Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Cieknie Woda Z Zaworu Odpowietrzającego


Maciek2561

Rekomendowane odpowiedzi

Witam (nie wiem czy właściwa kategoria jeśli nie to proszę przenieść) 

 

Sprawa jest tego typu że cieknie mi woda z tych zaworów pewnie się pływak zawiesił albo uszczelki poszły 

Na jednym zaworze musiałem zakręcić ten czarny dzyndzel całkiem bo ciekła woda cały czas (może być zakręcone jeden dzień ?) 

Jutro wykręcę je i wyczyszczę tylko jeden chyba nie jest rozbieralny ?

Druga sprawa jak się pompka wody włącza to za każdym razem z tych zaworów wychodzi powietrze 3 sekundy i przestaje,nawet jak ręcznie pompkę włączam i wyłączam to za każdym razem wychodzi powietrze tak ma być czy nie ??

post-78158-0-37216700-1519569007_thumb.jpg

post-78158-0-29963500-1519569021_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy powietrze wchodzi czy wychodzi - jak jest po stronie ssawnej pompy to będzie zaciągać.

Pod odpowietrznikami zazwyczaj są zawory zwrotne (ten wysoki ma, ten niższy nie wiem) - jak chcesz go zmienić to odkręcasz go przez szmatę (wtedy cieknie) a po wykręceniu już nie. 
Kupujesz nowy i zakładasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomocy 

 

Za każdym razem jak na zimnej wodzie włączę ręcznie pompkę wody to z tego mniejszego zaworu na naczyniu przepływowym wychodzi przez 2-3 sekundy powietrze i tak w nieskończoność 

Tak ma być ? Nic się nie dzieje wszystkie kaloryfery grzeją dobrze tylko zastanawia mnie dlaczego przy każdym uruchomieniu i wyłączeniu pompki wychodzi przez ten zawór powietrze 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze i sie przywiesza. Kup nowy odpowietrznik to groszowe sprawy. Ale ja bym przyjzal sie naczyniu. Jesli jest uszkodzone albo jest zle ustawione cisnienie to na goracym ukladzie woda sie rozszerzy i zwiekszy swoja objetosc. Pozniej wystygnie zmniejszy swoja objetosc, naczynie przeponowe nie wyrowna cisnienia i przez to zassie ci powoetrze do instalacji tym odpowietrznikiem. On jest zarosniety w srodku albo i krzywo jest zamontowany no i sie zawiesi i pusci wodę. I tak w kółko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz zdjac naczynie i na pustym (bez wody) nabij kompresorem przez wentyl 0,7 bar. Zostaw tak na godzine, wepnij manometr z kompresora u sprawdz czy nadal jest 0,7 . Jesli membrana trzyma cisnienie to zalóż naczynie w instalacje i nabij wody na 1 bar na chlodnej instalacji. P.s. jesli sie zrobi podcisnienie w instalacji to roznymi złączkami potrafi zassac powietrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KubaSko

Na zimnym nabić 1bar odpowietrzyć i później spuścić tą wodę do prawidłowego ciśnienia ? 

Może najpierw to zrobie zamiast od razu ściągac naczynie ?

 

Mam nabić 1 bar wody na zimnym czekać aż wyjdzie powietrze a później tą wodę spuścić zaworem bezpieczeństwa do prawidłowej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez zdjecia naczynia i zeobienia tego tak jak napisalem nie sprawdzisz czy naczynie jest dobre.Jedynie tak jak wczesniej napisalem mozesz zobaczyc namacalnie czy jest pelne wody.Jesli jest to pęknięta blaza. Jesli nie to moze byc za wysokie cisnienie po stronie gazowej ale to sprawdzisz kompresorem po zdjeciu naczynia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wodą tylko powietrzem przez czarny wentyl jak zdejmiesz naczynie. Na skróty nic tu nie zrobisz!!. Ogólnie to najlepiej jakbyś zawór bezp. zmienił na 2,5 bar, bo zalecane jest aby ciśnienie wstepne w naczyniu było większe lub równe 1 bar a napełniania min. 1,3 bar ale to na razie pomijamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem zawór ale chyba niepotrzebnie bo ten stary wystarczyło rozkręcił przepłukać pod kranem woda i przedmuchać 

Jak pływak jest na dole i dmucham w niego to powietrze wychodzi a jak przechyle pływak tak że podejdzie do góry i dmucham to powietrze nie wychodzi więc chyba jest Ok ale trudno założyłem już nowy zawór ten będzie w rezerwie (gwint był inny więc nowy zawór założyłem bez zaworu stopowego)

 

A jeszcze jedna sprawa,jak wymieniłem zawór i dolałem powoli wody która przy wymianie wyciekła to z tego zaworu nie wychodziło powietrze (grzybek odkręcony) Tak ma być czy ono sobie tam wyjdzie,czy może pływak w nowym zawieszony na zamkniętym ??

 

(drugie foto to stary zawór po czyszczeniu)

 

cc42cb807de501f4med.jpg

 

4d573e90d79a1755med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczyną jest tak jak piszesz gromadzace sie powietrze ktorego przy prawidlowej instalacji byc nie powinno. Ja wskazuje podejrzanego o imieniu naczynie przeponowe :) pewny nie jestem ale od tego trzeba zaczac. Narysuj jakis prosty schemat gdzie masz wpiete to naczynie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać gołym okiem że naczynie walnięte bo aż się mocowanie ugięło pod ciężarem wody. Przed pompą ta rurka co idzie w lewo i w dół to nie ma żadnego odpowietrzenia ? ogólnie to pompę chyba masz na powrocie i naczynie powinno być za nią tuż przy kotle. Teraz masz ten odpowietrznik po stronie ssawnej pompy i jak ci się załącza to zasysa powietrze. Fitlr by się przydało obrócić w dół

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 KubaSko

Ale tak jest zrobione od początku ja niczego nie zmieniałem ani nie przerabiałem

Naczynie jest przechylone bo jeden dybel ze ściany wyszedła nie wiem czy od ciężaru czy źle był osadzony bo jest do komina przymocowany 

 

60b80ea4cedb4e66med.jpg

 

O jakim zaworze piszesz że zasyssa powietrze ? 

Jaki filtr ?

 

1ee07ff49c58be46med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zasysa powietrze właśnie twoim cieknącym odpowietrznikem który jest wpięty rurką chyba 15 (powinno być 28) tuż przed pompą. Co byś nie zrobił to będzie ci się z niego lało. Musisz wpiąć to naczynie tuż przy kotle na powrocie tak żeby było po stronie tłocznej pompy i między nim a kotłem nie było zadnej armatury po drodze. Zawór bezpieczeństwa ten z czerwonym kapslem przydałoby się przełożyć na zasilanie na kotle tak żeby mógł parę wyrzucić w razie gotowania. Pomijam fakt że masz układ zamknięty bez urządzenia do odprowadzenia nadmiaru ciepła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.