Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Produkcja Pelletu.


Rekomendowane odpowiedzi

Najgorsza w tym wszystkim jest suszarnia. Niby to takie nie pozorne, a w sumie połyka ponad połowę kwoty potrzebnej na start z produkcją. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Według mnie też jest to inwestycja, na której ciężko się wybić, trzeba mieć naprawdę dużo miejsca, dostęp do trocin najlepiej suchych.. niee to nie ma sensu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 11 miesięcy temu...

Odświeżam temat.

W firmie, w której pracuję powstała linia produkcyjna pelletu. I jako operator tej linii nie uważam, że ten biznes jest nieopłacalny. Kwestia tego gdzie jest sprzedawany pellet i jego jakość.

Aktualnie zakontraktowane mamy ponad 600t na UE.

Co do pytania autora postu.

Linia o nominalnej wydajności 1,5t/h, wraz z budynkiem, wykończeniem to był koszt około 3milionów.

Użytkownik, wyżej w poście twierdzi , że nie da się osiągnąć wydajności rzędu 2t. Otóż da się. Osobiście udało mi się osiągnąć 2,2t/h ale obciążenie granulatora było ogromne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Powiedzieć, że produkcja pelletu jest nieopłacalna może chyba tylko ten kto albo się tym nie parał albo nie umie ogarnąć se biznesu. Produkuję pellet już kilka dobrych lat i nadal jestem zadowolony z tego interesu. Zapotrzebowanie jest, ludzie chętnie kupują. Jedyną ważną rzeczą jest chyba ogarnięcie se dobrej maszyny do pelletowania. Jak będzie zła, będzie się psuła, to faktycznie, robota nie będzie szła. Ja na szczęście tych problemów nie mam, moja z brikola daje radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

nic dodac nic ujac. Nie jest to moze tani biznes na start no i wiadomo że jak to z biznesem bywa  roznie moze byc, ale jak juz zainwestuje sie w dobre maszyny to robota idzie, a wtedy produkt jest dobry. a to wiadomo, ze daje efekt: duzo zamowien. No ale walasnie, grunt to dobre maszyny i wedlug mnie na rynku tez brikol ma jedne z najlepszych maszyn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

witam,

od świeże temat, bo chciałbym zacząć robić sobie pellet dla własnego użytku a jak wyjdzie może biznes.

mam dostęp do trocin i dożo placu na wszystko, pomieszczeń o powierzchni około 200mkw plus plac koło 0,70 ara

od czego mam zacząć ile kasy na sam początek wydać

jakie mi potrzebne maszyny

ktoś coś powie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego długa droga z którą nikt Ci się nie podzieli bo każdy ma swój pomysł i swoje receptury. 

Linia taka jak ta to 60 000 netto 

Teraz sucha, czysta bez kory, rozdrobniona trocina, pomysł na recepturę i już. Z tym że ta receptura to dopiero metodą prób i błędów, aby pellet był sklejony, ale nie za mocno, w dodatku miał odpowiednią wilgotność. Kolega tworzy pellet 2 lata i nadal mówi że się uczy bo czasami sytuacje go zaskakują, zwłaszcza że ma różne trociny: sosna, dąb, buk, modrzew, brzoza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla siebie to na bieżąco maszynką do mielenia mięsa ( bez noża ) nakręcisz

https://allegro.pl/oferta/peleciarka-pelleciarka-maszyna-do-peletu-3kw-150mm-8111203586

 Pozdrawiam Hermogenes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.