Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Defro Bio Slim 15kW - proszę o opinie


MaciejH9

Rekomendowane odpowiedzi

Piotr'66 powiedz mi jak masz zbudowany dom. Jakie ściany, jaki dach, jaka podłoga. To coś może porównam do siebie. Kocioł widzę, że niewiele większy od mojego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy macie załączoną ochronę powrotu? Jeżeli tak to na ile stopni i w jaki sposób? Ja miałem załączoną na 40 stopni oprócz tego zadałem do utrzymania przez ten sam zawór temperaturę 50 stopni na grzejniki. Miał to wykonać siłownik zamontowany na zaworze czwórdrożnym. Efekt był taki, że kocioł bardziej dbał o zabezpieczenie powrotu niż o to abym miał do dyspozycji 50 stopni na grzejniki. Zdarzało się tak, że nieraz w ogóle mi nie puszczał ciepła na grzejniki. A siłownik na okrągło pracował. Otwierał się i zamykał. Jak była osiągnięta temperatura powrotu to wtedy puszczał ciepło na grzejniki i na odwrót. Uważam, że aby to dobrze działało to musi być dodatkowo zamontowany bufor. W innym przypadku czyli tak jak u mnie bez bufora to się nie sprawdza. Ochronę powrotu wyłączyłem, Teraz siłownik działa płynnie ("nie głupieje") i stoi prawie w jednym miejscu. Temperatura powrotu jest i tak podobna jak przy załączonej jego ochronie bo oscyluje w granicach 38- 55 stopni ale za to mam cały czas zapewnione ciepło na grzejniki, a to jest dla mnie priorytet.

i dalTego mam układ z pompą koTłową . mi spalanie po podaniu nasTaw od ciebie i usTawieniu moc na 70% i zwiekszeniu powierzTrza kocioł pali 10 kg dziennie powróT zawsze mam 10 sTopni niższy niż  Temp na koTle 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

przecież moje usawtawienia i ytak nic ci nie dadzą , musisz dostosować parametry do swojego pelletu , zapotrzebowania na ciepło itp. ale jak chcesz to proszę bardzo.

 

min praca podajnika 2sek 

maks praca podajnika 4 sek 

minimala przerwa 14 sek 

maks przerwa 21 sek 

min wen roboczy 10 bieg

maks wen roboczy 16 bieg 

min obroty375

maks obroty  700 

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to i ja mam pytanie :) bo chciałem sobie zmienić min wen i maks wen na 20-26bieg... ale nic mi to nie dało. Trzeba jeszcze obroty zmienić. Skąd wiedziałeś jak dobrać obroty ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piec 10kw działa u mnie już prawie 2 m-ce. Póki co pali (łącznie z podgrzewaniem CWU) niecały worek 15 kg na dzień (dom 120+20m garaż, pierwsza zima, styropian 20stka). Na forum muratora ludzie pisali o 8-10kg.

Ma ktoś jakieś ustawienia sensowne dla modelu 10kw? To jedno, drugie - dopiero teraz mnie zainteresowało podłączenie do sieci. Wiem, że po kablu, ale po odkręceniu z tyłu blachy nie widzę gniazda. W którym miejscu jest zlokalizowane? Przy sterowniku jest gdzieś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma czego takiego jak sensowne ustawienia dla kotła które ktoś ci poda , ustawienia fabryczne są jako tako sensowne . i od nich zacznij , następnie musisz dopasować je do własnej instalacji do jakości pelletu i i zapotrzebowania na ciepło w domu . u mnie zwiększyłem powietrze zwracając uwagę na płomień , ustawiłem tak aby płomień był prawidłowy , czyli nie za jasny i nie za czerwony , taki pośredni . i temp spalin nie była większa jak 110 stopni przy maksymalnej mocy . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przecież moje usawtawienia i ytak nic ci nie dadzą , musisz dostosować parametry do swojego pelletu , zapotrzebowania na ciepło itp. ale jak chcesz to proszę bardzo.

 

min praca podajnika 2sek 

maks praca podajnika 4 sek 

minimala przerwa 14 sek 

maks przerwa 21 sek 

min wen roboczy 10 bieg

maks wen roboczy 16 bieg 

min obroty375

maks obroty  700 

Pewnie, że to nic mi nie daje przecież mamy kotły o różnych macach w związku z tym te parametry też mogą być różne czego nie jestem pewny. Chodziło mi o zwiększenie powietrza aby płomień był bielszy. O czym właśnie pisałeś w powyższych postach. Pisałeś, że dzięki temu prędzej osiąga zadaną temperaturę. Ogólnie rzec biorąc abyś mi napisał w co wejść i co ewentualne zwiększyć. O ogólną zasadę... Ale już nie ma co dalej tematu ciągnąć. Już wszystkiego się dowiedziałem w serwisie. Jak to się robi przedstawię w następnym moim poście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwiększanie dopływu powietrza aby płomień był jaśniejszy. Może komuś się przyda.

Wchodzimy kolejno:

- Menu instalatora,

- Współczynniki,

- Korekta wentylatora dolna (zwiększamy delikatnie np 2%),

- Korekta wentylatora górna (zwiększamy delikatnie np. 2%).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 To jedno, drugie - dopiero teraz mnie zainteresowało podłączenie do sieci. Wiem, że po kablu, ale po odkręceniu z tyłu blachy nie widzę gniazda. W którym miejscu jest zlokalizowane? Przy sterowniku jest gdzieś?

Ja mam podłączony internet po kablu. Odkręcasz tą blachę z tyłu kotła. Następnie odkręcasz tą czarną pokrywę przykręconą na 2 wkręty od sterownika. Wejście do internetu jest tam po prawej stronie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Goni aż pod 80st ?

 

EDIT: Gdybym jeszcze wiedział jak sprawdzić który bieg wentylacji ile ma obrotów to tez bym sobie potestował PID ;) w aktualnym stanie jest dla mnie nie do przyjęcia - wydmuchuje mi pellet z podajnika...;/

Edytowane przez Dzi4d3k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 80 stopni to nie goni :). Na tej pionowej skali nie ma temperatury 70 stopni i tak to wygląda, że sięga prawie 80. W rzeczywistości maksymalnie osiąga 74 stopnie.

Dziś zwiększyłem nadmuch po 2% wentylator dolny i górny w folderze "Współczynniki". Ciekawe jak to będzie działało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc, A powiedzcie mi jaki macie długi płomień, bo u mnie jak ostatnio zerkam to czasami ma te 25cm a czasami ledwo z palnika góra 10cm wystaje nie duży płomień.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli powinieneś zyskać jaśniejszy płomień i wyższą temp. spalin?

Czy płomień jaśniejszy? Zapewne tak jest. Zwiększenie powietrza było małe więc i kolorystyka płomienia za bardzo się nie zmieniła. Temperatura spalin rzeczywiście się zwiększyła i wychodzi na to, że o tyle samo o ile zwiększyłem nadmuch. Bardziej jest to widoczne w trybie "Praca" co zresztą jest logiczne. Bardzo mnie interesuje jak będzie wyglądał popiół po spaleniu kolejnych 100 kg. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc, A powiedzcie mi jaki macie długi płomień, bo u mnie jak ostatnio zerkam to czasami ma te 25cm a czasami ledwo z palnika góra 10cm wystaje nie duży płomień.

 

To jak długi jest płomień zależy głównie od tego jakie w danej chwili są obroty wentylatora. Jeżeli palisz w PID to jest to automatycznie dobierane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mam pytanie takie może z innej beczki do was, mam bojler KOSPEL 140L , płaszcz wodny.  Np. zagrzeje wodę wieczorem do 48stopni C tak o 22:00 i już nie korzystam w ogóle z ciepłej wody później. rano o tej 6:00 woda już ma jakies 39 stopni C. prawidłowo się wychładza czy cos za szybko. Jak u was to wygląda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.