Skocz do zawartości
IGNOROWANY

BIAWAR PELLUX 100 20 kW


BoSieK

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, od kilku dni jestem posiadaczem nowego kotła firmy BIAWAR PELLUX 100 20 kW i nie mogę sobie poradzic z jego ustawieniem..:( czy ktoś możne jest użytkownikiem takiego kotła moze umiał by mi cos doradzić? Mamy dom 180m2 pow użytkowej ocieplony 10cm z użytkowym poddaszem... i nie możemy go ustawić tak by wszystko było dobrze, fachowcy ktorzy go montowali ustawil go tylko do rozruchu i tyle... 

b66455fb4515b681259404a95596.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odpowiednią ilosc spalanego peletu do mocy obecnie osiagamy 8,9kW przy spalaniu 3.1kg/h a wiem ze powinniśmy osiągać min

12 kW piec w tej chwili nie nadarza z ogrzaniem powrotu przy temp 50st

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, BoSieK napisał:

odpowiednią ilosc spalanego peletu do mocy obecnie osiagamy 8,9kW przy spalaniu 3.1kg/h a wiem ze powinniśmy osiągać min

12 kW piec w tej chwili nie nadarza z ogrzaniem powrotu przy temp 50st

 

Jak kolega określa tą moc kotła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Gonzo19 napisał:

a jak masz zrobiona instalację? może jakieś zdjęcia?

Napisz coś więcej.

Prosze oto foty na zdjęciu widnieje spalanie 1.9 i 8.0 kW lecz to akcja ciągła cały dzien próbujemy cos ustawić by szybko sie nagrzał

IMG_20181028_170353.jpg

IMG_20181028_170444.jpg

IMG_20181028_170502.jpg

IMG_20181028_170555.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, sambor napisał:

Jak kolega określa tą moc kotła?

Na podstawie fachowców od instalacji piec był wymieniany poprzedni był z ogniwa  miał tez 20kW jest to moc z zapasem po za tym gdzies tu chyba ktos podawał link do kalkulatora i tam wpisujac odpowiednie dane obliczyć mozna zapotrzebowanie na kW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Powiem szczerze że trochę zdziwiła mnie ilość spalanego peletu w tym kotle. Tzn. ja nie mam kotła na pelet.

Mam kocioł z podajnikiem. na ekogroszek

Z czystej ciekawości czytam ten wpis. przy 3 kg na godzine to bardzo drogo wychodzi praca tego kotła.

Czemu nie poszedłeś w pompę ciepła powietrze woda?

Ja właśnie się zastanawiam na tym i w przyszłym roku będę instalował pompę. Mam kolegę który już założył masę tych pomp.

I teraz w domkach 160m2 zakłada pompy o mocy 6kw. Pracują już dłuższy czas i świetnie dają sobie radę.

Myślę że dużo taniej wyjdzie ogrzewanie pompą ciepła niż peletem. Biorąc pod uwagę cenę peletu.

 

Powiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, sambor napisał:

Jak kolega określa tą moc kotła?

Po cyferkach na wyświetlaczu i ubywaniu pelletu w zasobniku..Przy mocy 8KW palnik powinien pobrać 1,9kg/h(tak pisze na wyświetlaczu)  a ponoć w rzeczywistości pobiera 3,1 kg/h pelletu. Tak przynajmniej to zrozumiałem.

BoSieK a może komin ma za duży ciąg i ciepełko jest wysysane z kotła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, BoSieK napisał:

Jest zamontowany elektroniczny widoczny na zdjeciu nr2 do kolegi wyzej wlasnie oto chodzi ze drogo wychodzi i w tym problem

 

To nie jest ciepłomierz, sterownik plum nie ma takiej funkcji , to prosty kalkulator - przeliczający  ilośc paliwa podawanego na przybliżoną moc, to po prostu kalkulator, który przelicza dane które mu wpisałeś, pewnie któraś dana jest źle wprowadzona .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie jest PLUM, to jest stary sterownik Estyma. Swoja drogą, to autor  jeśli teraz kupował, to mógł już kupić ze sterownikiem Plum'a.

 

16 godzin temu, BoSieK napisał:

Jest zamontowany elektroniczny widoczny na zdjeciu nr2

chodzi o to zdjęcie i pewnie to cos co jest przymocowane do rury za pompą, takie jasne z czarną gałką

IMG_20181028_170444.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wiecie dla kogos takiego jak ja zwykłego użytkownika sam ten piec to nowość w porównaniu z tym co mial 10lat a co do tematu juz serwis wszystko poustawiał wystarczyło zgłosić sprawę a po 20min juz był pierwszy kontakt jak widać firma dba o klienta i wizerunek własnej firmy:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.