Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Piec Z Pleszewa Pomocy


maciekTkd

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam duży problem ze spalaniem ekogroszku 2 worki 25 kg na dobę

 

Piec Pleszew kościół c.o

Typ kotła kim ser

Moc 38

Pow. Grzew 4,0

Rok produkcji 2015

Moc ciśnienia 0,15 MPa

 

Ustawienia komputera kom-ster

Sterowanie ręczne 50%

Temp. Wyłączenia regulatora 40 C

Obroty w stanie nadzoru 35%

Obroty dmuchawy 60%

Czas pomiędzy przedmuchanie 10 minut

Czas przedmuchu 15 s

Krotność podawania 3

Czas między polowaniem 01m:10 s

Czas podawania 8 s

Temp. Zadana cwu 48 C

Temp załączenia pompy co 38 C

Korekcja ekonomiczna -3 C

Korekcja nocna -3 C

Temp zadana kotła 56 C

Tcwu = 24,6 C

Tpod=12,6

Tcyr=14,5

Tpdl =15

 

Proszę o pomoc jeżeli jest ktoś z Olsztyna i potrafi to ustawić to zapraszam zapłacę z usługę jeżeli nie proszę tu

Na forum o pomoc w ustawieniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam duży problem ze spalaniem ekogroszku 2 worki 25 kg na dobę

 

Piec Pleszew kościół c.o

Typ kotła kim ser

Moc 38

Pow. Grzew 4,0

Rok produkcji 2015

Moc ciśnienia 0,15 MPa

 

Ustawienia komputera kom-ster

Sterowanie ręczne 50%

Temp. Wyłączenia regulatora 40 C

Obroty w stanie nadzoru 35%

Obroty dmuchawy 60%

Czas pomiędzy przedmuchanie 10 minut

Czas przedmuchu 15 s

Krotność podawania 3

Czas między polowaniem 01m:10 s

Czas podawania 8 s

Temp. Zadana cwu 48 C

Temp załączenia pompy co 38 C

Korekcja ekonomiczna -3 C

Korekcja nocna -3 C

Temp zadana kotła 56 C

Tcwu = 24,6 C

Tpod=12,6

Tcyr=14,5

Tpdl =15

 

Proszę o pomoc jeżeli jest ktoś z Olsztyna i potrafi to ustawić to zapraszam zapłacę z usługę jeżeli nie proszę tu

Na forum o pomoc w ustawieniu

Jak pisze przedmówca, i jeszcze jakim eko palisz? 38kw to .ja u siebie na zakładzie mam 35kw co prawda nie na eko a na biomasę ogrzewam ok 250 m nie ocieplonego budynku, kocioł przewymiarowany wystarczył by 28kw a nawet 25

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do sterownika jaki masz? Czy to jest Negros czy Tigra. Obydwa to dwustanowe, może warto zainwestować w jakiś mądrzejszy sterownik który moduluje mocą. Ja kupując kocioł miałem Tiger niestety po 4 miesiącach walki poddałem się, był nie do ogarnięcia,zmiana temperatury na zewnątrz wiązała się ze zmianami ustawień, jak było cieplej to przeciągał mocno temperaturę,potem odstawiał się na dłuższy czas,w czasie mrozów znów długo nie mógł osiągnąć żądanej temperatury.Po wymianie stera na inny z modulacja problem znikł.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm - ogrzewasz dom 400m2 czy nieocieploną halę lub kamienice 280 m2?

Wypełnij: http://cieplowlasciwie.pl/ i wklej link z wynikiem tutaj.

Dopisz jeszcze jaki masz palnik i wklej link do pieca który kupiłeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli 25kW dla Ciebie to świat. W chwili obecnej potrzebujesz połowe z tego - czyli jakieś liczmy 10 - 12 kW. Masz przewymiarowany piec który nie zejdzie do takiej mocy. Do tego kiepski podajnik / palnik - po prostu tam jest palenisko wielkości ogniska schodzące się w dół. Masz długą pauzę - stosunkowo dobre ustawienia. Jedyne co Cię ratuje to kiepski opał (tańszy np JARET niskokaloryczny), wymiana palnika (ale i tak masz za duży wymiennik). Gorszy opał to więcej popiołu ale mniejsza moc. A różnica w cenie w tym roku też nie powala...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zużywasz naprawdę 14 ton ekogroszku? Wynik z ciepłowłaściwe nie wskazuje na to   http://cieplowlasciwie.pl/wynik/2wp3,chyba masz dużo niedopałów w popiele,lub palisz czeskim..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może pomóc - spadnie o jakieś 2-4 kg na dobę. Ale chyba nie to chcesz osiągnąć... Prędzej celuj w wymianę palnika na mniejszy - ale i tak kocioł (wymiennik, blacha) będzie za duży, mieści za dużo wody.

Jaką masz instalację? Grzejniki żeliwne / panelowe, jakie rury? Ile piec pracuje w podtrzymaniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam duży problem ze spalaniem ekogroszku 2 worki 25 kg na dobę

 

Piec Pleszew kościół c.o

Typ kotła kim ser

Moc 38

Pow. Grzew 4,0

Rok produkcji 2015

Moc ciśnienia 0,15 MPa

 

Ustawienia komputera kom-ster

Sterowanie ręczne 50%

Temp. Wyłączenia regulatora 40 C

Obroty w stanie nadzoru 35%

Obroty dmuchawy 60%

Czas pomiędzy przedmuchanie 10 minut

Czas przedmuchu 15 s

Krotność podawania 3

Czas między polowaniem 01m:10 s

Czas podawania 8 s

Temp. Zadana cwu 48 C

Temp załączenia pompy co 38 C

Korekcja ekonomiczna -3 C

Korekcja nocna -3 C

Temp zadana kotła 56 C

Tcwu = 24,6 C

Tpod=12,6

Tcyr=14,5

Tpdl =15

 

Proszę o pomoc jeżeli jest ktoś z Olsztyna i potrafi to ustawić to zapraszam zapłacę z usługę jeżeli nie proszę tu

Na forum o pomoc w ustawieniu

.Palnik wygląda na Eko Pal ze Stalkotu. Mam taki ale do 15 kw. Dupy nie urywa ale idzie w nim palić.Sterownik Tiger aut z nim, nie do ustawienia takiego molocha ponad 30 KW. Pokazales aukcje z Allegro gdzie go zakupiłeś.Zerknij na te ich certyfikaty.dla kogo i na co są wystawione.Sory ale jeśli jubiler złotnik bierze się za produkcję kotłów to mamy tego efekty. Nie napisałeś jaką masz instalacje w domu, czy jest jakieś sterowanie ta instalacja, jakiś zawór Ndrożny,głowice na grzejnikach,podłogówka.. itp.

Ktoś pisze o 25 kw, też byłbym ostrożny.zwroc uwagę że zapotrzebowanie na ciepło masz jakieś tam, w duże mrozy najwyższe, tych dużych mrozów może być tydzień dwa no niech miesiąc,reszta to okresy bardziej przejściowe. Wtedy potrzeba powiedzmy od 30do 60 % zapotrzebowania na ciepło z okresu ostrych mrozów.okres grzewczy ok X do IV ok 6 miesiecy. Zakładając że potrzeba ok 10_12 kw + zapas na CWU ok 3kw masz 15kw dolicz ze 2 i wychodzi 17. Lepiej jak kocioł pracuje na wyższej mocy, lepsze spalanie mniej syfu, i wbrew pozorom mniejsze spalanie bo opał jest spalany jak trzeba. Przeanalizował bym czy nie opylić tego kotła i kupić mniejszy co w ciągu kilku sezonów grzewczych się pewnie zwróci, bo oszczędzi się na opale i bez nerwów i niepotrzebnego przewalania worów z weglem.Na Allegro jest pełno różnych kotłów wcale nie głupich masę ludzi mają takie np dużo jest kotłów Malina, cena przyzwoita, opinie też.maja też niezły sterownik w opcji Timel. Kotły Witkowski też sporo ludzi to ma, i też sobie ludziska to chwalą.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób jeszcze raz wyliczenie ale z ogrzewanym drugim piętrem a pewnie masz tam grzejniki tyle że zakręcone. Sądzę że do 30kw dobijesz.

 

 

 

Wysłane z mojego LG-H440n przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.