Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wybór kotła na ekogroszek


klaudia21

Rekomendowane odpowiedzi

Dzien dobry grupowicze,

potrzebuje waszej pomocy. Chce kupić piec do domu na ekogroszek o mocy 14kw, i zastanawiam się nad dwoma piecami

- SAS Efekt 14kw

lub

- STALMARK Eco Vegas 14kw 

Który był by lepszy, prosty w obsłudze i mniej awaryjny ? Czekam na Wasze opinie 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz coś lepszego i dużo mniej obsługowego https://sekom-pleszew.com.pl/kotly-skamp-pv/( Nie jestem handlarzem)

Jaki duży domek ma to ogrzewać? Poza tym proszę poczytać trochę tematów bo podobnych jest tutaj wiele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No taki też podałem. To jest na ekogroszek, tylko że spalający czysciej, sprawniej i obsługa w zakresie czyszczenia kotła do tych podanych powyżej jest nieporównywalnie prostsza. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Trener40
33 minuty temu, klaudia21 napisał:

 1.  Ok. 145 m do ogrzania.

2.Jakoś nie jestem przekonana co do kotłów na pellet

3 nastawiona jestem na ekogroszek raczej

AD 1.  Kocioł 14 KW, to tam okien i drzwi pewnie nie ma. 

Ad2.  Pewnie cena...,bo te lepsze to 14 tys, a groszkowiec za 7. 

AD. 3.  Ja akurat ten etap ominalem, ale proponuję zestaw antyalergiczny podczas czyszczenia kotła z syfu. 

Screenshot_2020-05-12-19-43-53-1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do AD.3 (maseczek), to własnie jeden sprzedawca maseczek  sie poslizgnął na narcie.

Uzywam OEPM 14kW  2 sezony i maseczki  nie sa mi potrzebne do zasypu ekg do zasobnika , ani do czyszczenia kotła co 3 tygodnie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba wejść na tą stronkę,  https://cieplowlasciwie.pl/start  wypełnić, i wynik podać tutaj. 

22 minuty temu, JorgusEmh napisał:

Co do AD.3 (maseczek), to własnie jeden sprzedawca maseczek  sie poslizgnął na narcie.

Leżę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, klaudia21 napisał:

Jakoś nie jestem przekonana co do kotłów na pellet, nastawiona jestem na ekogroszek raczej

Też kiedyś tak myślałem. Od węgla ciężko sie uwolnić. Zwłaszcza gdy ekogrochem paliło sie kilkanaście lat. Po dwóch sezonach z pelletem nie wróciłbym do węgla za żadne skarby. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niemożliwe. To podaj jakiś. Mnie na sezon wychodzi kosztowo tyle samo co dawniej cudowny węgiel. A Biorąc pod uwagę panele na dachu rok do roku finalnie taniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zmienisz komuś zdania przez internet, jeśli wszyscy dookoła wraz z majstrem mówią inaczej. Dajmy tej pani to co chce i tyle. 

Także droga Klaudio, jeśli chcesz bardzo dobry kocioł z bardzo dobrym serwisem to bierz ten z linka który ci podałem i popatrz na YouTubie na filmy o palniku SV200. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram, podsumowując Skam-PV 13 ze sterownikiem SKZP-02 i z zapalarką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.