Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wypoziomowanie Pieca A Palenie


Sidroma

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Nie wiem czy to było tu poruszane, czy nie.

Dzisiaj przyszło mi do głowy że problem z nierównym paleniem się może być uzależniony od źle wypoziomowanego pieca. Wziąłem poziomicę i piec jest lekko przechylony rzeczywiście do przodu (powinien mieć przynajmniej 1 cm podkładki z przodu). Czy to może mieć wpływ na tworzenie się kopca na palniku w nierówny sposób i przesypywanie się węgla bardziej do przodu? Dysze są wyczyszczone a do popielnika z tyłu wypada popiół proszek a z przodu grubszy i niedopalony.

To możliwe czy bzdurę wymyśliłem?

Pozdrawiam!

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie, nie wspominając o tym, że może w złe miejsce dajesz poziomicę...

 

Kocioł to wodny korpus, czasami dospawywany do stalowej podstawy..

 

Na to idzie wełna izolacyjna i na nią "pływająca" izolacja, ona nie jest spawana do blachy, tylko mocowana między sobą na elastyczną wełnę, jak się w danych miejscach zaprzesz odpowiednio to możesz ją lekko przesuwać. Owszem są punkty stałe jak mufy króćce czy zrębice drzwiczek,

Krótko mówiąc nie sugeruj się tutaj samą izolacją.

Inny temat, że podłoga w kotłowni często jest pochylona w stronę kratki i może być też tak, że przód faktycznie wyjdzie niżej jak tył kotła.

 

Co do popiołu, to pewnie masz palnik żeliwny a tam jak wyższa spiekalność, to z jednej strony popiołek a na drugiej spieki, to wynika z tego, że ślimak obraca się w jedną stronę i dlatego w danym miejscu bardziej zagęszcza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.