Skocz do zawartości

lukemeng

Forumowicz
  • Postów

    15
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Osiągnięcia lukemeng

Ciekawy

Ciekawy (3/14)

  • Pierwszy post
  • Współtwórca
  • Tydzień pierwszy zaliczony
  • Miesiąc później
  • Od roku na pokładzie

Najnowsze odznaki

0

Reputacja

  1. galmet 22kW a co na to reszta użytkowników?Bo już zostałem skarcony, że kupiłem typowego górniaka, mimo, że chciałem dolniaka.
  2. Witam. Czy można regulować ustawienia sterownika, jak piec pracuje? Chodzi mi o to, że jak wyłączę sterownik to pompa wody zatrzymuje się i nie pcha wody a przecież zasyp grzeje wodę w kotle. W jaki bezpieczny sposób można przechodzić między menu a menu serwisowym, bez żadnych przygód. Oczywiście nie będę na stałe wyłączał sterownika tylko chodzi mi o to, że jak piec zaczyna grzać np. na ustawieniu zPID to czy już musi do końca wypaleniu wsadu tak pracować, czy można go przestawiać na przedmuchy?
  3. Witam. Posiadam piec Galmet 22 kW. Dowiedziałem się, iż mój sterownik ST-32 zPID ma jeszcze tzw. MENU SERwISOWE. Do tej pory pracował z tym zPID, ale teraz chciałem się dowiedzieć, jak ustawić przedmuchy z chwilą gdy wyłączę PID? Z tego co czytałem to trzeba ustawiać 3 parametry: 1. Praca przedmuchu 2. Przerwa przedmuchu 3. Moc przedmuchu no i oczywiście temperaturę CO. W moim przypadku będzie to 50 stopni. Co dalej? Wiem, że napiszecie mi, że to wszystko będzie metodą prób (oby nie błędów) w każdym razie, jak wstępnie podejść do tematu? Palę w piecu węglem kamiennym.Rozpalam od góry. Piec ma ruszt wodny. No i dobrze by było jakby ten piec nie "kichał" (wiem, wiem - pobożne życzenia) Jak dobrać bezpiecznie parametry, żeby się nic nie działo, a żeby piec utrzymywał temoeraturę ok 50.
  4. a to sterownik od momentu uruchomienia nie działa domyślnie z tym zPID? no z tego co widzę, to jak jest osiągnięta temp 50 przy zadanym 50 i spaliny są "wysokie" to nadmuch spada prawie do 0. Jak spaliny w dół to nadmuch "w górę" i tak w kółko. Piec chodzi jak należy oprócz tych dwóch sytuacji.
  5. dobrze, rozumiem. To w takim razie kiedy mam zmieniać tą siłę nadmuchu.Mogę oczywiście zmienić siłę na np. 60%, ale czy to będzie temp, docelowa czy znowu przy kolejnym paleniu mam zmienić tą wartość?jak to ma wyglądać z tymi %? Kiedy , jak co i gdzie? Właśnie przeglądnąłem instrukcję sterownika i oprócz czysto teczhnicznych spraw nie ma informacji na temat tego jak ustawiać siłę nadmuchu.
  6. @darecki2308 a czemu mi zadajesz ciężkie pytania? Nawet nie wiem jak Ci odpowiedzieć. Jest tam ustawienie przy ręcznym sterowaniu nadmuch i siła wentylatora i z tego co kojarze to chyba jest 100% wentylatora. Tam chyba nie mam więcej ustawień. Nie siedzę w ogóle w temacie więc proszę prowadzić mnie "za rączkę". :(
  7. sterownik st 32 zPID. a jakie to zabezpieczenie ma być? bo nic mi o tym nie wiadomo. Jeden czujnik jest w czopuchu do spalin, drugi na rurze do temp. wody. Coś więcej ma być?
  8. Witam. Posiadam piec galmet 22kw z rusztem wodnym górnego spalania. Wszystko było w porządku do tej pory, ale już drugi raz pojawił się problem. Mianowicie przy rozpaleniu pieca zadaję mu temp 50 stopni. Dmuchawa pracuje piec zasypany. Palę od dołu (wiem wiem nie powinno się tak palić, ale póki co to muszę się tego tematu nauczyć) I następuje taka sytuacja. Zadana temp. 50, a na piecu pojawiła się kiedyś temp. 71. Przecież sterownik powinien odciąć dopływ powietrza z chwilą gdy osiąga temp. max 53 st. Do tej pory nie było żadnego problemu. Woda w grzejnikach bardzo gorąca. Sprawdziłem piec, a tu - jak wspomniałem temp. 71 i dmuchawa pracuje gdyż temp. spalin spadała. Dodam, iż palę póki co sporadycznie w zależności od aury na zewnątrz, ale boję się, że kiedyś piec zagotuje i będzie wtedy problem. Zaradziłem w ten sposób, że wyłączyłem dmuchawę na sterowniku i modliłem się żeby temp spadła - tak też się stało. Bardzo dziwna sprawa gdyż statystycznie paliłem w piecu mniej z 25x z czego 2x tak się stało. W czym będzie problem?
  9. Witam. Kolejny temat założony przez laika. Posiadam kocioł Galmet 22 KWRUz. Niestety tylko taki byłem w stanie wynegocjować, a historia kupna w temacie JAKI KOCIOŁ DO 220m. Ale do rzeczy. Palę węglem kamiennym, ale mam sporo do spalenia resztek z przyciętych drzewek i żywopłotu. Mam sterownik ST-32. W jaki sposób podtrzymywać temp. w piecu, żeby było jak najbardziej wydajnie? Póki co, to do kotła lądują te śmieci (gałęzie i odpady z żywopłotu) i do tego dorzucam parę kostek węgla. Piec spala to bardzo szybko, więc stanie przy nim wskazane. Z racji tego, że jestem zupełnym laikiem w tym temacie, zaobserwowałem zależność taką, iż temp. spalin jest poniżej 200 stopni to załącza się wentylator. Jak otworze górne drzwiczki, to temperatura spalin wzrasta do 300, wtedy zamykam drzwiczki i stopniowo spada. W tym samym czasie przy otwartych drzwiczkach temp. CO spada. Po zamknięciu drzwiczek rośnie. I tak w kółko. Zadana temp. CO jest 60 stopni i maksymalnie doszła do 63. Teściu ma zwyczaj otwierać drzwi popielnika bo wtedy "jest większy ciąg". Ja jestem zdania, że powinny być cały czas zamknięte, gdyż po to jest wentylator, żeby mu dawać życiodajny tlen. Podsumowując, w jaki sposób i co robić, żeby to paliwo jak najbardziej efektywnie się paliło. Dodam, że narazie palimy, jak tego sytuacja wymaga, czyli na wieczór zapala się i do rana wszystko wygasa. Ale w końcu nadejdzie taki czas, że trzeba będzie na okrągło palić. Ile wrzucać węgla do tego typu pieca i na ile to starczy bez podchodzenia do niego. Czy palenie sprowadza się do zasypania i następnego wsypu, czy też trzeba coś "manewrować" drzwiczkami ;). Wiem, że doświadczenie pokaże ile co i jak długo to będzie się spalać, ale może jakieś bezcenne wskazówki przekażecie "świeżakowi" w tym temacie?
  10. chwila prawdy.Decyzja podjęta.Galmet 22kW z rusztem wodnym. Nawet nie podejmowałem tematu mniejszej mocy bo bym został wyklęty. Jutro mają przywieźć. Co powiecie o tym piecu? Wiem, wiem przewymiarowany ale niestety siła wyższa. To i tak lepiej jak 27 czy 29. Czekam na opinie o piecu. No i żebym spał spokojnie, chociaż wiem, że mnie pewnie zrugacie....
  11. No podkładanie trzeba będzie pilnować bezwzględnie. No na pewno dolnego spalania będzie. aktualnie CWU mamy z gazu, a jakby kupił większy piec (np. sas 23 kW) i podłaczył zamiennie za gaz?
  12. no nie bardzo rozumiem o co pytasz.... :( zakup ma być dokonany w ciągu dwóch dni. Teraz pytanie następujące. Jak przekonać teścia, który zęby zjadł na piecach (robionych) i jest średnio reformowalny. Zuzycia nie moge podać bo z nim było bardzo różnie, a cały czas się nie paliło. Z tego co mówił to stary piec był pod 30tke (wiek podobny :) ) Jak to się ma do starej instalacji, bo będzie sporo trzeba przerabiać przy kotle, reszty się narazie nie uda zrobić. Nie trzeba wtedy "mocniejszego" pieca? Proponowali mu większe piece 25, 27. Jakich argumentów użyć żebyśmy kupili mniejszy piec - tak łopatologicznie.
  13. no dobra Panowie. to co z rtymi kalkulatorami doboru mocy? ma to się nijak do tego co piszecie. Chwyt marketingowy? Za chwilę ruszam za piecami i chciałbym błysnąć wiedzą w tym temacie i żebym wiedzial o co sie pytać. Jak kupie Galmeta 25k to będzie dużo za dużo?
  14. @vernal Ty sobie chyba jaja robisz.W każdym sklepie w którym byłem liczyli dobór kotła od 25kW i w górę! Co masz na mysli "późniejsza mordęga?" Naprawdę mnie bardzo zaskoczyłeś tym "małym" kilowatem. Mam przecież trochę metrów do ogrzania a dokładnie dwie kondygnacje i w minimalnym stopniu klatke schodową. na poziomie gruntu jest kondygnacja warsztatowa a pod warsztattem dopiero kotłownia. Instalacja stara póki co bez nadziei na zmianę, grzejniki żeliwne w większości. Może te informację zmienią Twoja poradę? Ja się kompletnie nie orientuję w temacie a chciałbym kupić piec, który będzie grzał jak należy i bez "mordęgi"... :(
  15. Witam wszystkich specjalistów w tej dziedzinie. Ma pytanie jak w temacie.Mianowicie używałem już kilku kalkulatorów doboru mocy kotła, ale jeden pokazuje mi 25kW, drugi 36kW. Jestem w kropce. Sytuacja jest następująca: 220m do ogrzania, okna plastiki, budynek nieocieplony (jeszcze), fizyczny wymiar pieca nie gra roli bo po starym (robionym) jest sporo miejsca. Inwestycja w piec to do 4000 z wszystkimi gratkami bez podajnika. Paliwo to węgiel kamienny i drewno opałowe. Moje typy to: Galmet GT-KWR 27Kw SAS UWT 29kW jednak to tylko moje sugestie, więc może zupełnie błądzę w temacie. czekam na cenne wskazówki bo nie mam aktualnie pieca, a 3 miesięczne dziecko w domu :( Stary strzelił przy przepalaniu i woda zeszła z całej instalacji.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.