka) w narożnikach miałem wstawione rurki do powietrza dodatkowego (tu inaczej załączony rysunek). Aha ścianki elementu perforowane fi 6 mm całość ustawiona na środku rusztu. Wysokość i wymiary trzeba dobrać do kotła i wysokości zasypu opału. Blacha 5 - 6 mm.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.