Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Korzyść Stosowania Regulatora Temperatury


Krzysiu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jaka jest korzyść zastosowania regulatora temperatury skoro i w dzień i w nocy zamierzam mieć stałą temperaturę w pomieszczeniach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

By ja utrzymać to coś musi tego pilnować. Albo termostaty albo regulator pokojowy albo dobrze ustawiona krzywa grzania przy korzystaniu z pogodówki.

 

Wysłane z mojego LG-H440n przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głowice pilnują temperatury w pomieszczeniach ale nie pieca!, który działa niezależnie i nie wie że ma się wyłączyć , a do tego właśnie jest termostat, bo nim regulujemy temperaturę . To jak by porownać  do samochodu, silnik ma pracować wtedy gdy samochód jedzie a nie wtedy gdy stoi w garażu. Głowice w pokoju gdzie jest termostat muszą być otwarte na maksa-zawsze a ewentualnie przykręcamy w innych pokojach gdzie przegrzewa.Praca bez termostatu to rachunki wyższe o 20-30 procent i to sprawdzone na wielu instalacjach. Ewentualna praca tylko na krzywej grzewczej też musi się odbywać przy kaloryferach na maksa tylko nigdy nie da się uregulować idealnie krzywej grzewczej, która sprawdza się tylko na dużych instalacjach. Więc w domku termostat to podstawa bo inaczej to ekonomiczne samobójstwo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Piec służy do pieczenia, w CO jest kocioł.

 

2. Poza tym, skoro na grzejnikach są zawory termostatyczne, to termostat może być zbędny. Jeśli wszystkie zawory się zamkną, to wzrośnie t. czynnika w układzie i kocioł się wyłączy.

 

3. Koszty zależą tylko od dwóch rzeczy: delta t. pomiędzy t. zewnętrzną a t. wewnętrzną, oraz zapotrzebowania budynku na energię (czyli kubatura i izloacja cieplna).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli sìę głowice pozamykają to woda krąży w bajpasie w kotle. Palnik nie pracuje, jedynie pompa tłoczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie  każdy kocioł ma bajpas , nawet jeśli ma prowadzi do przegrzania wymiennika bo nie odbierze dużo ciepła, a to sprzyja zakamienieniu kotła. Kocioł ma się wyłączyć a nie pracować nagrzewając się i wychładzając , bo to generuje straty nawet 20-30 procent co sprawdzałem sam na wielu instalacjach ,praca z termostatem kontra na stałym parametrze naprawdę jest ekonomiczniejsza . Termostat bezprzewodówka to koszt już od 220  zł więc nie majątek a zwróci się w ciągu roku , wybór należy do ciebie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie  każdy kocioł ma bajpas

 

Podaj chociaż jeden popularny model bez bypasa

 

generuje straty nawet 20-30 procent

 

A gdzie podziewa się energia ze spalenia tych 20% metanu?

Jedyna oszczędność może się pojawić w związku z czasowym obniżaniem temperatury - alt to tylko w domu typu durszlak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja *** za przeproszeniem co za poroniona dyskusja. Niech sobie grzeją bez sterownika i kropka. Nie wasze pieniądze Panowie, a czasu szkoda na takie bezsensowne bazgranie.

 

P.S.

Nie wymieniajcie termostatów w silnikach jak wam padną, po co!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam stałe 21C na termostacie. W kaloryferach 40-50C w zależności od temp. Zewnętrznej-dzięki temu zawsze jest przyjemnie w domu bo mam większość kaloryferów żeliwnych. Wyregulowane przepływy więc głowicami kręcę rzadko np jak przyjdą goście. Żona zapomniała co to sezon grzewczy. Taka korzyść może być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest sens zakładać panel

Mam dom 120 m ocieplony podłogowka prawie na całym domu wysterowana panelem pokojowym a kaloryfery maja termostaty elektroniczne które dogrzewaja w razie potrzeby w porach jak jesteśmy w domu

Pytanie czy jest sens dawać panel pokojowy na kaloryfery

 

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.