Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaka pompa obiegowa do cyrkulacji?


Tsport

Rekomendowane odpowiedzi

Mam małą rozkminkę na temat wyboru pompy do cyrkulacji. System CWU jest rozdzielaczowy, od kotła do rozdzielacza około 4 metrów. Z rozdzielacza jedna sekcja idzie do łazienki do WC, tu chciałbym dać trójnik i pociągnąć do kotła około 2 metrów cyrkulację. Możecie polecić jakąś pompę cyrkulacyjną, na co zwrócić uwagę. Mój kocioł i sterownik umożliwia obsługę cyrkulacji.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  1. LFP LESZNO ERGA 3W - cena 400zł

  2. CPI 15-15 IBO 28W - cena 170zł

Co sądzicie o powyższych propozycjach? Chętnie kupiłbym pompę do 200 zł. Wydaje mi się, że inwestycja w droższą pompę o tylko lepszych parametrach energetycznych nie zwróci się w szybkiej perspektywie czasu. Pytanie czy jakościowo IBO CPI jest ok? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie pompa będzie na pewno chodzić okresowo więc "energooszczędność" nie jest priorytetem. Szukam pompy w dobrej cenie i przystępnej jakości a jak będzie w miarę energooszczędna to już super czyli kompromis Co możecie polecić?

PS. notabene IBO się chwali, że została odznaczona srebrnym godłem "KONSUMENCKI LIDER JAKOŚCI 2015", w kategorii pompy obiegowe i cyrkulacyjne, będąc w opinii respondentów, najlepszą jakościowo z polskich marek

 

Poniżej wpis fotohobby z forum muratora odnośnie kosztów użytkowania pompy cyrkulacyjnej:

Pompa cyrkulacyjna dziala u mnie 4.6 godziny na dobę.
W roku to 1680 godzin
Ta, zuzywająca 28w zuzyje rocznie 47kW (jakieś 26zl)
Ta, zuzywająca 4x mniej zuzyje 12kW (8,5zł)
Różnica - 17, 5 zł.

Róznica w cenie pomp około 150-200 zł, więc okres zwrotu 10 lat, o ile pompy się nie posypią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ibo się może chwalić czym chce, niech pokażą certyfikat CE - tam jest wszystko podane.

Firmę Dambat znam dobrze , sami nic nie produkują część produktów jest z Włoch, większość z dalekiego wschodu.

Te wyliczenia, które zaprezentowałeś nie są twoje, więc mogą być psu na budę, gdyż każda inst jest inna i inaczej musi pompa pracować aby osiągnąć to co ci potrzeba.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.