Skocz do zawartości
IGNOROWANY

PIEC SEG PLUS 14 PLATINUM


DNIEDBALA

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Zakupiłem dom z piecem jak w temacie. Mam prosbe o wszelka pomoc  w rozpracowaniu ustawień tego pieca. Jest ustawiony przez serwisanta w trybie automatycznym a na inrenecie nie ma info na ten temat. prosze o pomoc jak go " rozpracować " i uzytkować.  Czekam na wszelkie info. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj na początek przeczytanie instrukcji do sterownika i kotła wskazane. 

Czasem trzeba i 2-3 razy żeby w miarę ogarnąć temat ;) 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Dom mam 120 m uzytkowych. Dom z poddaszem uzytkowym. Piec ze sterownikiem panel dotykowy. Termostat pokojowy  AURATON 3003.  Instrukcje do sterownika przeczytałem 4 razy i ................. teoria opanowana a praktyka koszmar. W popielniku mam 30 % niespalonego ekogroszku i chyba za duzo mi go spala bo przy 30 stopniachna polu spala mi przy grzaniu tylko wody 0k 120 kg na tydzień. Cxzy to normalne?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

.

Napisz coś więcej,  podstawowe ustawienia, opał jaki spalasz, opisz płomień, co widać w piecu, (wymienniku), podobno niektóre z tych kotłów posiadają zapalarki...tylko nie pisz że piec jest czerwony:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61
8 godzin temu, DNIEDBALA napisał:

Witam,

 

Dom mam 120 m uzytkowych. Dom z poddaszem uzytkowym. Piec ze sterownikiem panel dotykowy. Termostat pokojowy  AURATON 3003.  Instrukcje do sterownika przeczytałem 4 razy i ................. teoria opanowana a praktyka koszmar. W popielniku mam 30 % niespalonego ekogroszku i chyba za duzo mi go spala bo przy 30 stopniachna polu spala mi przy grzaniu tylko wody 0k 120 kg na tydzień. Cxzy to normalne?

Pozdrawiam

To ewidentnie coś masz źle ustawione bo sporo tego ci idzie , u mnie nowy kocioł postawiony 3 tygodnie temu 10kw spala 50kg na 14 dni a groszek kiepski bo z Piasta , teraz jadę na Chwałowickim i widać że jeszcze mniej go zżera .

Ja jadę w automacie i też za bardzo się nie orientuję czy ja jak coś ustawię to kocioł sam sobie dobiera czy moje ustawienia mają na to jakiś wpływ , ale podstawowe ustawienia trzeba mu podać czyli moc kotła potem moc węgla i ja jeszcze w procentach zmniejszyłem mu moc do 30% , temp kotła ustawiłem na 53 stopnie a CWU na 45 więc pompka jest zawsze wyłączona a na grawitacji on sam dobija w tym bojlerze do tych 53 stopni .

musiałbyć wiedzieć jaki masz palnik i jaką on ma wydajność znaczy się przesyp na godzinę i to wpisać w opcjach nie wiem w jaki sposób to jest u ciebie ale u mnie to czas podawania a że mam najmniejszy pancerpol to podałem 18sek ale jak idzie w PID to sam sobie dobiera i pokazuje czas podawania 2 sek .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

90% sukcesu to odpowiedni do podajnika opał. Reszta to trochę teorii i parę korekt zakładając że z kotłem i palnikiem wszystko OK (np uszczelniony jeśli trzeba, otwory napowietrzające drożne itp). 

Ale jak się trafi trudniejszy węgiel to zaczynają się schody z ustawieniami i poprawiasz jedno kosztem drugiego a czesto co byś nie ustawił i tak nie będzie dobrze, albo koks albo żużel, albo sadza, niedopał albo za duże zużycie itp..

Napisz: jaki to konkretnie opał, palnik, sterownik, podaj podstawowe ustawienia palenia i wstaw fotki palnika w czasie pracy i popiołu. Jak masz odpowiednie czujniki to podaj temperaturę spalin ew pozostałe odczyty. 

Jak dopiero zaczynasz przygodę z podajnikiem to najlepiej kupić trochę łatwego węgla np Piast żeby się wprawić a trudniejszy węgiel zostawić  na potem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam piec PIEC SEG PLUS 14 PLATINUM

z zapalarką . W palniku jest kopczyk posypany siwym popiołem 

W Popielniku mam 30 % niespalonego eko groszku a reszta to siwy miałki popiół.

 

Jeśli chodzi o parametry ustawienia pieca to nie do końca wiem jak do tego podejść Streownik mam elektroniczny dotykowy.

jeśli chodzi o groszek to dokładnie nie znam parametrów w składzie kupiłem ponośc dobrej kaloryczności ale jak jest naprawde to nie wiem.

 

Prosiłbym o kontakt do kogoś kto rozgryzł już taki piec i ustawienia by coś podpowiedział i doradził.

 

Prosze o kontakt do kogoś z uzytkowników najepiej na telefon to oddzwonie i porozmawiam  celem dodrady.

 

 

pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.