Skocz do zawartości

karolasterka

Forumowicz
 • Liczba zawartości

  11
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

0 Neutralny

O karolasterka

 • Tytuł
  Bywa od czasu do czasu

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

 1. a lie on ma Kw? 24? Bo jak czytam to na takie metraże jak masz ( ja również) 24kw to za duże piece czego bym osobiście nie potwierdził.... a moc min. jaką on posiada? Zmieniałeś jakieś nastawy co do mocy kotła?
 2. Dziś podniosę moc kotła na 24KW. Wprowadzę Twoje uwagi do ustawień i poobserwuję co się będzie działo
 3. U mnie kilku parametrów brakuje- masz więcej ustawień np. " Max moc cieplna = 100% Minimalna moc urządzenia = 11% (mniej nie można)" . Wybieg pompy jak długi ustawiłeś? Nie masz programów czasowych? Ja w sumie nie potrzebuje 24/h 23 stopni
 4. U mnie w "info" tego nie ma. A możesz opisać jak masz ustawione, tzn. sposób regulacji temperatury itp?
 5. To bardzo mało spalił rzeczywiście. Gdzie w rc 310 sprawdzę kWh?
 6. termostaty otwarte mam na max. Czyli podniosę z powrotem moc kotła na 24kw. Spróbuję Twoich podpowiedzi, zobaczymy co z tego wyjdzie.
 7. To tak, teraz jak mam skręconą moc kotła na CO-10,1 KW, na CWU - 24kw. regulacja według tem. zewnętrznej. Temp. obniżenia 21 stopni( w godz. 6:15-14:45 i 21:00-5:30), temp. dzienna 23 stopnie( wtedy gdy ktoś przebywa w domu w godz. 5:30 -6:15). Ustawienia z krzywej grzewczej: min. temp. zewnętrzna -24, temp. projektowa 55 stopni, max tem. zasilania 55 stopni. wpływ pomieszczenia 3K, korekta temp. 0K. Typ budynku średni, czas wybiegu pompy 20 min sposób obniżenia - temp. pomieszczenia. Przy tych ustawieniach i obecnych temp. spalanie wynosi ok 5,5-6m3 gazu na dobę razem z CWU dla trzech osób. Wcześniej identyczne ustawienia na max mocy kotła 24kw i CWU 30kw nie sprawdzałem jakie zużycie dokładnie wyszło. Czy warto modulować moc kotła tzn. obniżać?
 8. Hej. Dzięki za podpowiedź. Czy dużo obniżałeś tą krzywą grzewczą i którym parametrem? Piec pracuje u Ciebie Ciągle czy się włącza i wyłącza? I ile mniej więcej Tobie spala gazu na jaki metraż?
 9. Witajcie. Od tego roku mam wymieniony kocioł tradycyjny na kocioł gazowy jak w opisie - jednofunkcyjny z zasobnikiem CWU 120l, sterownik rc310+ czujka pogodowa. Dom powierzchnia ok 115 - stare budownictwo, ocieplony, system grzejnikowy. Serwisant wykonał pierwsze uruchomienie i zostawił ustawienia mocy dla CO-24 kw, natomiast CWU -30 kw. Wydaje mi się że to dużo za dużo czy piec sam moduluje moc z jaką ma pracować i lepiej nie ruszać tych ustawień? Regulacja temp. ustawiana według temp. zewnętrznej, natomiast temperatura wewnętrzna ustawiona w tryb auto na dzień 22,5, na noc 20. Kocioł załącza się na chwilę, zasila instalację temp. ok 36-40 stopni. Czy nie można ustawić tego jakoś by pracował stabilniej a w domu nie było wahań temperatury? Trochę to chaotycznie opisałem ale dopiero poznaję ten temat.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.