Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Prawidłowe palenie w piecu


Majk1337

Rekomendowane odpowiedzi

Na rysunku, wloty powietrza są w komorze zasypowej po bokach. Jeśli tak jest, staraj się by jak najwięcej było nie zaslonietych ceglami. Zwróć na to uwagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc... Zmniejszyłem palenisko z ok.35 cm do 20cm przy użyciu 6 cegieł szamotowych. Wyczyściłem dokładnie otwory od tych nadmuchów bocznych i pierwsze testy. Wsad zmniejszył się diametralnie, wchodzą okolo 3 łopaty (wiem że niewiele wam to mówi ale to taka moja miara 😂) a wcześniej 6/7. Pierwsze rozpalenie i od razu miłe zaskoczenie, dymienie jest, ale czarnym dymem, nie tak gęstym i gryzącym jak wcześniej. Od 18° do zadanych 60° układ nagrzewa się około 70 minut. Obecnie w końcu uczę się w końcu jak to jest sterować temperaturą kotła za pomocą dmuchawy. Wsad starcza spokojnie na jakieś 9/10h palenia ale grzejniki pozostają ciepłe znacznie dłużej, piec nie jest już w marzącej smole tylko w takiej kurzącej sadzy. Reasumując, dymu jest znacznie mniej ale nie zero, mam kontrolę nad temperaturą oraz piec wydaje się być bardziej czysty po paleniu. Bardzo dziękuję wszystkim za pomoc a przede wszystkim Panu BORA. Jeszcze długa droga przede mną żeby doszlifować nastawy Ale teraz to już przyjemna robota. 👍😄

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie że zebrałeś się w sobie i zdecydowałeś działać. To w sumie rzadkość bo większość pyta a potem zalega cisza bo widocznie uznają że to zbyt dużo pracy i zmian w nawykach.  Zarzucają temat a Ty się nie poddałeś . I masz już sukces i ogląd co jeszcze możesz poprawić i ulepszyć. Za determinację masz plusa😊

Nagrzewanie kotła jest prawidłowe, mniejszy wsad węgla i zmniejszenie mocy robi swoje. A i paląc od góry, potrzeba czasu by utworzyła się odpowiednia ilość żaru który podgrzeje wodę.

Węgiel z Bobrka zawsze będzie przydymial , taki urok wszystkich wegli kalorycznych. Masz za to dłuższą stalopalnosc.

Acha, tutaj wszyscy jesteśmy na TY.

Cieszę się że mogłem Ci podać kilka rad z których skorzystałes. Hejka.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzeba przyznać, że na forum jest coraz mniejszy ruch jeżeli chodzi o kotły górnego spalania, można by pomyśleć że już ich praktycznie nie ma a w mojej okolicy jest tego jeszcze sporo, ale tutaj na forum wygląda to tak jakby ludzie nauczyli się w nich palić i nic już nie potrzebują, albo po prostu przeszli na inne źródła ogrzewania

fajnie, że jeszcze czasem ktoś napisze o GSie a tym bardziej jak rozwiąże problem i sam go opisze i nie przepada bez śladu tak jak wspomniał @BORA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

@Majk1337 Jak nie chcesz mieć kłopotów z kominem a właściwie z kondensatem i smrodem to pozbądź się wentylator nadmuchu może być wentylator wyciagowy. Moją przygodę z nadmuchem opisałem w temacie o wentylatorze w piecach zasypowych.

 

@Majk1337 Forum o ogrzewaniu Wentylator do kotła. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.