Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Doradźcie Co Zastosować I Jak W Nowym Domku


cmatix

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów, przymierzam się do instalacji w  moim domku oraz  kotla gazowego jednofunkcyjnegoz  zasobnikiem i połączeniem tego z  kominkiem  z płaszczem  wodnym.
Specyfikacja domu:
Dom jednorodzinny okolo 150m2 plus garaż   z  poddaszem użytkowym
Sciany Porotherm Dryfix  25cm styropian 20cm
Podloga 10cm styropian, 
Stropodach żelbetowy ocieplony 20 cm styropianem 
Okna 3szybowe 0,8

Poddasze ocieplone  2 x15cm 

Rodzina 2+2,   2   łazienki  ( prysznic i wanna )

Ogrzewanie  podłogowe  + 2  kal. w  łazienkach  drabinki  bardzo małe  podpięte  jak   podłogówka.

 

Sterowanie  w  korytarzu  2  rozdzielacze  góra i dół ( tylko nie  wiem czy z  pompami  czy  lepiej   zastosować  osobne   zestawy  mieszająco-pompujące)  sprzęgło  + sprzęgło  płytkowe ( tak coś  gadał  instalator). Ewentualna  regulacja  lub  zmiana  temperatury   poprzez  zmiane  przepływów na  rotometrach.

Zasobnik   Galmet  300l   slim  2  wężownice.

 

Piece:

 

Imergas vitrix 20KW

Beretta Mynute Green 15 R.S.I  lub  20 R.S.I

Vaillant 146/5-5

Logamax plus GB012KV2   14/16KW

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

olej kominek z płaszczem bedziesz z 10tyś do przodu, a zapalić raz w roku można w zwykłym.  olej drabinki łazienkowe zrób je elektryczne bo zasilane wodą o temp 30 c nie będą grzały glamet silim nie jest dobry lepszy lemet i tańszy. kominek jeśli już będzie to tylko układ zamknięty z wężownicą schładzającą, (nie trzeba stosować wymiennika płytowego i następnej pompy). unikał bym zestawów pompowych w skrzynkach rozdzielacza, kotłwnia jest od tego po co komplikować sprawę . bo może sie okazać że nie taki zawór mieszający lub nie taka pompa. Vaillanty w moim regionie sie słabo sprzedają proponuje wesprzeć firmę zakupem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak poważnie to victrix bo dluga gwarancja tanie cześci jak na razie bez awaryjny ponad 70 szt. Kocioł traktuje jak sprzet agd kupuje to co ma długą gwarancję producenta!!!! A nie to przedłużaną za kasę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

elfuczi ma rację - olej ten kominek z płaszczem wodnym. To zbędne koszty i brak zysku. Jak chcesz kominek żeby sobie zrobić atmosferę, to zwykły jest najlepszy. A jak chcesz palić drewnem to miejsce kotła jest w kotłowni.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam kolegę ktoś wreszcie mnie popiera. dziękuje za to :D klienci mnie nie słuchają (a żona tm bardziej :( ) raz do roku dla atmosfery zapalić no to szał !!! za zaoszczędzoną kasę zafundować żonie wczasy!!! za 10tyś można się zabawić.paliłem w kominku z płaszczem wodnym przez kilka lat!!!!!!! teraz spalam w nim tektury i dokumenty (akta konfidentów ;) )   zainwestuje w niszczarkę dokumentów!! wydałem na kominek naście tyś i mam zamiar go wyrzucić, m3 drzewa buka kosztuje 150zł trzeba go porąbać, wysuszyć  ze 2 lata zgromadzić itd wartość opałowa buka kontra m3 metanu- gaz ziemny są tabele  na internecie !! no i najważniejsze popiół na salonie zawsze coś się nadymi ale to trzeba przeżyć !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam kominek z PW i jak bym budował dom drugi raz, to bym znowu postawił, tylko w innym miejscu. Nie każdy potrafi palić, nie każdy ma miejsce na składowanie opału, nie każdy ma dostęp do drewna z LP i stąd później te negatywne opinie. Ja nie mam tych problemów, co większość forumowiczów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze jest jedno trzeba mieć na to wszystko czas, i ludzie myślą że kupują 1m3 drewna od hurtownika a tak na prawdę to 0,7m3 uczciwość !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każda  tu  uwaga  za  i przeciw  jest   dobra. Koszty   osprzętu do  kominka  czyli zasobnik, naczynie,  zawory, elektronika, pompa, sprzęgło płytkowe i co tam potrzeba  wiecej  to  koszt  ok 3000-3500 tak mi  wyliczył macher + 500zł  jego  robota  oraz  kominek w  póżniejszym  czasie.

Generalnie  troszki  drzewa mogę   sobie  załatwić  powiedzmy 2  palety    reszta  zakup  lub   mam  dojście  na  bukowe  odpady za  100zł  wór  Bigpack.   Generalnie  najwięcej  chciałbym opalać w   sezonach  przejściowych  oraz   weekendy  jak jestem w  domu. Zastanawiam się   grubo  z a i przeciw  bo nie  wiem jakie będą  koszty  za ogrzewania  gazem.    Kominek też miał by być  alternatywą  dla  ew. braku   gazu  lub  z jego dostawami  w  przyszłośći. Wtedy  sam  prąd i  drzewo   da  rade.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znam takich co mają po 2 kominy rezerwowe jak ruskie gaz zakręcą!!! w wekend sie odpoczywac powinno a nie palić kominkiem gaz nie taki straszny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@logan - ja mam dom w środku puszczy Noteckiej, drewna w opór, ale zgadzam się z tym co napisał @sambor - to jest kotłownia w salonie.

Zwykły kominek można uzasadnić pisząc o zapachu palonego drewna, o wyglądzie ognia, o hobby etc. Ale płaszcz wodny, ze swoim wychładzaniem kominka odbiera mu urok a pozostaje tylko ta ciemna strona: brud, smród i... ;)

I o ile zgodzę się, że palić trzeba umieć a odpowiednie palenie poprawia zarówno jakość ognia jak i dymu (czyli mniej smrodu) to na brud lekarstwa nie ma, nadal nosimy do salonu drewno, które siłą rzeczy nie jest klinicznie czyste, nadal wynosimy popiół, który kurzy itd.

Ja mam kominek zwykły z DGP ale odkąd założyłem gaz to zapaliłem w nim dokładnie jeden raz, bo zwyczajnie nie chce mi się później sprzatać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Pewnie, że trzeba dzwonić i truciciela wyrwać z korzeniami. Wojtek zapewniam Cię, że wnosząc drewno do salonu w ogóle nie pogarszasz stanu sanitarno-higienicznego ani nie zmieniasz składu flory mikrobiologicznej domu, no chyba, że mieszkasz w labie wirusologicznym... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stanu sanitarno-higienicznego to i może nie zmieniam, czystość z pewnością tak, in minus. Drewno siłą rzeczy czasem się kruszy, odpada kora, zbiera się na nim brud i robaki. Czyste nie jest więc każde jego przyniesienie oznacza dla mnie odkurzanie a znam lepsze sposoby spędzania czasu.

BTW nie mam na imię Wojtek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.