Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Cieknie Woda Z Zaworu Przy Piecu


fotopasjajelcz

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o pomoc gdyż fachmenow którzy to montowali już dawno nie ma, otóż zauważyłem że co jakiś czas cieknie woda z zaworu na instalacji podanej jak na foto , nie znam się na tym zupełnie .1e4ee36463560bec7ce8901d53876590.jpgf485a3f12f6e91c56745035a8c6eb64b.jpg

 

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo możliwe, jeśli jest po stronie ssawnej pompy - przed pompą. Do likwidacji, w ostateczności do wymiany na ręczny odpowietrznik ( nie automatyczny) i odpowietrzać przy WYŁĄCZONEJ pompie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyglada jak zawieszony automat. Niestety od brudu w ukladzie, trzeba je czasem sciagac i przeczyscic. Automaty powinny byc zakladane za zaworem zwrotnym, a zeby wlasnie mozna bylo sciagnac je do czyszczenia lub ewentualnej wymiany na nowy. Sprobuj postukac lekko, moze sie odwiesi, choc sam mialem okolo 10 automatow na kaloryferach i dwa z nich po kilku latach zaczely cieknac. Wtedy nie bylem swiadom dlaczego, a hydraulicy doradzili mi zeby je sciagnac, gdyz jest to uklad otwarty, a takze ze sie brudza i zawieszaja. Od tamtej pory mam reczne odpowietrzniki, a w instalacji od ponad miesiaca, slysze powietrze przeplywajace przez zasobnik CWU i nie wiem jak sie go pozbyc :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

generalnie cieknie tam gdzie jest ten grzybek czarny domniemam że to odpowietrznik, martwi mnie to ciśnienie na manometrze trochę małe , od włączenia siłownika 4D obserwuje manometr i jest na takiej samej skali

 

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To uklad zamkniety tak? Duzo tej wody przez ten automat ucieklo? Zaloz tam reczny odpowietrznik, a nowy automat zaloz na kaloryferze w najwyzszym miejscu w budynku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie dużo raptem parę kropel jak zauważyłem nie jakieś wielkie ilości , mi że to coś mieć wspólnego bo na 1 piętrze

kaloryfer coś nie grzeje wygląda jak na zapowietrzony.

 

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli jest zapowietrzony, to pewnie dlatego cisnienie na manomatrze jest nizsze niz wczesniej. Wylacz piec i dobij wode do instalacji, jednoczesnie odpowietrzajac kaloryfer. Jesli to uklad otwarty powinno wystarczyc z naczynia wzbiorczego, a jak zamkniety to musisz dobic wode z zasilania z miasta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurde pytanie za 100 punktów jak dobić wodę z instalacji z wodociągów nie mam pojęcia jaki to układ

 

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj zaworu, gdzies na instalacji, laczacego zasilanie z wodociagow z ukladem CO. Podczas dobijania piec nie powinien byc rozgrzany, gdyz zimna woda moze go uszkodzic. Wode dobijaj bardzo powoli, gdyz odkrecona za mocno, dodatkowo sie napowietrza. I poszukaj na tym lub innym forum informacji na temat ukladu zamknietego i otwartego, powinny Ci troche rozjasnic co masz w domu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Choc jesli to piec na paliwo stale, to jestem prawie pewien, ze uklad otwarty. Jesli tak, to o cisnienie sie nie martw, gdyz bedzie ono zawsze niskie. W zamknietym powinno byc 1,4 bara.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zabij mnie nie wiem , jeśli podeślę zdjęcia instalacji można coś wywnioskować? palę ekogroszkiem

 

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ci kapie na tym odpowietrzniku  to można go zakręcić ten mały czarny kapturek ma gwint i wystarczy go w prawo zakręcić  :D  No i jednak takie podstawowe sprawy o własnej instalacji ,kotłowni wypadało by wiedzieć ,jaki to układ otwarty czy zamknięty ,Gdzie dopuszcza się wodę ,ogólne pojęcie jak to działa ,do czego służy ze względu na własne i innych bezpieczeństwo  ;)  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolega ma rację w zupełności nie będę tłumaczył dlaczego nie wiem i dlaczego fachowców już nie ma którzy mieli wszystko pokazać , nie od użalania jest to forum, dlatego dochodzę sam fakt zakręcony czarny kapturek to nie jakaś filozofia tylko staram się zrozumieć dlaczego ciekło i zmiana wartości na manometrze.

 

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ten sposób nie usuwamy przyczyny a skutek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolega ma rację w zupełności nie będę tłumaczył dlaczego nie wiem i dlaczego fachowców już nie ma którzy mieli wszystko pokazać , nie od użalania jest to forum, dlatego dochodzę sam fakt zakręcony czarny kapturek to nie jakaś filozofia tylko staram się zrozumieć dlaczego ciekło i zmiana wartości na manometrze.

 

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Cieklo, bo sie zawiesil. Automaty maja w srodku plywak, ktory gdy napiera na niego woda, zamyka sie. Kiedy zas jest powietrze, a woda nie napiera, otwiera sie i pozwala powietrzu zejsc. Musi byc zabrudzony, choc z tego co widze to chyba automat afriso, ktory jest reklamowany jako najlepszy, jedyny ktory nie zawiesza sie od zabrudzen. Sam dokrecony kapturek to filozofia, bo ja mialem go na oringu ktory byl sparcialy i w dalszym ciagu cieklo. Wylacz piec, poczekaj az sie schlodzi, zakrec zawory na zasilaniu i powrocie. Wtedy mozesz sprobowac go odkrecic i wyczyscic w srodku. Ja moczylem moje w occie, ale tez mozna kwasek cytrynowy z ciepla woda i wyzre nieczystosci. Ewentualnie jakas dedykowana do czyszczenia CO chemia, ale sa dosc drogie i lepiej kupic nowy automat. Kolega Gmaj slusznie zauwazyl ze jesli jest ten zawor przed pompa, o ile ja masz a nie ogrzewasz grawitacyjnie, to ten odpowietrznik nie bedzie dziala i jest niepotrzebny.

Tak z innej beczki, to pracowalem jako tester instalacji hydraulicznych, ale kiedy przyjechalem do Polski, to zajelo mi 2 miesiace zeby dojsc o co chodzi z instalacja w domu moich rodzicow i jeszcze do konca nie moge jej rozgryzc. Tak samo zreszta jak hydraulicy, ktorzy duzo mi pomogli i wyjasnili, ale uwierz, ze zauwazylem , ze robili tylko to co mieli zrobic, sami w wielu momentach nie mogac zrozumiec jak bardzo ktos kto robil ta instalacje, ja spieprzyl.. W swiecie budowlancow panuje stare porzekadlo " robi sie dobrze u siebie, a u klienta to tak, zeby tylko bylo.."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję problem rozwiązany .

 

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to moze tak opowiesz jak rozwiazales ten problem ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poprzez dopuszczenie wody do układu z sieci i dokreceniu tego sławnego czarnego grzybka.

 

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po odkreceniu było słychać tylko lekki syk powietrza woda nie poleciała , i na manometrze po dobiciu widać że powróciło ciśnienie 0dc8116bb9b3921261903babbe4bdacd.jpg

 

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję za pomoc Bóg zapłać kolegom .

 

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.