Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Defro Bio Slim 15kW - proszę o opinie


MaciejH9

Rekomendowane odpowiedzi

Czy nie wchodzi w nadzór/podtrzymanie. U mnie domyślnie maks przerwa podawania to 60s i temu tak pytam.

Zakres biegów ustawiłem swego czasu na 18-26 i nic to nie zmieniło. Kocioł chodził dalej tak samo. Trzeba też zmienić zakres obrotów, aby to działało - min i max obroty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

V.m) Tryb nadzoru

Przy pomocy tej funkcji należy dobrać parametry spalania w przypadku, gdy temperatura na kotle wzrośnie o ponad 5°C powyżej zadanej. W trybie tym ustawia się czas podawania paliwa, przerwę podawania oraz czas pracy oraz przerwy wentylatora podczas podawania (bieg przedmuchu). Funkcja ta zostanie wyłączona automatycznie po obniżeniu się temperatury na kotle do temperatury zadanej. W przypadku gdy funkcja PID zostanie wyłączona, tryb nadzoru będzie uruchamiał się w momencie przekroczenia temperatury zadanej.

To z instrukcji.

 

Nie używam aktualnie trybu PID tylko działam na ustawieniach manualnych. Kocioł działa cały czas, pompki chodzą na okrągło. Spalanie aktualnie 22-23kg/dobę. Pod awatarem mam dane co ogrzewam i jaka instalacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i cały czas mi chodzi o te obroty. Jak je ustawić do konkretnego zakresu biegów. Jak to jest powiązane, czy jest powiązane, a może to po prostu ustawiać na "bolka oko" i biegi kompletnie nie są zależne od obrotów.... etc.  ?

 

EDIT: W ustawieniach domyślnych to PID wg mnie pracuje źle. Nie ma w ogóle płomienia... on chyba jest bardziej na ekogroszek niż na pellet.

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20171020/1648ad273fcf8daa9621916dc5e23c52.jpg

Edytowane przez Dzi4d3k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i cały czas mi chodzi o te obroty. Jak je ustawić do konkretnego zakresu biegów. Jak to jest powiązane, czy jest powiązane, a może to po prostu ustawiać na "bolka oko" i biegi kompletnie nie są zależne od obrotów.... etc.  ?

 

EDIT: W ustawieniach domyślnych to PID wg mnie pracuje źle. Nie ma w ogóle płomienia... on chyba jest bardziej na ekogroszek niż na pellet.

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20171020/1648ad273fcf8daa9621916dc5e23c52.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to ciekawe... a ustawienia na podawanie i wentylację są takie same. Pellet 6mm, aktualnie barlinek ale jakiś przeleżały i trochę gorszej jakości wg mnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ładny wynik. Jaki masz kocioł? Ile kW?

 

Wysłane z mojego GT-I9301I przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy spalanie 15kg pelletu to dużo. Piec działał z regulatorem ale musiałem go chwilowo zdemontować gdyż zwyczajnie uległ awarii. Temperatura zadana na podłogówkę 17C( nawet gdy temperatura była ustawiona na podłogówkę 19C i 21C to spalanie praktycznie było takie samo), dodam że jeszcze nie mam ocieplonego poddasza

15kg/24 to moim zdaniem za dużo a w ustawieniach jest moc kotła oraz jego wydajność osobiście ma dom 140m2 Bio Slim 10 sterowany ST-280 temperatura w domu 22° cwu 300l. zużycie pelletu 7.5-8kg/24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzi4d3k u mnie obroty i biegi ustawiał serwisant defro , nie mam powodów do narzekań , mam spalanie na poziomie 15 kg na dobę dom 200 m , tem w domu 20-21st ,więc chyba nie jest żle , zastanawiam się jedynie nad zamontowaniem sterownika pokojowego

Tu nie ma się co zastanawiać tylko montować dobre sterowanie takim piecem to podstawa i nic tylko cieszyć się komfortem . Polecam st 280
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Jestem posiadaczem kotła defro bio slim 10KW i mam problem z doborem ustawień parametrów spalania.

Nie dość że mam czerwony płomień to na piecu mam 40 st. i mnie mogę osiągnąć więcej.

Proszę o pomoc.

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Jestem posiadaczem kotła defro bio slim 10KW i mam problem z doborem ustawień parametrów spalania.

Nie dość że mam czerwony płomień to na piecu mam 40 st. i mnie mogę osiągnąć więcej.

Proszę o pomoc.

Pozdrawiam

Napisz coś więcej .... Jakie masz obecnie ustawienia , jakiego pelletu używasz coś o instalacji ....

 

tu masz filmik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz coś więcej .... Jakie masz obecnie ustawienia , jakiego pelletu używasz coś o instalacji ....

Ustawienia wprowadziłem kolegi Daar

minimalna praca podajnika 2 s

maksymalna praca podajnika 3 s

minimalna przerw 11s

maksymalna przerwa 18s

minimalny wentylator roboczy 1 14 bieg

maksymalny wentylator roboczy 1 22 bieg

minimalny wentylator roboczy 2 14 bieg

maksymalny wentylator roboczy 2 28 bieg

minimalne obroty 308

maksymalne obroty 610

moc 85 %

czas podsypu 30 s

Używam 535 PELLET o kaloryczności 18MJ a piec ma do ogrzania dom 130m2 i na tą chwilę spala mi 30kg na 24h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

15kg/24 to moim zdaniem za dużo a w ustawieniach jest moc kotła oraz jego wydajność osobiście ma dom 140m2 Bio Slim 10 sterowany ST-280 temperatura w domu 22° cwu 300l. zużycie pelletu 7.5-8kg/24

Super wynik jeśli możesz to podaj swoje ustawienia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te wyniki macie w pracy ciągłej czy może kocioł się wygasza, a potem dogrzewa ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pewnie też bym zszedł niżej ze spalaniem :) paliłem tak rok temu. Teraz przy pracy ciągłej mam lepszy komfort ciepła :) grzejniki letnie, a w domu przyjemniej :)

Przy mrozach poniżej -10st takie palenie się nie sprawdza... kocioł odpala się za często - dużo prądu ciągnie grzałka.

Edytowane przez Dzi4d3k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.