Skocz do zawartości

Jarek08

Forumowicz
  • Postów

    18
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Jarek08

  1. Jarek08

    Ekomiał Greenpal

    Witam Ja kupiłem tydzień temu 2 tony grennpala. Mam go w workach, ale na razie czeka na cieplejsze dni. Teraz palę karlikiem.
  2. Właśnie czekam na propozycje sterowników. A właśnie na zaworze mam założony: Regulator act 343 proclik stało temperaturowy i fajnie pilnuje mi stałej temperatury wychodzącej na grzejniki.
  3. Witam. Zastanawiam się nad wymianą sterownika z dwustanowego na z PID. Proszę o informację jakie polecacie. na dzień dzisiejszy myślę o SKZP-02 lub Argos PID plus. Wiadomo nie będę wymieniał sterownika w trakcie sezonu, ale chcę na przyszły sezon wymienić. Ten sterownik co mam obsługuje tylko pompę CO. Nie grzeję CWU.
  4. Witam Tak więc dwa tygodnie temu uszczelniłem ten zewnętrzny talerz i od razu była zauważalna zmiana płomienia. Oczywiście musiałem zmienić ustawienia. Po dwóch tygodniach mogę powiedzieć, że po uszczelnieniu jest lepiej ze spalaniem. A co do pracy obrotowej retorty to nic to nie przeszkadza.
  5. Jarek08

    Ekomiał Greenpal

    Właśnie zauważyłem, że trzeba zmniejszyć podawanie bo lubi kopcić. Mam też problem z utworzeniem kopczyka, pali się na równo. Jak chce zrobić kopczyk to znowu pojawia się dym i czarno w kotle. A pytanko lepiej jak kocioł długo pracuje do osiągnięcia temperatury zadanej czy jak chwilę i stoi w podtrzymaniu bo nie wiem jakich ustawień szukać. Muszę też brać pod uwagę komin bo mam zwykły z cegły. Z ekogroszekiem jakoś było łatwiej.
  6. Jarek08

    Ekomiał Greenpal

    Witam Nie zakładałem nowego tematu, ale zakupiłem w tym roku 2 tony greenpala i mam pytanie odnośnie ustawień. Po rozpoczęciu palenia nim musiałem ustawienia zmienić. Ustawiłem: Podawanie min.2s. max 3s przerwa 30s Wentylator 30% (rusza od 20%) Przy takich ustawieniach spala się dobrze, spieki są ale do przyjęcia. kocioł bardzo długo pracuje do temperatury zadanej 65 stopni. Retorta obrotowa, przesłona na wentylatorze otwarta na maxa. Temperatura spalin około 130stopni, termometr w czopuchu. Teraz zmieniłem ustawienia na : Podawanie min 4s. max 5s. Przerwa 55s wentylator,30% Zobaczymy jak będzie. Ustawienia zapisuje sobie w zeszycie. Proszę o informację czy ktoś pali greenpalem i jak to u niego wygląda. Nie wiem czy lepiej jak kocioł pracuje bardzo długo czy jak chwilę i stoi w podtrzymaniu.
  7. Czyli Zbiornik wyrównawczy powinien być wpięty bezpośrednio w kocioł?? Pierwszy sezon mam z tym kotłem za sobą i nigdy nie zamykałem zaworu na 0 Wcześniej nigdy nie było żadnych problemów z instalacją. Nawet na starych kotłach gdzie mój teść osiągał 80 stopni i czasem wiecej na kotle.
  8. Witam. Moje pytanie to czy mogę zamknąć zawór 4D na 0 ?? Nie mam CWU (kocioł tylko do grzania domu) Zbiornik wyrównawczy jest gdzieś wpięty w instalację, nie jest wpięty bezpośrednio do kotła. Zastanawiam się nad tym czy mogę dać zawór na "0" i czy się woda w kotle nie zagotuje. Kocioł pracowałby tyko na malutkim obiegu bez grzania grzejników. Jesienią i wiosną było by super coś takiego aby kocioł mógł pracować bez grzania grzejników. Poniżej zdjęcie instalacji.
  9. Witam Mam problem z cieknącą wodą z komina. Teraz nie palę już w kotle i zaczyna mi cieknąc woda z wyczystki na dole komina. Ostatnio zrobiłem z blachy zadaszenie na komin aby deszcz nie wpadał do niego ale nadal woda się pojawia. W deszczowe dni jest tej wody więcej.( Wilgotno ) gdy nie pada woda się nie pojawia, lub jest jej minimalnie. Komin i kocioł zostawiałem otwarty(wyczystka oraz czopuch otwarte). W kotle pojawiła się wilgoć ale są to takie małe kropelki wody. Kocioł i komin wyczyszczone po zakończonym paleniu. Piwnica jest wilgotna. Wcześniej nigdy nie miałem tej wody z komina. Pierwszy sezon palone w 5 klasie i komin został wyszlamowany przed montażem kotła. Podczas użytkowania kotła wody nie ma ani kropelki. Proszę o jakieś porady.
  10. Czyli uszczelnie ten talerz i zobaczymy co będzie. Jak nie będzie żadnej różnicy to następnym razem nie będę uszczelniał. Palę bez pid-a bo go nie mam. A co od smaru to właśnie tak zrobiłem że końcówkę ślimaka co wchodzi do pierścienia i później napędza wianek, złożyłem na smarze miedzianym do hamulców samochodowych. Pisało na nim do 1200 st. Jeszcze jedno pytanie jak mocno ten uszczelniacz skleja elementy? Można to potem bezproblemowo rozłączyć.??
  11. Trochę mnie to dziwi. Ten talerz się nie kręci i wydaje mi się, że jeśli jest on tylko położony na obudowie to tam na pewno powietrze "ucieka". Palenisko opiera się na tym talerzu i tam na pewno się nie uszczelnia.
  12. Dzięki za informacje. Kupię uszczelniacz i zrobię uszczelnienie ale czy będzie się lepiej paliło to zobaczę na jesień. Przez lato nie użytkuje kotła.
  13. Czyli kupic uszczelniacz do temp. 1200-1500 stopni i mogę uszczelniać pomimo obrotowej retorty? Ten talerz opiera się tylko w tym miejscu gdzie wcześniej zaznaczyłem.
  14. Witam. Jestem na etapie kończenia czyszczenia i konserwacji kotła po sezonie więc mam dylemat czy uszczelniać obrotową retortę firmy pancerpol. Nigdzie nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi. W instrukcji też nic Niema o uszczelnieniu. Teraz paliłem pierwszy sezon w tym kotle bez uszczelnienia. Następne rozpalenie kotła nastąpi dopiero na jesień. Nie wiem czy uszczelniać czy nie proszę o pomoc. Poniżej zdjęcie. Czy mam uszczelniać w tym miejscu? ( Zaznaczyłem na czerwono)
  15. Witam Proszę o porady na temat ustawień kotła. Kocioł posiadam 1 sezon i uczę się go. Po przeczytaniu kilku postów na temat ustawień zacząłem ustawiać kocioł według forum. Aktualnie mam ustawiony kocioł na ustawieniach : podawanie min.5s. max. 6s. przerwa podawania 60s. Dmuchawa 28% przesłona otwarta na max. Dmuchawa startuje od 20% Temperatura zadana kotła 62 stopnie. Histereza 2 stopnie. Kocioł bardzo długo pracuje aby osiągnąć 62 stopnie. Jeśli przejdzie w podtrzymanie to tylko na parę minut. Dzisiaj zauważyłem że miał 61 stopni i temperatura podczas pracy zaczęła spadać i potem znowu rośnie. Spadła do 59,5 stopnia proszę o informacje czy lepiej jak kocioł przechodzi w podtrzymanie i nim długo jest czy lepiej jakby pracował cały czas bez wchodzenia w podtrzymanie. poniżej wrzucam zdjęcia. Aha i ekogroszek karlik.
  16. Z tą pompą sprawdzę w weekend i dam znać czy cos pomogło. Wczoraj nie mieliśmy prądu około 30 minut ale po włączeniu pompa znowu chwilę przelewała wodę. Ale od wczoraj żaden grzejnik się nie zapowietrzył.
  17. Poniżej załączam zdjęcia ale nie wiem do której rury będzie podłączone naczynie przelewowe. Musiałbym zapytać teścia. Tylko te dwie biegną w strone naczynia więc jedna z nich. Czyli mam poczekać aż w końcu powietrze wyjdzie z instalacji? W starym kotle po zalaniu instalacji odpowietrzyło się wszystko dwa razy i było po problemie. Teraz odpowietrzam grzejniki co tydzień i zawsze znajdzie się powietrze w grzejnikach.
  18. Witam Mój problem polega na dziwnym zachowaniu pompy CO. W pompie co jakiś czas słychać przelewanie się wody ( syczenie) trwa to jakieś 15 sekund i potem praca pompy wraca do normy. Te przelewanie wody pojawia się w różnych odstępach czasu- wiadomo nie siedzę cały czas w kotłowni. Ten problem pojawił się w nowym piecu z podajnikiem w starym zasypowym tego nie było. Teraz mam kocioł : eko Janosz wm 25 kw klasa 5. Pracuje od około 1,5 miesiąca. Założony jest zawór 4d i pompa obiegowa za zaworem. Instalacja jest stara grube rury. Filtr przed pompą był czyszczony dwa razy, za drugim razem już na nim nic nie było. Pompa pracuje na 1 biegu. Prosiłbym o jakieś informacje co może być przyczyną takiej pracy pompy. Co jakiś czas mam też lekko zapowietrzone grzejniki. Aha i kocioł ogrzewa tylko grzejniki, nie mam ogrzewane z niego CWU. Jest to mój pierwszy wpis więc prosiłbym o wyrozumiałość. Dołączyłem zdjęcia podłączenia kotła.
  19. Jarek08

    Witam wszystkich

    Witam na forum i pozdrawiam serdecznie😀
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.