Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Obniżenie Mocy Kotła.


irys258

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. To mój pierwszy sezon grzania gazem.

Tel zimy ociepllem strych wełna i pywnicy strop styropianem 10 cm.

Maksymalna temp na kotle miałem 46 st nawet w to normy , normalnie temp 38 do 42 st. Więc kocioł nie musi się wysilać aby ogrzać dom.

Mam tylko grzejniki aluminiowe i cienkie rurki.

Kocioł mam Buderus GB O62. 24 KW.

Mam obniżoną noc na 20 KW.

Moje pytanie cz mogę obniżyć jeszcze noc kotła np na 16 KW?

Czy będzie to miało wpływ na mniejsze rachunki za gaz. ?

Proszę o wasze rady.

 

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja obniżyłem z 20 do 10 w mrozy a teraz 7 kw. Kocioł startuje z 10 i moduluje niżej. Im dłużej ciepłe kaloryfery tym przyjemniej . Do minimum czyli 4kW jednak nigdy nie skręcałem.

 

Przy takim grzaniu przy rocznym serwisie gwarancyjnym serwisant porozbierał cały kocioł ale powiedział że nie było co czyścić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. To mój pierwszy sezon grzania gazem.

Tel zimy ociepllem strych wełna i pywnicy strop styropianem 10 cm.

Maksymalna temp na kotle miałem 46 st nawet w to normy , normalnie temp 38 do 42 st. Więc kocioł nie musi się wysilać aby ogrzać dom.

Mam tylko grzejniki aluminiowe i cienkie rurki.

Kocioł mam Buderus GB O62. 24 KW.

Mam obniżoną noc na 20 KW.

Moje pytanie cz mogę obniżyć jeszcze noc kotła np na 16 KW?

Czy będzie to miało wpływ na mniejsze rachunki za gaz. ?

Proszę o wasze rady.

 

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Musisz sprawdzić, czy kocioł moduluje do mocy minimalnej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A możecie mi napisać jak się w tym kotle obniża moc? O co w tym chodzi? Bo zapewne nie jest to obniżenie temperatury na zasilaniu? Obecnie Buderus pracuje wg temperatury wewnętrznej i przebija temperaturę żądaną, wyłącza się, grzejniki stygną a potem znów się załącza. W nocy, na obniżeniu potrafi się włączać na minutę, wyłączyć i po kilku minutach powtarza sekwencję. Ogrzewam ok 120 m², w dzień temperatura zadana 22,5°C, obniżenie na 21,5°C. W dzień obecnie ok 10°C, w nocy 5 a GB 062 24kW zjada po 10m³ gazu na dobę. Nie trochę za dużo? To co będzie jak przyjdą mrozy? Dom ocieplony styropianem i wełną grubości 10cm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro nie masz termometru na zewnątrz, to nie działa krzywa grzania, więc piec nie wie jaka temperaturę ma mieć na wyjściu. Ta temperaturę na wyjściu masz ustawiona na stałe, więc pewnie jest za wysoka, więc się włącza i wyłącza. Jak ją zmniejszysz to będzie mniej spalać , ale jak przyjdą mrozy to może niedogrzewac, więc ja będziesz musiał podnieść. Skoro nie masz krzywej Grzania, to temperaturą wyjścia sterujęsz ręcznie, robisz po prostu za sterownik.

 

Jeżeli masz taką opcję 'Regulacja temp. pom. z mocą", to ja ustaw i zobacz czy jest lepiej.

 

Wysłane przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.