Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Defro Bio Slim 15kW - proszę o opinie


MaciejH9

Rekomendowane odpowiedzi

Nie nie mam pompki do cyrkulacji,  i się właśnie dopytuje jak to u was wygląda. Bojler mam podwieszony pod sufitem w kotłowni w poziomie.

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i własnie tu jest problem , bojlery poziome płaszczowe nie są dobrym rozwiązaniem jezeli chcesz długo utrzymywać temp , one jedynie troszke szybciej sie nagrzewają  , ja mam bojler 220l pionowy , po 12 godzinach nie używania na poziomie 3/4 zbiornika temp spada mi o 2 stopnie. taki sam zbiornik w poziomie pewnie by temp zeszła o jakieś 12 stopni . 

 

temat wałkowany w innym wątku wiec myślę że w tym nie ma co się rozwodzić na temat zasobnika cwu a na temat kotła defro bio slim

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie koniec o bojlerze.

ja mam Defro Bio slim 10k, pale pelletem Barlinkiem 6mm. Powiedz mi czy ustawienie czyszczenie rusztu bodajże się to nazywa co 6godzin to nie za często ? fabrycznie tak chyba było ustawione ale ja nie widze żeby aplnik był jakiś zabrudzony by tak często się to musiało czyścic. jak u ciebie masz to ustawione.

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam fabrycznie ustawione co 6 godzin, wsumie nigdy nie zwracałem na to uwagi .

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, od niedawna jestem posiadaczem pieca Defro. Od momentu uruchomienia  zużywa ok 15 kg pelletu dziennie.

Do ogrzania ma 106m2 w tym ok 70m2 podłogówki.  Na razie nie dogrzewam CWU. Problem mam  z tym iż za piecem pojawiło się strasznie dużo smoły. Może spowodowane to było zbyt niską temperatura na kotle (ok 55C). Teraz tą temperaturę zwiększyłem do 65C. Dzisiaj doszło do jakiegoś wybuchu w kominie gdyż wysadziło mi rurę łączącą piec z kominem. Dom na szczęście jeszcze nie zamieszkany. Panowie pomocy. Co mogło spowodować wybuch.. Piec działa od ok 06.10 i do tej pory nie było żadnych problemów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

temp spalin masz na wświetlaczu , ze zdjęć wynika że masz 15 kw , przy nowym domu zdecdowanie za dużo , ja mam do ogrzania 140m2 i mam 10kw i jesteż zdecydowanie za duży. 


Wyst

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za pomoc. Rurę skracał serwisant który uruchamiał piec więc nic przy piecu nie grzebałem

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

temp spalin masz na wświetlaczu , ze zdjęć wynika że masz 15 kw , przy nowym domu zdecdowanie za dużo , ja mam do ogrzania 140m2 i mam 10kw i jesteż zdecydowanie za duży. 

Wyst

ok dzięki. Piec 15 kw dla tego że jest jeszcze do adaptacji poddasze ok 80m2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy spalanie 15kg pelletu to dużo. Piec działał z regulatorem ale musiałem go chwilowo zdemontować gdyż zwyczajnie uległ awarii. Temperatura zadana na podłogówkę 17C(  nawet gdy temperatura była ustawiona na podłogówkę 19C  i 21C to spalanie praktycznie było takie samo), dodam że jeszcze nie mam ocieplonego poddasza 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak masz rozwiązaną instalację w kotłowni . czy na trójdrogowm czy inaczej . jak masz piec sterowany. 

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do użytkowników - czy jeśli macie podłączona pompę cyrkulacyjną pod styk dodatkowy to tym samym nie działa Wam opcja ustawienia czyszczenia? Bo z tego co doczytałem jest ona podpięta również pod ten styk dodatkowy?

 

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś źle wpisujesz posty , bo kopiujesz to co napisał ktos inny bez twojej wypowiedzi ,daar powiedz jak masz rozwiązana sprawę sterowania kotła czy chodzi na PID czy w manualu , czy wprowadzałeś jakieś korekty , jak masz rozwiazane sterowanie z domu , czy jest pokojówka a jeżeli tak to czym steruje , itp 

Edytowane przez majdan1986
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś źle wpisujesz posty , bo kopiujesz to co napisał ktos inny bez twojej wypowiedzi ,daar powiedz jak masz rozwiązana sprawę sterowania kotła czy chodzi na PID czy w manualu , czy wprowadzałeś jakieś korekty , jak masz rozwiazane sterowanie z domu , czy jest pokojówka a jeżeli tak to czym steruje , itp 

dzięki za info ..zauważyłem , że coś robię nie tak :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok ale jak masz piec ustawiony,chodzi mi o koreky. ile razy na dobę sie ropala ??

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie, podaję moje nastawy :

minimalna praca podajnika 2 s

maksymalna praca podajnika 3 s

minimalna przerw 11s

maksymalna przerwa 18s

minimalny wentylator roboczy 1 14 bieg

maksymalny wentylator roboczy 1 22 bieg

minimalny wentylator roboczy 2 14 bieg

maksymalny wentylator roboczy 2 28 bieg

minimalne obroty 308

maksymalne obroty 610

moc 85 %

czas podsypu 30 s

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy miał z was ktoś taką sytuację że w kotłowni pojawił mu się w niewielkiej ilości dym (wydobywał się gdzieś z pieca) a przy tym dosyć mocno dymiący komin. Po 2 miesiącach użytkowania pieca doszło u mnie do takiej sytuacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie, podaję moje nastawy :

minimalna praca podajnika 2 s

maksymalna praca podajnika 3 s

minimalna przerw 11s

maksymalna przerwa 18s

minimalny wentylator roboczy 1 14 bieg

maksymalny wentylator roboczy 1 22 bieg

minimalny wentylator roboczy 2 14 bieg

maksymalny wentylator roboczy 2 28 bieg

minimalne obroty 308

maksymalne obroty 610

moc 85 %

czas podsypu 30 s

Zastanawia mnie jak dobieracie ilość obrotów do danego biegu? 

ja u siebie mam ustawione

min. went. robocz. 20bieg

max. went. robocz. 39bieg

Minimalne obroty 750

max obroty 2250

Są to ustawienia domyślne. Wiem jakbym ustawił sobie zakres biegów, ale nie mam pojęcia jak ustawić obroty do tego ?

Daar czy przy maksymalnej przerwie 18s kocioł nie wchodzi Tobie często w nadzór? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.