Skocz do zawartości
  • Witaj na naszym forum o ogrzewaniu!

Na forum znajdziesz odpowiedzi na wiele pytań związanych z ogrzewaniem. Zachęcamy do rejestracji po której: będziesz miał(a) możliwość pisania postów, zobaczysz wszystkie zdjęcia i schematy, staniesz się częścią naszego forum :) Zapraszamy...

MistrzMasarski

Produkcja Pelletu.

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy,orientujecie się,ile może kosztować linia do produkcji pelletu z trocin,o wydajności około 600kg/h?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Żaden leń. Olx,allegro przeszukałem. Chciałbym mieć wydajność około 600kg/h. Zależy mi na opinii osób,które się tym zajmują. W obiecanki sprzedających typu 2t/h jakoś nie wierze.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na OLX są też mniejsze no 400kg/h

Ale o to to pytaj na innym forum http://www.brykieciarki.fora.pl , to forum producentów pelletu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Które umiera. Musiałbym zakupić nową maszynę. Bo tylko do takiej dostałbym dotacje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

I co ?

Maszyna kupiona?

Jak tak to zamawiam 7t - 3 dla mnie i 4 dla sąsiadki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Również jestem ciekawy jak wrażenia po zakupie maszyny, bo sam zaczynam coraz poważniej myśleć w tym temacie. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pomysł spalił na panewce. Koszty za duże. I każdy,którego pytałem to odradzał.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

4-5 lat temu był run na te maszyny, gdyż były duże dotacje z UE, a teraz jesteśmy dla UE be , więc dotacji nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Chodzi o to,że trzeba mieć dostęp do suchej trociny. Suszenie to dużo miejsca,prądu,nerwów.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Takie podejście przypomina mi słowa tow Gomułki z czasów PRL-u   :P

"Gdybyśmy mieli blachy, to byśmy produkowali konserwy. Ale nie mamy mięsa"    :)  :)  :)  :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ryzyko jest za duże. Ulokowanie własnych oszczędności,kredyty. A małe szanse na powodzenie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Najgorsza w tym wszystkim jest suszarnia. Niby to takie nie pozorne, a w sumie połyka ponad połowę kwoty potrzebnej na start z produkcją. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Do suszenia trocin trzeba mieć ogrom miejsca. Lepiej kupić już suche. No i ryzyko pożaru.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Według mnie też jest to inwestycja, na której ciężko się wybić, trzeba mieć naprawdę dużo miejsca, dostęp do trocin najlepiej suchych.. niee to nie ma sensu. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Co raz więcej ludzi rezygnuje z produkcji pelletu, stąd dość sporo tych urządzeń na sprzedaż, nie warto. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Odświeżam temat.

W firmie, w której pracuję powstała linia produkcyjna pelletu. I jako operator tej linii nie uważam, że ten biznes jest nieopłacalny. Kwestia tego gdzie jest sprzedawany pellet i jego jakość.

Aktualnie zakontraktowane mamy ponad 600t na UE.

Co do pytania autora postu.

Linia o nominalnej wydajności 1,5t/h, wraz z budynkiem, wykończeniem to był koszt około 3milionów.

Użytkownik, wyżej w poście twierdzi , że nie da się osiągnąć wydajności rzędu 2t. Otóż da się. Osobiście udało mi się osiągnąć 2,2t/h ale obciążenie granulatora było ogromne. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Powiedzieć, że produkcja pelletu jest nieopłacalna może chyba tylko ten kto albo się tym nie parał albo nie umie ogarnąć se biznesu. Produkuję pellet już kilka dobrych lat i nadal jestem zadowolony z tego interesu. Zapotrzebowanie jest, ludzie chętnie kupują. Jedyną ważną rzeczą jest chyba ogarnięcie se dobrej maszyny do pelletowania. Jak będzie zła, będzie się psuła, to faktycznie, robota nie będzie szła. Ja na szczęście tych problemów nie mam, moja z brikola daje radę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi