Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Cieknie Gorąca Woda Z Rurki ....


lemanio

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam takowy problem , mianowicie w czasie grzania wody ciepłej do mycia, z rurki na dołączonym zdjęciu - leci mi woda. (Przy temp. ok 80 stopni) Dlaczego tak się dzieje??? czy to normalne ??? Słyszałem , że woda pod

wpływem ciepła zwiększa swoją objętość itp.... W poprzednich sezonach nie mialem tego problemu....

post-21603-0-80663800-1439390108_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawór bezpieczeństwa sika może się zakamienił albo naprawdę jest takie wysokie ciśnienie masz pewnie układ zamknięty z naczyniem przeponowym a powinien być dla tego typu kotła otwarty z naczyniem wzbiorczym .dobrze że sika bo wyleciał byś w kosmos.jak jest inaczej to mnie popraw.poz Hermogenes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Układ mam z naczyniem przelewowym, wspomne jeszcze , że na początku mojej przygody z tym piecem - http://www.sekom-pleszew.com.pl/sekom_gk.html -

nie miałem takich problemów. Na piecu mam tylko taki jeden zawór bezpieczeństwa....

Hermogenes

mam kamienistą wodę ... ;) więc może faktycznie wina kamienia ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz jeszcze dla pewności czy rura wznośna do naczynia jest drożna jeśli masz mocno zakamienioną wodę to mogła zarosnąć i nie spełnia swojej roli a zaworem to można popstrykać co jakiś czas tam jest strzałka w którą stronę pokręcić.poz Hermogenes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rura jest drożna, ponieważ jak dolewam do naczynia wodę i woda się przelewa to słyszę jak spływa nadwyżka do kanalizy... więc tu jest chyba ok....a może wymienić zawór bo jest już fuć ??

 

ps. byłem pokręcić zaworem, jak kręce nim tak jak pokazuje strzałka to leci woda rurką... jak dam go zpowrotem woda nie leci...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.