Skocz do zawartości
IGNOROWANY

wybór kotła na ekogroszek na 90m2


punto03

Rekomendowane odpowiedzi

Witam noszę się z zamiarem kupna kotła na ekogroszek do nowego domku o powierzchni 90m2+250l CWU  Czy moglibyscie mi coś polecic,jakiej firmy wybrac o jakiej mocy,zalezy mi tez aby wymiary tego ktła były jak najmniejsze gdyż posiadam małą kotłownie,najlepiej jak by szerokosc zestawu nie przekraczała 100cm  Gaz nie wchodzi w gre -brak sieci

dziekuje i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, punto03 napisał:

Witam noszę się z zamiarem kupna kotła na ekogroszek do nowego domku o powierzchni 90m2+250l CWU  Czy moglibyscie mi coś polecic,jakiej firmy wybrac o jakiej mocy,zalezy mi tez aby wymiary tego ktła były jak najmniejsze gdyż posiadam małą kotłownie,najlepiej jak by szerokosc zestawu nie przekraczała 100cm  Gaz nie wchodzi w gre -brak sieci

dziekuje i pozdrawiam

Przy tych 100 cm to chyba tylko Sztoker 12 kW wchodzi w grę, poszukaj w necie i zobacz czy inne wymiary pasują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te 100cm nie jest takie obligatoryjne gdyż znalazłem kotły z różną konfiguracją czopucha co daje mi możliwosc przesuniecia kotła do sciany tylko jaki wybrać? na co zwrócic uwagę. jaki sterownik? W domu mam samą podłogówkę Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, punto03 napisał:

. jaki sterownik? W domu mam samą podłogówkę Pozdrawiam

Jaki by nie był sterownik to musisz mieć układ w którym z kotła wychodzi woda o temp 55-60C a na podłogę jest podawana woda o temp 30-max 40C.

Natomiast woda powracająca do kotła powinna mieć ok 50-55C.

Czyli muszą być dwa układy mieszające

jeden obniżający temp, na zasilaniu podłogówki,  drugi podnoszący temp na powrocie kotła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

Można to trochę uprościć jak się ma bojler dwupłaszczowy to w zasadzie nie trzeba montować zaworu 3 drogowego bo tę funkcję może pełnić powrót z bojlera , ja tak mam w starej instalacji i będzie w nowej , temp zasilania jest praktycznie taka sama jak powrotu mimo że działa 90m2 podłogówki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś nie tworzył to tak wyjdzie- z tym że pompa podłogówki może hulać cały sezon, a reszta jest sterowana z kotła., z  resztą pompa od podłogówki też może być sterowana z kotła - 3, a nawet 4 pompy to obecnie standard + zaw 3 lub 4D oraz czujnik temp zewnętrznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konstrukcja sprawdzona ,Dobry palnik firmy Żeliwny sterownik można zmienić.Jeżeli będziesz brał to bez rusztu wodnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iryd PID dopłata 250 zł.Osobiście próbował bym się dogadać i kupić kocioł bez sterownika , a dokupić sterownik SKZP 2

http://costerowniki.pl/pl/c/STEROWNIKI-DO-KOTLOW-NA-PALIWA-STALE/2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.05.2018 o 10:33, berthold61 napisał:

Można to trochę uprościć jak się ma bojler dwupłaszczowy to w zasadzie nie trzeba montować zaworu 3 drogowego bo tę funkcję może pełnić powrót z bojlera , ja tak mam w starej instalacji i będzie w nowej , temp zasilania jest praktycznie taka sama jak powrotu mimo że działa 90m2 podłogówki

Witam kolego a jak bojler z weżownicą bo takowy dostałem razem z solarami to już nie zda egzaminu? węzownica bardziej sie wychładza (oddaje ciepło)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

Tego właśnie nie wiem bo mi kumpel sprzedał za psie pieniądze zasobnik 300 litrowy z wężownicą ale chyba jednak go nie będę montował i dam swój dwupłaszczowy 140 litrowy , bo nie wiem czy jest mi potrzebny aż tak duży bojler dla 2 czasem 3 ludzi , a ten co kupiłem to kiedyś na solary podłączę chyba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.