Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nowe Mikroinstalacje Od 01,04


Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Miałem trochę problem bo w aktualizacji  do Tauron wysłałem schemat i opis tylko dla tego co dołożyłem a trzeba wysłać całość. Ogólnie mam 3 kW na 3f i 2 kW na 1f. 15 tyś włożone z tego co rok 1500 w kieszeni także polecam zamiast lokaty. Ciekawe czy bilansowanie miedzyfazowe obejmuje hybrydę falownika 3f i 1f. Słyszałem że za miesiąc dwa chcą wprowadzać ograniczenia bo jest dużo przyłączeń i trzeba hamować konkurencję dla węgla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Mancio napisał:

Słyszałem że za miesiąc dwa chcą wprowadzać ograniczenia bo jest dużo przyłączeń i trzeba hamować konkurencję dla węgla.

To jest juz hamstwo, żeby blokować klientów którzy chcą byc Eko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Andrzej_M_

Jak zmagazynowac energie wytworzoną z PV w lipcu i wykorzystać w styczniu?

Czy takim magazynem nie jest właśnie sieć dystrybucyjna np. Tauron poprzez odkupienie i sprzedaż tej że energii?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Małe sprostowanie , część energii zużyłem od razu (autokonsumpcja) , oddałem do sieci 1893 kWh,  1893 - 20 % tj. 1514 mam w magazynie,  odjąć od tego energię pobraną czyli 1220 , zostaje mi do wykorzystania 294 kWh do roku czasu. Wychodzi tak, że całość wprowadzonej energii pomniejszam o 20%, i odejmuje od tego pobranie w 100%. Zużywając rocznie 3000 kWh musiałem założyć trochę ponad  4 kWp żeby zostać ze stałymi opłatami które wyniosą około 170 zł na rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

W dniu 29.01.2019 o 22:32, szakallo napisał:

czy tylko nadwyżka jest mnożona 0,8 to co odbierasz jest 1:1

Nadwyżka to część energii której w trakcie wytwarzania z PV  nie zużywasz od razu na potrzeby własnego gospodarstwa więc zostaje wysłana do sieci, następnie w czasie okresu rozliczeniowego jest pomniejszona o 20%(dla PV do 10kWp) czy też o 30(dla PV pow. 10) i odejmowana od energii pobranej w tymże okresie

0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Tak ma być ZM,instalacja 3-4 kw jeszcze nie wiem jak jest z nowymi przepisami czekam na informacje z Taurona ,instalacje próbuję zrobić sam .Jak można to jakieś podpowiedzi dot. instalacji zabezpieczeń.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.