Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Defro Bio Slim 15kW - proszę o opinie


MaciejH9

Rekomendowane odpowiedzi

pewnie masz słabo ocieplony dom i nie opłaca sie wygaszać , bo tylko to jakoś wyjaśnia twoją teorię , mi przy -5 piec też się rozpalal 4 razy ale troszke dłużej chodził ( 140m2 = 15kg) poczekamy do jutra i zobaczymy spalanie u mnie w trybie bez PID z podtrzymaniem , ale na oko już widze że spalanie dwa razy wieksze  a w domu to samo 

Edytowane przez majdan1986
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie masz słabo ocieplony dom i nie opłaca sie wygaszać , bo tylko to jakoś wyjaśnia twoją teorię , mi przy -5 piec też się rozpalal 4 razy ale troszke dłużej chodził ( 140m2 = 15kg)

210m2 = 22kg

Dom jest dobrze docieplony. W tej chwili wystarcza mi 32st na grzejniki aby w domu było przyjemne 23,5st :)

 

Wysłane z mojego GT-I9301I przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

praca bez PID

mało coś tych informacji podałeś , 

ile podawania w pracy :: 4s

jaka przerwa w pracy :: 28 s

bieg wentylatora w pracy ; 45

podawanie w podtrzymaniu -

przerwa w podtrzymaniu -

wentylator w podtrzymaniu -

jakie spalanie na dobę przy tych ustawieniach ok 12 kg

jaka zadana tem, 75 stopni

jaka histereza , sterowanie pokojowe, temp na pokojówce 21,4

czy grzejesz też CWU tak 44 stopnie z histereza 14

próg załączania pomp CWU 45 st, pompa podłogowa 50 st

temp na podłoge 39 st

ochrona powrotu 35 st

 

ok 220 m2 przy tym spalaniu wydaje się być ok . ale czemu nie masz parametrów pracy w podtrzymaniu jeżeli pracujesz bez PID , bo co się dzieje z kotłem jeżeli uzyska 75 stopni , przeciez bez pid kocioł pracuje w histerezie , czyli co kocioł sie wygasza przy uzyskaniu 75 stopni  .  no i temp na podłogę 39 stopni ????!!!! ja mam na podłogę 29 -30 stopni przy 0 stopni na zewnątrz i w domu jest 22-23 stopnie ( 39 na podlogę to bym miało w domu ze 32 stopnie ) 

Edytowane przez majdan1986
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca jestem pewny... czy to do mnie czy to do szpachli? :P bo niby metraż 220 przywołujesz ,ale cytat szpachli :P a szpachla ma 100m2 :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok coś się pomieszało . ale 22 kg na 220 m2 jest ok ale napisz jeszcze czemu nie masz parametrów przy podtrzymaniu bo spalanie 12kg przy pracy ciągłej przy 100 m2 też tydaje sie normalne , bo wychodzi na to że trzeba liczyc 1KG na 10m2

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje ustawienia na manual sa takie:

praca: 2sek co 8sek

podtrzymanie 3s co 2min15sek

temp zadana kotła 65st, histereza co - 10st

na zaworze na grzejniki teraz 32st, podłogówka na zworach RTL więc dokładnie jestem w stanie określić temperatury, ale zawory ustawione od 1-do 2,5max

temperatura na kotle dochodzi mi do 73st i zaczyna spadać. Przy 55 uruchamia się praca i grzeje do 65, potem przebija do 73. Praca trwa 12 minut, podtrzymanie 1,5h.

Na 10kW nie dokońca wiem jakie parametry powinny być na praćę ale na 14kW kocioł jest to 2sek co 10sek

 

jak chcesz możesz spróbować :)

do tego trzeba dobrać odpowiednio wentylację aby płomień był jasny długi i nie kopcący.

temp spalin max 160st

Edytowane przez Dzi4d3k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak możesz podaj swoje paremtry pracy wentylatorów, ( i powiedz czy coś zmieniałeś w ust serwisowych )

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ustawienia serwisowe nic nie mają u mnie do ustawień manualnych

W moim sterowniku niestety mogę ustawić tylko jedną moc wentylatora na pracę i podtrzymanie i mam ustawione na 24bieg, ale jak pisałem wcześniej wentylację dobiera się indywidualnie.

Tak jak pisałem tu: https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/24509-sas-bio-efekt-23-kw-tech-st-550-z-pid-pellet/page-4#entry345426 :)
Zwróć uwagę jedynie na rysunek oraz cytat wypowiedzi Sambora.

Edytowane przez Dzi4d3k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Przy 55 uruchamia się praca i grzeje do 65, potem przebija do 73. Praca trwa 12 minut, podtrzymanie 1,5h.

 

 

ale to nie bardzo jest  możliwe bo sterownik przy przekroczeniu o 5 stopni zadanej wygasza kocioł 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyłączyłem PID oraz wszystkie opcje wygaszania kotła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dzwoniłem na serwis mówili że nie ma możliwości zmiany tych 5 stopni , bo też chciałem to zmienić , bo nawet w PID przekraczał 5 stopni od zadanej i sie wygaszał i trwa cała procedura wygaszania czyli jakies 20 min

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mhm... tak to u Was rozwiązali. Jaki masz sterownik ? chce spojrzeć w manual ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i powiem że troszke zawiedziony jestem jego ustawieniami , bo PID nie jestem w stanie utrzymać temp zadanej bo zawszę ją przekroczy i kocioł sie wygasi , ( mówie tu o pracy ciągłej ) bo przy pokojówce zazwyczaj wygasza się szybciej nim  osiągnie temp zadaną . a chciałem dla spawdzenia ustawić temp zadaną dla PId np na 65 stopni i temp pokoju na 23stopnie. i w momecie gdy w pokoju zrobi się ciepło to kocioł obniży moc i obniże temp zadane zaworów np o 5 stopni i będzie sobie chodził na jakimś minimum bez wygaszania . ale tak nie jest bo nie mam gdzie oddać mocy i przekracza zadaną , ( dlatego próbuje z ustawieniami recznymi )

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No faktycznie macie takie zabezpieczenie. Może da się to jakoś z menu serwisowego edytować, zwiększyć? 

U mnie w sterowniku mam wybór czy kocioł ma się wygasić. Czy to w ustawieniach manualnych czy PID. W przypadku PID jeśli mu wyłączę wygaszanie to przechodzi w tzw. "Tryb Nadzoru" i ustawia się go tak jak podtrzymanie :) Na PID w nadzór sterownik przechodzi tylko raz po rozpaleniu, a potem stara się trzymać jednakową temperaturę. Jednak jak mówiłem wcześniej PID dla mnie to 30% więcej zużytego opału. Jednak przy PID kocioł jest czystszy ;) temu też szukam rozwiązań u innych z podobnymi sterownikami ;P

 

PID w moim sterowniku w ustawieniach serwisowych wygląda tak:

-min praca- 2s

-max praca - 4s

- min. przerwa - 10sek

- max przerwa - 60sek

- min wentylator roboczy - 20bieg

- max went. roboczy - 39 bieg

- min obroty - 750 rpm

- max obroty - 2250rpm

 

ale wentylacja w tych ustawieniach jest za mocna, zrobiłem korektę, ale nadal spalanie jest za duże ;/

 

temu też dwustan

Edytowane przez Dzi4d3k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uuuu to ostro z nadmuchem o u mnie maks obroty na 600 a min 300  podawania podobne , ( dzisiaj pale w recznym ale ogólnie straszna lipa , po pellecie widze ze spalił dwa razy tyle cp w PID sterowanym od temp pokojowej , ale faktycznie odczucie w domu ciepla troszke lepsze ( ale nie wiem czy warte swojej ceny ) zobaczymy jutro ,

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obroty też zależą od wentylatora :) wentylację ustawiamy indywidualnie :P

 

Skoro masz takie zabezpieczenie, to musisz ustawić tak pracę, aby nie przebijała te 5st, lub jeżeli się da to z menu serwisowego zwiększyć tą temperaturę :)

 

EDIT: spalanie też zależy jak dobrze ustawisz swój zawór 4D. Ja u siebie poodkręcałem wszystkie grzejniki ( ustawiłem termostaty na 5) i wtedy dobierałem temperatury na zaworze na minimum potrzebne aby utrzymać potrzebną mi temperaturę w domu :) Tylko Uwaga... jak schodziłęm na zaworze poniżej 30st, to temperatura potrafiła mi przebijać do 77st. Trzeba mieć to na uwadze.

Edytowane przez Dzi4d3k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra, idę spać
dobrej nocki i ekonomicznego spalania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok 220 m2 przy tym spalaniu wydaje się być ok . ale czemu nie masz parametrów pracy w podtrzymaniu jeżeli pracujesz bez PID , bo co się dzieje z kotłem jeżeli uzyska 75 stopni , przeciez bez pid kocioł pracuje w histerezie , czyli co kocioł sie wygasza przy uzyskaniu 75 stopni  .  no i temp na podłogę 39 stopni ????!!!! ja mam na podłogę 29 -30 stopni przy 0 stopni na zewnątrz i w domu jest 22-23 stopnie ( 39 na podlogę to bym miało w domu ze 32 stopnie )

 

 

Mam wyłączone podtrzymanie.

 

Jest 39 stopni ustawione, ale i tak oscyluje między 33 a 39 prze ochronę powrotu.

2-3 godzinki pogrzeje, a potem utrzymuje mi się temp w domku przez pół dnia, około 22 stopni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby pompa podłogowa chodziła cały czas to też bym miał ze 30 st na chacie.

Na pokojówce jest ustawione 21,4 i przestaje grzać.

Posadzka potem oddaje to ciepło kilka godzin, więc max temp mam 22-22,5 st

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie co zrobic zeby plomien byl jasniejszy i nie kopcil. Po wprowadzeniu korekty wentylatora dolnego i gornego o 2% plomien jest dluzszy, intensywniejszy a piec szybko uzyskuje zadana temperature(wczesniej zdazy sie wygasic po uzyskaniu temp w pokojach i sygnale z pokojowki) przed korekta dlugo dochodzil do zadanej temp(pracowal bez pokojowki) a temperatura spalin max 75C°

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie instalacja na zaworach 3d, podlogowka steruje regulator tech m7 polaczony z listwa l7, temp na podlogowke 38C°(Zadana na regulatorze w poszczegolnych strefach 22,5C°) dodatkowo najprostszy regulator pokojowy ktory stoi w sypialni (tam jest najchlodniej)z temp zadana 22,5C°. Przy ustawieniach przez servisanta (temp na zewnatrz 2-5C°) spalanie ok 15kg. Dom to 106m2 plus kotlownia ok 10m2.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam 

na początek kilka zdjęc po paleniu od lipca , kocioł czyszcze odkurzaczem , popiół siwy praktycznie tylko pyłek , do 10 stycznia paliłem w trybie PID z tym że kotłem sterowała pokojówka ustawiona na 22,6 stopnia i było ok ( spalanie od 8 do 15 kg razem z CWU - zbiornik 220 l w zależnosci od temp zewnetrzenj  )( czyli kocioł po osiągnieciu temp w pokoju sie wygaszał i czekał na sygnał jak temperatura obiniżyła sie 0,3 stopnia i sie ropalał )  gdy tepmeratury na zewnątrz zeszły poniżej zera przez 24h pale w trybie PID z tym ze pokojówka steruje zaworami mieszającymi  i kocioł osiąga zadana temperaturę i się wygasza ( wyglada to tak że kocioł pracuje 1godz i stoi 1,5godz ( spalanie ok 15-17kg temp w domu 23 stopnie a na dworze - 3 przez całą dobę  ) odczucie ciepła dużo lepsze jak przy poprzednich ustawieniach . ale myśle że powyżej zera się to nie opłaca . ogólnie jestem bardzo zadowolony z małym minusem na mały zasobnik i brak popielnika . kocioł czysze po spaleniu ok 100kg pelletu  , popiołu ok 300g  :) w wiaderku około 5 cm , pale peletem barlinek 8mm czasami mieszam z jakims 6mm , czyszczenie wraz z zasypem trwa góra 15min 

post-55919-0-42291100-1515862057_thumb.jpg

post-55919-0-48469000-1515862619_thumb.jpg

post-55919-0-20880000-1515862643_thumb.jpg

post-55919-0-93191200-1515862732_thumb.jpg

post-55919-0-33732600-1515862804_thumb.jpg

post-55919-0-87595900-1515862821_thumb.jpg

post-55919-0-06484600-1515862878_thumb.jpg

post-55919-0-84802400-1515862901_thumb.jpg

post-55919-0-98467300-1515862931_thumb.jpg

post-55919-0-79966200-1515862950_thumb.jpg

Edytowane przez majdan1986
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sporo użytkowników ma problemy z płomieniem tzn. jest czerwony i kopcący.

U mnie jest to samo. Ustawiam, przestawiam a i tak jest płomień lichy.

Znalazł ktoś optymalne ustawienia dla płomienia i może o nich napisać?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.