Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palenie w Trybie letnim.


SLAWKOY

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

Od około maja tego roku grzeje w Trybie letnim wodę na bojler 180 litrów. 

Paliło się super do ostatniego piątku kiedy to wyczyściłem piec. Pali się bardzo źle przesypuje mi górą węgiel i  do tego mocno kopci. 

Kurcze nie wiem co się stało, nie wiem jakie zrobić korekty:

- czy moc kotła w dół??

- korekta powietrza w górę??

Proszę Was o radę i dodam dla ciekawości na same grzanie wody w Trybie letnim,  jak wszystko dobrze działało to spaliłem 5*25kg od 5 czerwca do 20 lipca ( do pustego ślimaka).

Pozdrawiam 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyściłeś sam kocioł czy i także retortę?
Musisz poobserwować kiedy przerzuca: podczas pracy czy podczas podtrzymania.


Wysłane z mojego HTC One M8s przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak retorte również. Odkreciłem, popatrzyłem wszystko było ok, to skręciłem do kupy. 

No dobra, z retorty wyspała się garść małych kamyczków, to wszytko. Wyczyściłem też 0,5m czopuch , był brudny od sadzy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zdejmowałeś talerz retorty to czy go uszczelniłeś na koniec?
Bo jak nie to powietrze ci ucieka bokiem.

Wysłane z mojego HTC One M8s przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie uszczelniłem go, zrobię to we wtorek.

Zmiana mocy kotła nawet do 40% nie wyeliminowała przesypywania węgla. 

Czym byś radził uszczelnić, silikon na wysokie temp.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wytrzymałem i wczoraj wieczorem ponownie sprawdziłem retorte; wyczyszczenie i dokładne złożenie .

Jest ona oryginalnie uszczelniona (w defro) sznurem , więc ta przyczyna chyba odpada.

 

Po całej nocy palenie,  kocioł przesypuje węgiel.  Nie dopala go i przez co mocno kopci, rozpalajac co pewien czas nową porcję podanego wegla.

 

W rozmowie tel.,serwis tłumaczy to ciśnieniem atmosferycznym w te upalne dni i mniejszym zużyciem energii cieplnej na grzanie domu. Poradzili zmniejszyć moc kotła co zrobiłem. 

No zobaczymy, palę na 60% i oby się poprawiło. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zimą palę na PID (krzywa grzewcza), w Trybie letnim to nie znalazłem możliwość zamiany ustawień w sterowniku k1pv4 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

To dziwny ten sterownik jakiś , u mnie też tej opcji nie widzę dopóki nie wejdę w tryb serwisanta bo tam wszystko idzie zmienić , czas podawania , przerwy czy przedmuchu ale ja mam sterownik elster z PID i kod do niego mam , poszukaj kodu i wejdź w ustawienia .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam przyłącze się do tematu mam kocioł Defro Sigma16 kw odpalony dwa dni temu w trybie letnim bojler 250 l.  z funkcją PID i mam ten sam problem ogień na retorze aby aby i masa przesypanego węgla. Nie wiem co robić może  lepiej zmienić na ustawienia ręczne ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

Mnie się wydaje że tylko tryb ręczny , a potem obserwuj i zmieniaj co kilka godzin a nawet dobę po jednym parametrze , a to wydłuż czas przerwy lub skróć czas podawania i moc dmuchawy , trwać to będzie pewnie z tydzień aż do ładu dojdziesz bo to trwać musi , jak już jako tako będzie to następnym etapem będzie zmniejszenie mocy kotła w procentach , ja jadę na 40% mocy kotła a mam 10kw .i to wystarcza aby worek węgla  25kg starczył na jakieś 7-8 dni przy 3 wannach na dobę plus bieżące mycie  i takie tam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mi udało się piec uspokoić.

W moim przypadku, za poradą infolinii DEFRO ( zachowałem palenie na PID ):

- jak piec przesypuje węgiel to kazali zmniejszyć moc kotła  (sam automatycznie piec ograniczy czas podawania ), spróbuj zmieniać co 5% . Ja mam teraz ograniczenie mocy na 75 %.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi się nie udało palić w PID.

Moc zmniejszyłem nawet do 40% z tego co pamiętam a on się dławił nie dopalał i przechodził w nadzór.

Pracuje na ustawieniach ręcznych.

Spalanie dobowe około 3kg

Defro Komfort Eko 12kw k1pv4 PID

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Panowie, można jeszcze w serwisie ustawić mniejszą moc palnika i sprawdzić jak będzie pracował piec (oczywiście w PID i np. na mocy 80% lub trochę mniejszej)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.08.2018 o 19:37, SLAWKOY napisał:

Witam, mi udało się piec uspokoić.

W moim przypadku, za poradą infolinii DEFRO ( zachowałem palenie na PID ):

- jak piec przesypuje węgiel to kazali zmniejszyć moc kotła  (sam automatycznie piec ograniczy czas podawania ), spróbuj zmieniać co 5% . Ja mam teraz ograniczenie mocy na 75 %.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.08.2018 o 10:14, berthold61 napisał:

Mnie się wydaje że tylko tryb ręczny , a potem obserwuj i zmieniaj co kilka godzin a nawet dobę po jednym parametrze , a to wydłuż czas przerwy lub skróć czas podawania i moc dmuchawy , trwać to będzie pewnie z tydzień aż do ładu dojdziesz bo to trwać musi , jak już jako tako będzie to następnym etapem będzie zmniejszenie mocy kotła w procentach , ja jadę na 40% mocy kotła a mam 10kw .i to wystarcza aby worek węgla  25kg starczył na jakieś 7-8 dni przy 3 wannach na dobę plus bieżące mycie  i takie tam .

ustawiłem moc kotła na 70% i teraz PID działa idealnie, węgiel dopala się całkowicie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi przy tej mocy przechodził w tryb nadzoru.

Dochodziłem do 40% było podobnie a do tego ograniczał powietrze wszystko się dusiło.

Pawelorg84 a jakie masz dokładnie ustawienia sterownika, co zmieniałeś itd ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, manx napisał:

A jaką macie w trybie letnim temp spalin ?
Moja to około 50stopni
Pid jest wyłączony

 

U mnie 74 st praca ręczna. Kocioł 4 klasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym chwaleniem się spalaniem w trybie letnim, to jest bezsens. Wiadomo że trzeba dostarczyć różną ilość energii do zagrzania np. 100l, a 300l wody. W jednym domu 2 osoby, w innym 3razy tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, zależy to od wielu czynników. Ja mam zasobnik na wodę 140l, grzeje go latem do 48-50stopni. I za żadne skarby nie mogę zejść z spalaniem dobowym poniżej 5kg. Sprawdzane na różnym paliwie, teraz idzie na greenpal wcześniej testowałem pellet varmo ale jest za mocny, dobry będzie zimą. Zobaczę ile będzie na tym grysiku z pgg. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.