Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Rakoczy cortina pellet 21kW


ronuch

Rekomendowane odpowiedzi

19 godzin temu, Andrzeju napisał:

 

 

Odnośnie tego modułu internetowego. To trzeba go podpiąć do kotła? Jak mniemam to gdzieś z tyłu gdzie wychodzą kable. ,,Plecy" kotła się jakoś ściąga ? Trochę blisko ściany stoi i nie wiem czy będę miał dostęp.

 

 

Nie martw sie moduł podłacza sie do gniazda przy płytce z prawej strony kotła ( patrzac na kocioł). Wystarczy zdjac drzwi przed zasobnikiem na pellet , odkrecic dwie nakretki przy podstawie kotła i lekko uniesc do gory cała boczna osłone , wisi na wieszakach .Dalej juz widac jak na dłoni. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem moduł WiFi RS St5060 ma te same funkcje co ten przewodowy. Obaczym co będzie ;-)

Czy zmiana temperatury zaworu ma wpływ na ilość spalanego pelletu?

Przestawiłem zadaną temperaturę zaworu na 55 i tak jakby trochę się cykl pracy kotła wydłużył i nie widzę już tego efektu (a przynajmniej nie tak często), że dogrzanie pokoju odbywało się na raty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sprawdzałem czy zmiany tylko  temp zaworu maja wpływ na spalanie , pewnie tak bo jednak piec dazy do temp zadanej dla zaworu . Napewno czym mniej wygaszen pieca i wychłodzen kotła to mniejsze spalanie pelletu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam przeczytać: http://home.agh.edu.pl/~filipow/Inne/GUZ2004.pdf

Zwłaszcza strona 11 i 12. Nie kombinujcie na siłę ze wszystkimi ustawieniami pieca tylko zadbajcie na początek o odpowiednie warunki w domu aby zapewnić sobie komfort cieplny.

Bywacie na saunach ? Byliście w saunie suchej ? tam jest temperatura około 100 st.C ale z wilgotnością w okolicach 5-10% dzięki czemu można bezpiecznie do niej wejść. A byliście też pewnie w saunie mokrej ? Tam jest temperatura około 40 st.C ale za to wilgotność na poziomie 90-100%. I co się robi w saunie jak robi się chłodno ? Dolewa się wody! By podnieść wilgotność, a tym samym podnieść odczuwalną temperaturę!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie okreslił bym tego o czym piszemy w tym watku jako kombinowanie .Kazdy z nas uczy sie dobrac najlepsze ustawienia dla pieca do swoich potrzeb i domu w ktorym mieszka , a wymiana uwag w tej materii pozwala nie powielac czesto chybionych i nieodpowienich  nastaw pieca.  Przytoczyłes link z audytu cieplnego , w dodatku nie domu prywatnego tylko bursy studenckiej .Oczwiscie byłoby ideałem gdyby kazdy z nas przed zakupem pieca miał wykonany taki audyt. Tylko nie trzeba wydawac kasy na audyt skoro kazdy wie czy ma ocieplony dom jakie ma okna strop piwnice itd. Naturalnie nie neguje zadadnosci audytu tylko  skoro mam wybor płacic za audyt czy w to miejsce kupic materiał do ocieplenia domu .......ja wybiore to drugie. Masz racje wieksza wilgotnosc to zmiana w odczuciu temp tylko jesli bedzie  za duzo wilgoci w domu  mozemy zastrzepic sobie grzybka lub plesn a tu juz nie ma przyjemnosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audyt to audyt, nie chodzi o rodzaj budynku ale o wnioski - gdzie traci się energię. Jednym z tych wątków jest wilgotność w pomieszczeniach i chciałem odnieść się wyłącznie do tego.

Nie chodzi o jakieś chore ilości wilgotności, ale zimą wilgotność w pomieszczeniach często utrzymuje się w okolicach 40%, gdybyście utrzymali ją w okolicach 55 - 60% to aby utrzymać komfort cieplny możecie spokojnie grzać dom o 1-2 stopnie mniej, to już zależy od konkretnej osoby. A co do grzyba - grzyb niezależnie od wilgotności nie pojawi się jeśli wentylujecie pomieszczenia i tyle. Pojawia się tylko tam gdzie nie ma wymiany powietrza.

Ja po swoim domu widzę olbrzymią różnicę w komforcie cieplnym pomiędzy pomieszczeniami gdzie mam 21st.C i 43% RH, a pomieszczeniem gdzie jest także 21st.C i 65% RH - na znaczny plus dla tych drugich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie odnośnie modułu do zdalnej kontroli kotła.

W kotle są w sumie trzy gniazda RS w tym mam jedno zajęte (to pojedyncze górne) podłączyłem mój moduł do obu z tych dwóch dolnych

i sterownik kotła nie widzi modułu lub odwrotnie. Po zalogowaniu się mam komunikat że brak połączenia sterownika z modułem.

Mój sposób podłączenia wg instrukcji to:

menu instalatora - moduł ethernet - załącz moduł - tu pojawia się REJESTRACJA  ale pokazuje się komunika BŁĄD REJESTRACJI i nie ma kodu. Kod modułu wygenerowałem bezpośrednio w module i go zarejestrowałem na stronie EMODUL. W telefonie to samo BRAK POŁĄCZENIA STEROWNIKA Z MODUŁEM.

Jest sobota i do poniedziałku nie mam kontaktu z żadnym serwisem może Wy wiecie co robię źle ?

Trzeba umożliwić sterownikowi kotła jakieś połączenie z internetem? Wpisywać jakieś IP?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DHCP uaktywnione? Bo w module WiFi sieć domowa ustawiona?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak moduł działa, pokazuje moją sieć o sile  2-3 kreski z 4. Próbowałem i z tym DHCP i bez i nie ma różnicy. Jedyna różnica gdy załączę moduł ethernet na sterowniku kotła to na samej górze po lewej stronie, tam gdzie mam informację że POMPY RÓWNOLEGŁE to na czerwono pojawia się czasem info BRAK POŁĄCZENIA Z INTERNETEM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przypadkiem nie masz modułu wbudowanego w sterowniku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok

Zobacz jeszcze wyłącz moduł w sterowniku. Wyłącz z zasilania moduł i uruchom ponownie. Potem w sterowniku uaktywnij moduł i dhcp. Potem rejestracja modułu tak jak w instrukcji

Screenshot_20190112-204148.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałeś zrestartować sterownik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej w sterowniku uruchomić wygaszanie i niech wykona proces wygaszania. Potem wyłączyć "pstryczkiem" sterownik, chwilkę poczekać i ponownie go uruchomić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To daj znać co wyszło. Ja jak wczesniej mialem ten moduł to podpinałem do sterownika, konto na emodul, stetownik wyłapał, wygenerował kod i śmigało :)

A może w module internetowym jest przewód nie wpięty RS?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na fejsie odezwał się kolega co miał podobny problem ale na kotle Defro. Musiał na kotle wypiąć jakiś kabelek/taśmę bo sterownik był jak zrozumiałem przygotowany do samodzielnego podłączenia do internetu i to miało blokować połączenie sterownika z modułem. Zobaczymy czy serwis jutro to potwierdzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde, może masz jednak moduł wbudowany dlatego nie bierze pod uwagę zewnetrznego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i ok. Super :) I dzięki za info :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.01.2019 o 20:49, ronuch napisał:
  1. dzięki za odpowiedz. Ja mam współczynnik went 2, min podajnika -3, max podajnika 4. Moja cortina jest 21 kW. Napisałem do rakoczego w tej sprawie  zobaczymy co mi odpisze.

Czy serwis  dał juz odpowiedz ? Zalecili zmiane ustawien ktore podałes?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.