Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Defro komfort eko lux 9


Pawlik691

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry .  W tym roku wymieniłem piec na Defro komfort eko lux 9 kw , piec nowy z tego roku. Na razie pale na ruszcie awaryjnym I chce przejść na eko groszek. Do ogrzania około 90 mkw, dom   parterowy dobrze ocieplony. Jestem nowym na tym portalu i nie bardzo rozumiem . Proszę o jakies rady od czego zacząć to pierwsze rozpalenie. Na razie  myslałem o fabrycznych ustawieniach i na pid. Czy jak to zrobie bedzie dobrze i czy bede mógł pozniej  wprowadzać zmiany. A może inne parametry wprowadzić ? Z góry dziękuje za pomoc

20181128_192709.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sas efekt ma ruszt wodny i jest w 5klasie i ecodesign.

Wysłane z mojego Nokia 5.1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, lechumb napisał:

Sas efekt ma ruszt wodny i jest w 5klasie i ecodesign.

Wysłane z mojego Nokia 5.1 przy użyciu Tapatalka
 

To co to za 5 klasa jak można na ruszcie wszystko spalić? 

 

Godzinę temu, Pawlik691 napisał:

Wielkie dzieki ... nie ma ale można pokombinować żeby palic na ruszcie jak sie go dokupi . a ustawienia fabryczne  przy wrócić ?

Jak nie grzebałeś nic w ustawieniach serwisowych to jak uruchomisz pid to będą fabryczne ustawienia 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie to właśnie piąte klasy i ecodesign mamy. przeszło testy jest papier poszło sprzedane. Tylko co na to urzędy w programach dofinansowujących.

Wysłane z mojego Nokia 5.1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIC ...nic im(urzędasom) do tego.... komuna....bumaga jest?...jest! a to w pariadku......

Yaro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, lechumb napisał:

Sas efekt ma ruszt wodny i jest w 5klasie i ecodesign.

Wysłane z mojego Nokia 5.1 przy użyciu Tapatalka
 

To co to za 5 klasa jak można na ruszcie wszystko spalić? 

 

16 godzin temu, Pawlik691 napisał:
3 godziny temu, Pawlik691 napisał:

A co z ustawieniami tego ekologicznego pieca ? Ma może ktoś podobny ?

Ja mam taki tylko 15kw.Co chcesz widzieć? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz takie zwykłe nastawy to wyłączasz PID w menu > menu ustawień > wybór PID, pojawią Ci się w menu nastawy pracy.
Ustaw temp. zad. c.o. na 60 stopni i ustaw mniejszą temp. zad. zaworu żeby na grzejniki tyle energii nie szło, będziesz miał chłodniej. Dodatkowo jaki tam masz regulator, po komunikacji RS czy zwykła dwustanówka? Przydałoby Ci się dodatkowo ustawić wyłączanie pompy c.o. po dogrzaniu pomieszczenia oraz obniżenie temp. zad. zaworu. Daj znać co tam masz to Ci opiszę jak to zrobić najwyżej. 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

włączanie i wyłączanie pompy przy dogrzaniu pomieszczenia nie ma najmniejszego sensu lepiej ustawić sterowanie siłownikiem na zaworze 3 lub 4 drogowym. Albo głowice termostatyczne na grzejnikach i jedna drabinka cały czas otwarta na maksa.

Wysłane z mojego Nokia 5.1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co ma działać pompa kiedy zamknięty jest zawór, jakie to według Ciebie będzie miało zastosowanie, kiedy pompa powinna być zamontowana na zasilaniu za zaworem? Chyba, ze ustawisz na zaworze minimalne otwarcie na tyle duże żeby nadal był przepływ co zredukuje spadek temperatury powrotu, ale ponownie pomieszczenie będzie zbyt mocno ogrzewane, a tego przecież chcemy uniknąć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy zaworach nie ma możliwości że zamknie się przepływ całkowicie. Pompa albo będzie ciągła z zasilania gorącą wodę pomieszana z wodą z powrotu z instalacji lub gdy odetniemy dopływ gorącej wody z kotła to będzie mielić wodę z powrotu. Zresztą przy sterowaniu mieszaczem są marne szanse aby się zamknął calkowicie. Możesz zobaczyć jak będzie zachowywał się kocioł przy cyklicznym załączaniu pompy a jak z ciągła jej pracą. Efekty będą bardzo widoczne.

Wysłane z mojego Nokia 5.1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minimalne otwarcie w ustawieniach zaworu robisz na 0% i wtedy się zamknie całkowicie. Woda wtedy z zasilania z kotła wraca na jego powrót od razu, a woda w instalacji krąży tylko na niej. Tylko co daje Ci załączona pompa wtedy? Miesza wodą na instalacji, co spowoduje większe oddanie energii, co mieliśmy zredukować, oraz zwiększa zużycie pompy i energii elektrycznej, którą ta pompa potrzebuje. 
Cykliczne załączanie pompy z drugiej strony to taki kompromis w tej sytuacji, bo jak woda w rurkach wystygnie to chwilowe załączenie pompy domiesza ją do tej wody w grzejnikach, co spowoduje spadek temperatury w nich, a ciepła woda znów będzie stygła w rurkach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jak nie dopala,a osiąga zadaną temperaturę - wydłuż przerwę podawania.

Jak nie dopala i nie osiąga zadanej temperatury - podnieś nadmuch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.