Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Atmos Ac25s - Szukam Opinii


sorier

Rekomendowane odpowiedzi

Znalazłem na forum tylko kilka informacji na temat kotłów Atmos, ale wszystkie dotyczyły kotłów zgazowujacych na drewno. Szukam informacji, a zwłaszcza opinii, na temat kotła zgazowującego węgiel kamienny AC25S lub AC35S. Może ktoś ma taki kocioł, albo spotkał się z takim kotłem. Interesują mnie też podobne kotły innych producentów. Jeżeli spotkaliście takie to proszę o link.

Wkleję niżej przekroje tego kotła. Może macie jakieś spostrzeżenia? Czy taki kocioł będzie lepszy niż tradycyjny kocioł dolnego spalania?

 

post-4359-1232893865_thumb.jpg

 

post-4359-1232893896_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Nevím, jestli to tady už někdo nenapsal, až dnes jsem se začetl do tohoto diskusního fóra... Jsem necelý rok majitelem Atmosu AC 25 S, který jede na černé uhlí..., samozřejmě, že jej kombinuji se suchým dřevem..., jinak bych měl doma asi přebytek tepla.. Trochu jsem jej předimenzoval (mám barák z pravé německé cihly, celopodsklepené základy z kamene, - půdorys 11 x 8,5 m, 1. nadpodlaží 50-tky zdi, 2.nadpodlaží 35-ky, žádné zateplení, pouze podkroví slušně zateplené 16-tkou Isoverem se vzduchovou mezerou na protahování vzduchu směrem do hřebenové části střechy s odvětrávacími otvory, m3 se mi teď nechtějí počítat, mám to i někde spočítané, když jsem řešil nákup radiátorů .. Okna dřevěná, borovice, žádná sláva co se tepelných vlastností týče...). Když jsem ten kotel s topenářem instaloval, tak mi z E-shopu poslali namísto čtyřcestného ventilu (mnohokrát zmíněný duomix) třícestný... Nebylo jiného zbytí, než jej napojit na třícesťák, ale topenář říkal, že to nepojede tak jak má... měl pravdu... Nadával jsem na kotel jak špaček, protože jsem nedokázal dosáhnou takových provozních teplot, jaké pro kotel předepisují... Zkoušel jsem to různými kombinacemi, ale bezvýsledně, kotel netopil tak, jak měl.. Asi po měsíci jsem konečně sehnal čtyřcesťák a hned jsem pocítil, že je to něco jiného... Nechci se nijak rozepisovat, protože topit v Atmosu není opravdu jednostranná záležitost, záleží na spoustě konkrétních okolnostech, o kterých je již výšemnoho zmíněno... Před Atmosem jsem měl Dakon Dor 24..., také jsem se s ním pral..., učil se, jak do něj co nejlépe přiložit, aby vydržel hořet co nejdéle a přitom i dostatečně topil... Byl jednoduchý, myslím, že i ekologický a to i bez čtyřcesťáku, kdy do zpátečky šla tak max 30-tka... Snad i proto vydržel,,jenom" 10 let... Po roce topení v Atmosu ještě pořád nemohu říci, že si s ním rozumím úplně ve všem... Myslím, že to budu moci říci až tak po třech až čtyřech sezónách... Rozhodně z něj mám ale dobrý pocit... Není problém kotlík naložit ze 3/4 - dřevo uhlí půl napůl a když jej na noc nebo při odchodu do práce utlumím (kotl. regulátor na min., čtyřcesťák na 4-ku) tak vydrží hořet v klidu 8-10 hodin..., doma 18-20 st. při venk. teplotě do -5-ti. Samozřejmě při správných provozních teplotách-tedy výstup 80-85, zpátečka 65-70 st. Žádné problémy s ucpaným topeništěm..., nic takového... Tyto asi možná vznikají, když se topí nekvalitním hnědým uhlím..., černé mi to fakt nedělá... Pak přijdu domů, mírně zaroštuju, přiložím nejprve v jedné vrstvě dřevem (jakýmkoli, měkké, tvrdé, hlavně ale suché, to je základ), na to dám dvě lopaty uhlí a zase nějaké dřevo, pár minut nechám otevřenou klapku do komína, abych rozžhavil "hmotu" na roštu (zjistil jsem, že když přiložím, tak dojde k nežádanému zchlazení této hmoty a kotel pak "dolů" nespaluje, protože se spaliny nemají o co zapálit), pak zavřu klapku a kotel si "sekundárně" ševelí... Čtyřcesťák dám do polohy 4,5-5 a teplota jde v bytě o dva tři stupně nahoru, což bohatě stačí... Samo, že čím vyšší teplotu doma žádáš, tím je spotřeba paliva větší..., resp. doba hoření stejného množství hmoty kratší, to dá rozum... No..., fakt se tomu kotli musí rozumět..., ostatně jako každému jinému..., určitě ještě v následujících topných sezónách postřehnu spoustu dalších věcí (hodlám např. zcela jistě všechny radiátory -korada osadit termostatickými ventily, zatím je mám jen u dětí v podkroví a je to super věc, žádné přetápění místností...) Ale věř mi..., vyměň třícesťák za čtyřcesťák a nauč se topit tak, jak praví výrobce..., tedy na zpátečce alespoň 65 st. Něco tě to pravda bude stát..., ale jednoznačně se ti to vyplatí...

 

To znalazłem na jednej z czeskich stron

 

http://www.energoportal.cz/forum/biomasa/k...-126/?stranka=6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.