Skocz do zawartości
IGNOROWANY

SEG PLUS PLATINIUM 17KW + Regulator ecoMAX920pt


Michuuu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

To mój pierwszy post na forum więc witam wszystkich serdecznie! Od sierpnia jestem posiadaczem kotła firmy MetalFach SegPlus 17 kw z regulatorem  ecoMAX920pt.

Piec pracuje obecnie w trybie FuzzyLogic i mam problem z wysterowaniem tego pieca, a mianowicie w popiele spieków jakoś strasznie dużo nie ma (drobne są - na pewno nie pumex), ale kocioł wyrzuca do popielnika tak jakby takie nie do końca spalone groszki...są lżejsze niż węgiel, ale jednak czarne. Z tego co tutaj wyczytałem to popiół powinien być sypki...u mnie tak nie jest. Powierzchnia grzewcza to około 190 - 200 m2, dob jest dobrze docieplony wełną mineralną, nowe okna, strop ocieplony styropianem 10 cm, cwu 200l, w domu 5 osób korzysta z ciepłej wody, cwu 55 st. Temperatura na noc 22 st na dzień 23 st. Przy minus 11 stopniach piec ciut dłużej się nagrzewał, ale tragedii nie było - dobijał do zadanej temperatury.  W ustawieniach IFL zjechałem z nadmuchem, minimalna moc kotła ustawiłem 50% bo przy niższych piec nie mógł się nagrzać, temp spalin miałem w okolicach 110 st. Teraz jak pracuje na min 50% mocy i wzywż temp spalin waha się od 150 do 170 st C. 

Nadmuch:

50% - 28%

30% - 30%

80% - 33%

100% - 36%

Dodatkowo przeslona na wentylatorze zasunięta , tak, że zmniejsza kratki wlotowe do polowy. Jako, że w palniku był dość maly kopczyk, zwiększyłem procent napelnienia pracy podajnika z 16% na 22%, kopczyk jest ok, płomień nie jest postrzępiony aczkolwiek martwi mnie ten niedopalony ekogroszek. 

Węgiel ponoć jest ok, ale niestety sprzedawca nie podał mi jego spiekalnosci, kaloryczności tendencji do wytwarzania popiołu, ale powiedzmy, że ze 125 kg wyrzuciłem jakieś 4 wiadra popiołu (wiadro 10 L). Panowie, co robię nie tak? Co powinienem zmienić? 

 

pozdrawiam!

Bez tytułu.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Retorta uszczelniona, test podajnika zrobiony , za duzo dmuchasz zjedz z nadmuchami na FL, jaką masz moc kotła ustawioną oraz temperaturę kotła, jak przesypuje groszek za dużo podaje zmniejszaj moc kotła zwiększaj kaloryczność nie duże korekty modulacja trochę trwa , jaka temp powrotu.

 

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

f30233b62f30e3625ee7858fe5c75b46.jpg&key=b07b654e949f08a1b77f61ec9be64aadd59c6a9c144893782cbf5cd9d52ad74c

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj! Dziękuję za zainteresowanie się moim problemem.

Retorty sam nie sprawdzałem, jak mam to zrobić? Test podajnika robił hydraulik i niby podaje ok. Temperatura powrotu to 44,8 st C. Nie widzę w tym sterowniku żadnych ustawień które jasno określają daną moc kotła (tak jak to w innych sertownikach, podajemy czas podawania i przerwy a ster liczy nam szacunkową moc kotła). W ustawieniach serwisowych nie ma, mam tylko modulację mocy. Nie mogę rownież ustawic kaloryczności opału...zarowno w ustawieniach IFL jak i Standart. Co robić Panowie?

 

IMG_20181202_110841.jpg

IMG_20181202_110924.jpg

IMG_20181202_110929.jpg

IMG_20181202_110938.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W nowych sterownikach zmieniło się oprogramowanie i nie ma już starej modulacji opartej na mocy kotła/wydajności podajnika więc nie ma tych opcji w ustawieniach.

Proponuję zmienić tryb regulacji na standardowy, ustawić nadmuch 35%  podawanie 10 przerwa 50 i w razie niedopalania wydłużać przerwę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o kurde  ciekawe oprogramowanie  , przydało by się do  ecoMAX860P2  .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, zjechałem z nadmuchami, zjechałem z tym wypełnieniem podajnika i popiół tak jakby bardziej sypki już jest. Ten cały podajnik zostawię na tym ustawieniu , kolejny zrobię tak jak poradził mi kolega Lagrossa. Na pewno opiszę efekty w temacie. Będzie dla potomnych :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.