Skocz do zawartości
NorbertWE12

Przegrzewanie zadanej temperatury

Rekomendowane odpowiedzi

Witam od paru dni walczę z vaillantem 206/5-5 sparowanym z multimatic vrc 700/5.Problem polega na tym ,że piec przegrzewał zadaną temperaturę 21,5 średnio o 1,5 Stopnia .

Trochę poczytałem w instrukcji ustawiłem tryb chłodzenia na 22 i przy osiągnięciu tej wartości palnik dalej ogrzewa grzejniki.Cała ta sytuacja ma miejsce w trybie korekta przy trybie termostat działa jak powinno ale chyba nie jest to ekonomiczne ustawienie.

Macie jakiś złoty środek na taki problem ?  

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

• Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Podobna zawartość

• Przez sasik007
      Witam posiadam kocioł Vaillant ecotec 14kw za nim sprzęgło ( wrzucam zdjęcie sprzęgła ) znalazłem tam u góry taka dziurę chyba na czujnik temp i teraz pytanie czy da mi coś jak zamontuje tam ten czujnik i podępne pod kocioł? jak wogole Zamontować ten czujnik poprostu włożyć i tyle? no i jaki ten czujnik jest mi w tym przypadku potrzebny dzięki

• Przez KamilWer
      Pytanie czy ktoś miał podobna sytuację, lub wie co może się dziać, dźwięk pojawia się w momencie po chwili użytkowania ciepłej wody oraz też po zakręceniu ciepłej (po zakręceniu trwa do minuty max) praktycznie za każdym razem w różnym natężeniu, zazwyczaj gdy ktoś się kąpie jest jeszcze bardziej nasilone, instalacja jest w taki sposób że w kuchni po każdym ruszeniu kranu piec włączany jest na chwilę a bardzo często się z niego korzysta. Pozdrawiam wszystkich forumowiczów. 
      VID_20201122_193854.mp4
    • Przez jarpo77
      Witam

Posiadam dość stary już piec gazowy firmy Vaillant , po kilku dniach ogrzewania piec sie ciągle wyłącza, najpierw zaczyna migać dioda widoczna na zdjęciu. Mógłbym prosić kogoś o objaśnienie oznaczeń diod żebym mógł zlokalizować problem.

• Przez szymonszymon
      Witam.
      Odpaliłem piec vaillanta 256/5-7 z regulatorem multimatic 700/6. Niestety na regulatorze nie widać temperatury wewnętrznej. Jest temp. zewn., godzina , temp. zadana grzania.
      Przez to piec grzeje jak chce.
      Proszę o pomoc może ktoś wie w czym jest problem i jak go naprawić
    • Przez krisslub
      Witam,

piec Vaillant Turbotec vuw 202/3-5 + calormatic 350.
      Moc ustawiona na min. czyli 7kW.
      Na regulatorze pokojowym ustawiam temperaturę przykładowo 21 st. , na piecu mam ustawione przykładowo 50 st.
      Po osiągnięciu temp. 50-kilka st. na piecu, piec się wyłącza chociaż na regulatorze mam dopiero 20 st. Czekam na kolejny cykl (blokada palnika) i dalej start pieca i znowu sytuacja się powtarza aż na regulatorze będzie te 21 st.

Czy piec nie powinien pracować ciągle aż na regulatorze pojawi się te 21 st.?
      Próbowałem zmieniać temperaturę na piecu, ale za każdym razem jest tak samo. Jak dam 40 st. to grzeje do 40kilka i się wyłącza.  

• Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.