Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wybór kotła


piotr83opole

Rekomendowane odpowiedzi

Sterownik spp jest fajny w dodatku ma pisany Soft pod palnik sv-200 a wgląd kotła on nie ma wyglądać ma działać w salonie stał nie będzie, no i tak jak mówię cena w porównaniu do innych kotłów z dobrym marketingiem jest przyzwoita .

Wesołych świąt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, a zorientuj się w temacie kotła seko max lee, ja używam go od października tego roku, i oprócz zasypywania węgla, i co ważne nie wybierania popiołu ale tylko wymiany worka z popiołem nie mam żadnych zastrzeżeń. Brak problemów ze spiekaniem się węgla lub niedopalami, Pewnie dzięki obrotowej retorcie. Sterownik plum, internetowy.

Wysłane z mojego HTC 10 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie to skamp pv z palnikiem sv200 jest moim faworytem. Możliwe że po nowym roku podjadę do kowalewa i obejrzę sobie. Fakt że sam kocioł i sterownik nie jest tak oczojeb... Jak innych producentów. Ale to raczej jest ostatnia kwestia do brania ppod uwagę przy wyborze. 
Posiadam ten kocioł i bardzo se go chwale a palnikiem steruje skzp-02 i świetnie się dogadują.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie podepnę się pod temat.

Teść planuje wymianę kotła - będzie się ubiegał o dofinansowanie, dla tego kocioł musi posiadać wszystkie certyfikaty by nie było problemów.

Domek parterowy, 100 - 110 m2 (tak wiem, że mały ale musi być węgiel), ściany ocieplone styropianem 10cm, strop bez docieplenia.

Szukam czegoś do max 13KW. Dodam, że kompletnie się nie znam na tych palnikach. Moje wybory poniżej. Wg. kolejności który wg.mnie najlepszy

1. Ogniwo Eko Plus + 10

2. Skam-PV 13

3. RBR-K 12

 

Dodam, że instalacja miedziana system otwarty, same grzejniki. Obecnie jest śmieciuch na jednej pompce na zasilaniu - trzeba poprawić podłączenie do kotła wraz z zabezpieczeniem powrotu.

Który z tych w/w będzie najlepszy i "najmniej" bezobsługowy :D ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiscie posiadam boleckiego

Wybralem go bo moim zdaniem lepiej ma zrobione zarzadzanie zdalne pomimo ze jest to przez www a nie apke, po drugie bardzo latwo sie go ustawia na 1 start , sterownik liczy moc i to mi sie bardzo podoba, ustawilem moc maksymalna i git

Sprzecik chodzi ze az milo

Poza tym na temat skzp jest cala habilitacja na forum i nie wiem czy to z powodu jego doskonalosci czy tez przeciwnie

Jeszcze jedna sprawa sterownik spp2 ma czasowy sposob modulacji pracy dmuchawy tzn. Dmucha zawsze tak samo mocno tylko o roznym czasie

W sterowniku pid z ktorego korzystalem wczesniej byla modulacja obrotow dmuchawy

Moim zdaniem rozwiazanie z sppv2 jest bardziej przyszlosciowe


Pozdrawiam

Wysłane z mojego LG-M700 przy użyciu Tapatalka
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dopisałem, tam nie ma internetu, a starsze osoby nie znaja sie na tym.

Chodzi bardziej o sterownik by raz ustawić, ew.raz na miesiac jak trzeba bedzie podjechać, dokładać węgla, czyścić i to wszystko, no i temp.na grzejniki by byla sterowana przez pogodowke na 3d.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do pogodowki to sie nie wypowiem bo nie korzystam



Wysłane z mojego LG-M700 przy użyciu Tapatalka
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku po nowym roku planuje wybrać się do kowalewa i obejrzeć sobie kociolki. Mam nadzieję że uda mi się skompletować kociołek pod moje wymagania. Co do palnika to raczej v200 jedynie kwestia sterownika plus gadżetów do niego. Mają oprócz sppv2 i skzp_02 to iryda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Ksieciunio napisał:

Skamp-pv z palnikiem V200 ? Jaki do tego sterownik ? SPPV2 ? 

W tym steroniku bedzie sterowanie pogodowe zaworem 3d na grzejniki ?

Z tym palnikiem SV200 trzeba sie dobrze zorientować, najlepiej u  Jareckiego albo u innych użytkowników  Skamów, gdzieś obiło mi się o uszy że dość często należy czyścić komorę powietrzną (chyba raz na kwartał ktoś pisał na forum Boleckiego), nie wiem czy to prawda czy mi się juz miesza, ale dobrze to wiedzieć jeśli kocioł ma stać u rodziców.  Zaletą palnika, jak sie wydaje jest jego kultura pracy i możliwość spalenia gorszych gatunków węgla (spiekających)co w przyszłości może być bardzo ważne . Albo zastanowić się nad obrotowym(wahliwym) Ardeo pod V klasę. Tu nie jestem pewien czy mozna go założyć do PV czy tylko do Klaster5.

SPPv2 - mam ten ster i sobie chwalę, choć nie ma wodotrysków zdaje się całkiem dobrze ogarniać kocioł, akurat pogodówkę uważam za minus tego stera , cała reszta jest do ogarnięcia w kilka dni, no i dostęp online  w sterowaniu na odległość jest b.ważna, chociaż  uważam że to powinien być standard. Jedyne co należy od razu zdecydować, IMHO oczywiście, to czy nowa wersja liniowa czy stara 2,45 z ręcznymi ustawieniami. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ardeo azp-tr (obrotowy, ruch wahliwy pod 5klasę, stalowo-żeliwny) jest do klastra, palnik sv200 (są już tylko nowe odlewy) do skamp-pv

sv-ka, ja czyszczę komorę powietrzną po spaleniu ok 1,5tony paliwa (2palety po 30worków jakiegos oryginalnego np. bdb jest Karlik, aktualnie kończe jego spalanie i jestem super zadowolony). W najnowszej wersji odlewu to zajmuje parę chwil, ja to robię na pracującym, rozgrzanym palniku, jakieś 2minuty, rękawice spawalnicze aby złapać gorące śrubki wyczystki i gotowe. W SPPv2 w 0101 wybierasz czy chcesz pracować na wcześniejszym sofcie czy chcesz przejść na liniowy. W liniowym ustawiasz tylko max moc np. 19kW i korekcję powietrza np. +8 (u siebie tak akurat mam pod karlika) i to wszystko w kwestii nastaw w kodowym aby dobrze chodziło musi być podana kaloryczność i ustawiony do sv200 przesyp ilościowy na sekundę pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam ja od kwietnia 2018 mam SEKO MAXX LE 25, jestem bardzo zadowolony, ale także jest ryzyko bo dużo automatyki. Po roku powiem BOMBA. Totalnie zero obsługi. Ile piec wytrzyma? Nie mam pojęcia. Pozdrawiam Krzysiek 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.