Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pomocy - Przegrzewanie Się Kotła


BaG

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mamy problem z c.o. Robilismy c.o. od podstaw i wszystko działa ale po dorzuceniu dużej ilości węgla temperatura zaczyna szybko rosnąć i się przegrzewa. Piec mamy 10Kw na mieszkanie 75m w starej nieocieplonej kamienicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz dlaczego sie przegrzewa-grzejniki nie odbierają ciepła czy kocioł za duży?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to zmniejsz temp na kotle, lub zmień ustawienia 3D lub 4D jak je masz. 

Obojętnie jaka jest temperatura na kotle to i tak rośnie a jeśli chodzi o ustawienia to jestem kompletnym laikiem i nie wiem co to za ustawienia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz dlaczego sie przegrzewa-grzejniki nie odbierają ciepła czy kocioł za duży?

Kaloryfery są gorące. Słyszałem że może być kocioł za duży ale 10 Kw jak na starą kamienicę będzie za dużo na 75m? Tym bardziej że nikt nie mieszka pod nami ani obok nas a nad nami strych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widocznie za dużo.

Wrzuć zdjęcia instalacji i kotła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może sam kocioł nie jest za duży a bardziej trudny do opanowania.Jeżeli dostaje lewe powietrze to będzie się rozpędzał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mamy problem z c.o. Robilismy c.o. od podstaw i wszystko działa ale po dorzuceniu dużej ilości węgla temperatura zaczyna szybko rosnąć i się przegrzewa. Piec mamy 10Kw na mieszkanie 75m w starej nieocieplonej kamienicy.

 

Obojętnie jaka jest temperatura na kotle to i tak rośnie a jeśli chodzi o ustawienia to jestem kompletnym laikiem i nie wiem co to za ustawienia ;)

 

Z Twoich wypowiedzi wynika, że jesteś laikiem i zrobiłeś CO od podstaw.  Może daj więcej informacji o kotle i instalacji, bo tu wróżbitów ze szklanymi kulami nie ma. 

Jeszcze nikt nie zaproponował, że może grzejniki za małe i przez to się kocioł przegrzewa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bag  wypełnij http://cieplowlasciwie.pl/ będzie mniej więcej wiadomo czy kocioł jest przewymiarowany.Podaj typ kotła. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby kocioł był szczelny to po zamknieciu wszystkich klapek powinien wygasać a nie pędzić dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mamy problem z c.o. Robilismy c.o. od podstaw i wszystko działa ale po dorzuceniu dużej ilości węgla temperatura zaczyna szybko rosnąć i się przegrzewa. Piec mamy 10Kw na mieszkanie 75m w starej nieocieplonej kamienicy.

Co to znaczy "po dorzuceniu dużej ilości węgla"? Jeśli to nie jest dolniak to trzeba palić od góry i nie dorzucać, a jeśli już koniecznie to małe ilości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Może sam kocioł nie jest za duży a bardziej trudny do opanowania.Jeżeli dostaje lewe powietrze to będzie się rozpędzał.

Dostaje lewe powietrze tzn że kocioł jest wadliwy? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby kocioł był szczelny to po zamknieciu wszystkich klapek powinien wygasać a nie pędzić dalej.

Tzn wadliwy? O to chodzi ze kaloryfery są gorące wszystko pozamykane a i tak temperatura rośnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie trochę mnie nie było i na tamtym mieszkaniu też nie przebywam aktualnie. Postaram się jutro podjechać i wrzucić zdjęcia instalacji. Jestem laikiem w tej dziedzinie a c.o. robił mi teściu "złota rączka" który już kilka c.o zrobił m.in. na całą kamienicę liczącą ok. 10 mieszkań i wszystko działa. Nie znam się na tym ale wydaje mi się i teściowi że kocioł będzie nieszczelny. Kocioł jest nowy ale nie wiem jak to wygląda z gwarancją w takiej sytuacji. Ps piec jest podobno i dolno i górno palny. Dziękuję za wszystkie odpowiedzi i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj sobie "czyste ogrzewanie.pl "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.