Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wentylator wyciągowy - jaki i gdzie kupić?


JerzyC

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam następujący problem:

 

Podczas palenia dym nie chce iść do komina. Zadymiona jest cała kotłownia. Nie chce nic zmieniać w kominie (wszystko wygląda ok ciąg jest) ani bezpośrednio w piecu. Postanowiłem kupić wentylator wyciągowy taki abym mógł go zamontować pomiędzy piecem a kominem. Jaki wentylator wyciągowy i gdzie mogę kupić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam wentylatora bo mam nadzieję że będzie to prostsze i tańsze od przeróbki pieca.

Piec to konstrukcja mojego ojca. Wygląda tak (od dołu): popielnik, ruszta, palenisko, 25 rur z wodą (5 rzędów po 5, na przemian), wylot do komina, do okoła płaszcz wodny.

Problemem w nim jest chyba te aż 25 rur dość gęsto ułożonych.

Komin ma przekrój 25x15cm i 10m wysokości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Pamietaj tylko, że użyciem wentylatora zmienisz dość radykalnie i niekoniecznie na korzyść

ilość dostarczanego do pieca powietrza. Sztuczny nadmuch czy wywiew jest taki...sztuczny. Uzależnisz

sie od niego, a piec doskonale sie bez tego obywa.piotrek automatyk słusznie zauważyl, że warto

szukać przyczyny i nie musi to być trudne, ani wiązać się z jakimiś przeróbkami pieca czy komina.

Czasami wystarczy np. zmienić tylko sposób palenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
Witam, mam następujący problem:

 

Podczas palenia dym nie chce iść do komina. Zadymiona jest cała kotłownia. Nie chce nic zmieniać w kominie (wszystko wygląda ok ciąg jest) ani bezpośrednio w piecu. Postanowiłem kupić wentylator wyciągowy taki abym mógł go zamontować pomiędzy piecem a kominem. Jaki wentylator wyciągowy i gdzie mogę kupić?

Zobacz na internecie "CZOPUCH HYBRYDOWY'.Od pewnego czsu interesuję sie tym tematem ponieważ kupiłem piec SAS 23 kW i producent zaleca

komin 20x20 a mój jest 20x18 i mam obawy o sprawne działanie pieca. Ponoć to rewelacja ale dość droga.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz na internecie "CZOPUCH HYBRYDOWY'.Od pewnego czsu interesuję sie tym tematem ponieważ kupiłem piec SAS 23 kW i producent zaleca

komin 20x20 a mój jest 20x18 i mam obawy o sprawne działanie pieca. Ponoć to rewelacja ale dość droga.

Pozdrawiam

 

Witam

Witam

Panowie 2 cm mniej niż wymyślił to sobie producent i co ? Nie popadajmy w niedorzeczności. Jeśli tylko będziemy prawidłowo palić i zapewniać minimalną recyrkulację i dostęp świeżego powietrza do kotłowni to nie ma możliwości aby pojawiły się problemy. Niejednokrotnie podpina się kotły o mocach ok. 20 – 25 kw do wkładów szamotowych 18 x18 czy rura fi 150 ( przy retortach gdzie spalanie jest bardzo czyste). Jeśli tylko zapoznamy się z podstawowymi prawami termo fizyki naprawdę sami rozwiążemy problem z brakiem ciągu kominowego, czy zbyt małą jego siłą. Podstawą jak dla mnie jest nagrzanie w pierwszej fazie palenia komina do minimum które zapewni nam odpowiedni ciąg w dalszym procesie palenia. Ciepły komin komin sprawny. Dla przykładu Mój kocioł 20/26 kw ( drewno/węgiel) pracuje na wkładzie 18x18 i nigdy nie było problemów z zanikiem ciagu czy zmniejszoną siłą nie wspominając o efekcie cofania na kotłownie.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.