Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kotły Mocek - Proszę O Opinię


Krzysiekwasyl

Rekomendowane odpowiedzi

bercus jaki rejon Czech? Pracuje tez w CZ :) mnie tan te "katalizatory" czytaj, wstawki ceramiczne tylko drażnią i zastanawiam sie czy ich nie usunac przynajmniej o połowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli nie zminiejszas skutecznosc (efektywnosc) kotla....

Mieszkam w srednych Czechach,nieco powyžej nad Praga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Visitor1230

Ciekawe rozwiazanie z tym "kominkiem". Z tego co widze ma to cos funkcje nawrotna spalin. Czyli imitacja konstrukcji jakie znajdujemy w piecu rakietowym. A ze imitacja to ciekawe jak sie zachowuje w czasie palenia. Autor zajechal z reklama. To widac. 

Zeby cos takiego naprawde na maxa dopalilo gazy, powinny one wirowac. Wtedy konkretnie w dol pojdzie tez temp spalin. I drzyjcie juz wtedy kominy ceglane :) Generalnie pomysl ciekawy, rozwojowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, grzeli napisał:

,,,, zróbmy konkurs jak ten "katalizator" nazwać?

Nazwa tego elementu kotła jest błędna, powiem więcej to jest kłamstwo reklamowe.

Coś Wam zacytuje, jest to moim zdaniem kwintesencja zasady działania katalizatora. 

Katalizator to jak księżyc dla zakochanych
- nie bierze udziału w reakcji - 
ale ją przyspiesza

 

Prawda, że piękne. Takie porównanie może napisać tylko kobieta.
Joanna Roga młoda dziewczyna, poznałem ją wirtualnie gdy szukałem informacji o zdrowym stylu życia.

Joasia prowadzi korepetycje z chemii i fizyki, przygotowuje kandydatów do matury. By zachęcić na swoje zajęcia, prowadzi bloga.
I z tego jej bloga zacytuje definicje katalizatora.

Katalizator – substancja, która zwiększa szybkość reakcji, a po zakończeniu reakcji pozostaje w niezmienionym stanie (przed i po to to samo).
Przyspiesza reakcję dzięki temu, że obniża energię aktywacji. Nie wpływa na położenie stanu równowagi.
źródło:
http://joannaroga.pl/kataliza-i-katalizatory/


Co do samego konkursu, jest to po prostu separator pyłów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz,co jest w katalizatore diesela_?_-------- NIC-CERAMICZNE DZIURKI,brak platiny,brak wszytkiego i nie to katalizator?

U gazu juž cos jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Andrzej_M_ napisał:

Katalizator to jak księżyc dla zakochanych
- nie bierze udziału w reakcji - 
ale ją przyspiesza

 

Porównanie jest piękne i na tym proponuję zakończyć spór o nazwę , gdyż nie wnosi on nic do dyskusji o dopalaniu spalin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, grzeli napisał:

Andrzeju bez urazy ale specjalistę na Twoją chorobę znajdziesz bez problemu.

Czy ja coś wspominałem o chorobie, nawet nie poskarżyłem się o swoich boleściach.
Wspomniałem tylko o poszukiwaniu informacji o zdrowym stylu życia.

Nie jest to jednak ze sobą tożsame.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Andrzej_M_ napisał:

Nie ten preparat nie odpowiada definicji katalizatora.

Jak widzisz definicja dla większości jest nie ważna. Porównując katalizatory z definicji to przepaść.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edukacje pod strzechami należy promować, a jednocześnie napiętnować "cygaństwo".

Co do "SADPALA", to polecam wszystkim wywiad z Prof. Adamem Grochowalskim.
źródło:
https://smoglab.pl/prof-grochowalski-ostrzega-ze-do-polskich-piecow-trafia-preparat-ktorego-stosowanie-moze-byc-niebezpieczne-dla-zdrowia-i-srodowiska/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Katalizator jest substancia,lub uzardenie,ktore powoduje,przyspiesza,lub poprawia reakce chemiczna.

Howgh.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, grzeli napisał:

Ale my od jakiegoś czasu wałkujemy definicję katalizatora.

Jesli ten "katalizator" to substytut deflektora z garczka, tarczy hamulcowej lub rury to chyba nie zaszkodzi ale cyganic jednak nie wolno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Jasa napisał:

,,,, proponuję zakończyć spór o nazwę , gdyż nie wnosi on nic do dyskusji o dopalaniu spalin.

Kolego @Jasa, jeżeli chciałbyś się czegoś dowiedzieć o "dopalaniu spalin", to niestety będziesz musiał zmienić forum, na forum o profilu bardziej naukowym.
Na tym forum, tego się nie dowiesz. Taka jest rzeczywistość, okrutna ale prawdziwa.

Natomiast gdybyś się chciał dowiedzieć prawdy o tym elemencie mechanicznym zamontowanym w kotle o, którym toczymy dyskurs, to polecam telefon do producenta.
Infolinia 509 79 89 79, zgłasza się automatyczna centrala, wybieramy tonowo numer 4 i rozmawiamy z konsultantem  Spółki Jawnej "Mocek"  Kowalew, ul. Kościelna 13  63-300 Pleszew.

Ja to zrobiłem, jak tylko przeczytałem słowo "katalizator" napisane przez kolegę @grzeli.
Mogę Ci podpowiedzieć, jak rozpocząć rozmowę. 
Powiedz po prostu, że jesteś zainteresowany zakupem ich "katalizatora" do swojego kotła. Oczywiście nie sprzedadzą Ci go, ale możesz pociągnąć delikatnie za język i wszystkiego się dowiesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrafię coś takiego wykonać samodzielnie , tak że 'łaska" producenta nie jest mi mocno potrzebna.

Szczerze mówiąc tego typu dopalacz , ale mniej zaawansowany , wykonany z dwóch bębnów hamulcowych ( przypominał dzwon) zawieszony pod rusztem żeliwnym , na którym dodatkowo położone cegły szamotowe testowałem w roku ubiegłym w swoim kotle . Wtedy nie miałem problemów z sadzą i dolny bęben zdjąłem - pozostała tylko reszta.

W tym sezonie od kilku dni palę również retopalem ale z tegorocznej dostawy a ten pozostawia dużo więcej sadzy .  Niewykluczone , że powrócę do ubiegłorocznego rozwiązania.

Ale pomysł z dopalaczem produkcji Mocka jest bardzo ciekawy i spróbuję go zrealizować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Andrzej_M_ napisał:

,,,, ale możesz pociągnąć delikatnie za język i wszystkiego się dowiesz.

 

4 minuty temu, Jasa napisał:

Potrafię coś takiego wykonać samodzielnie , tak że 'łaska" producenta nie jest mi mocno potrzebna. ,,,,


Kolejny raz mam potwierdzenie, że pedagog ze mnie marny.
Miałem na myśli, że producent uzmysłowi Ci, że to nie jest żaden "dopalacz" ani "katalizator".  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, pafiik napisał:

bercus jaki rejon Czech? Pracuje tez w CZ :) mnie tan te "katalizatory" czytaj, wstawki ceramiczne tylko drażnią i zastanawiam sie czy ich nie usunac przynajmniej o połowe.

A gdzie dokładniej mieszkasz na tym południowym Śląsku bo ja z okna widzę kominy w Detmarovicach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mr.Andrzej,z twoich wkladow czuje,ze nic nie wiesz o paleniu w kotle podajnikowym.Po prostu tu dzialas show. :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.