Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Kipi W Naszych Piecach Wymiana Doświadczeń Użytkowników


Gość robin60

Rekomendowane odpowiedzi

Zużycie energii nie jest takie duże bo czas grzania jest krótki no chyba że komuś palnik rozpala się co pół godziny to zużycie energii wzrasta i zapalarki też

Problem nie polega na zużyciu energii ze wzgledu na ilosc rozpaleń bo to jest oczywiste, że jak palnik startuje co 30min to rachunek musi byc słony. Sprawdź pobór prądu zapalarki w momencie startu-wygrzewania oraz po jakim czasie stabilizuje sie do tych 200-300.

Nie jest to jakoś trudne i wyczerpujące, tryb ręczny wystarczy włączyć i podejrzeć choćby przez jakiś tam miernik energii. Zdziwisz się bardzo.

 

Potwierdzam Robin60, też mam i.... zdarza się że rozpalam grilla :-D

Edytowane przez laptop
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację laptop , choć W moim przypadku niema to większego znaczenia ponieważ mój palnik startuje tylko raz na dobę, choć gdyby startował 10 razy na dobę i przez to palił mniej to też bym się nie obraził

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hahahaha moim buforem jest instalacja ponieważ jest stara żeliwna, łącznie z piecem U26 i dlatego palnik idzie cała dobę na małej mocy

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

misiek30 i jak Ci się to sprawdza? ja po sezonie planuję wstawić do u22. przeglądam forum aby być w temacie, decyzja na 100% nie podjęta, ale dużo na to wskazuje.

misiek30 i jak Ci się to sprawdza? ja po sezonie planuję wstawić do u22. przeglądam forum aby być w temacie, decyzja na 100% nie podjęta, ale dużo na to wskazuje.Działa bez zarzutu jeżeli chodzi o utrzymanie temperatury i ogólny komfort to do kopalni już nie wrócę a jeżeli chodzi o spalanie to w rozliczeniu pewnie wyjdzie podobnie ale mam jeszcze do ocieplenia dom i po ociepleniu możliwe że będzie można palnik wygaszać ponieważ dom będzie mniej energożerny. U ciebie jest łatwiej ponieważ U22 ma możliwość założenia palnika nad rusztami a u mnie nie da się i ja musiałem założyć palnik pod ruszta do popielnika co zmusza do częstszego czyszczenia popielnika ,ale pracuję nad tym

Edytowane przez misiek30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego @Dragster daj zrzut z ustawień serwisowych pkt, rozpalanie jak tam KIPI fabrycznie ustawia ten parametr. Bo Ty masz najświeższy.Pozdrawiam

 

Bardzo proszę:

 

091995713f4468d1.jpg

 

Ustawienia fabryczne, soft aktualny. (Ilość rozpaleń 34 z czego 6-7 to rożne testy, 3cia doba pracy palnika)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W nawiązaniu do moich postów #1565 i #1570 chciałbym wam pokazać, jakie spieki wyciągam z palnika po pellecie, który obecnie posiadam. attachicon.gifIMG_20180201_223913.jpg

Ponadto chciałbym pokazać płomień, jaki uzyskuję na tym pellecie: https://drive.google.com/drive/folders/1IXcjigj97cT2eduSywBWlY72isG7j9ka?usp=sharing.

Nie umiem za bardzo dodawać takich plików na forum, więc mam nadzieję, że coś zobaczycie. 

Chciałbym też nadmienić o nastawach tego pelletu, tj. kaloryczność 5,8 kwh/kg, a podawanie 12,5 kg/h. Wartości są mocno zawyżone, ponieważ faktyczna wydajność podajnika-zważona, to 10,50 kg/h. Gdy ustawiałem wartości realne, wówczas płomień był o wiele krótszy, a wartości płomienia wachały się w granicach 20-60 procent. Po ustawieniu zawyżonych wartości, płomień utrzymuje się na max mocy w większości na 100 proc. 

Przy takich ustawieniach jak wspomniałem, minusem jest to, że kocioł w moim przypadku pracuje dłużej, tj z poprzednich ok 1 godz 20 min, obecnie 1 godz 50 min. Mam jednak wrażenie, że dom jest bardziej wygrzany, a postoje kotła są realnie dłuższe. 

Przy takich ustawieniach kaloryczności i wydajności podajnika jakie masz, realna moc palnika jest mocno zaniżona i dlatego pracuje dłużej niż powinien. Jakość pelletu jest kiepska, więc kaloryczność nie powinna wynosić więcej jak 4.9. Zawyżona wartość wydajności podajnika powoduje, że sypie mniej niż powinien. Nie masz de facto żadnej kontroli nad parametrami mocy palnika. Spróbuj skorzystać z kalkulatora mocy Patrola, dobierz dawki tak, aby uzyskać oczekiwane moce na poszczególnych progach. Cykl pracy wskazane jest, żeby nie zmieniać tych 20 sekund. Zważ pellet jeszcze raz i wpisz właściwą wartość, oraz kaloryczność  4.9 lub 5. Płomień doreguluj nadmuchem na każdym progu mocy. MUSI SIĘ UDAĆ!!! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

100% wartości płomienia nie są najważniejsze w tym wszystkim :)

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź również, czy otwory nadmuchowe w komorze spalania nie są pozaklejane syfem od kiepskiego pelletu.

Edytowane przez Benton661
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że procenty na wyświetlaczu nie są najważniejsze, ale chyba jak mam na wyświetlaczu 100% i płomień taki jak powinien być, niż 10% procent na wyświetlaczu, płomień duży, a piec chce się znowu rozpalać, bo palnik jest tak zasypany, że przysłania diodę oraz nie da rady rozpalić takiej ilości pelletu. Jeśli chodzi o cykl pracy to go nie zmieniałem i pozostawiłem wartość fabryczną, w moim przypadku jest to 15 s. Płomień ustawiałem obserwując go, a nie tylko wskazania na sterowniku. Co do zawyżonej kaloryczności- któryś z kolegów palił słonecznikiem i na ten słonecznik ustawiał kaloryczność 6,8 żeby się normalnie paliło... Gdy ustawiłem realne wartości, czyli wagę i kaloryczność była bieda z nędzą i zdecydowanie gorzej niż przy obecnych ustawieniach.  Palnik sprawdzam często, otwory są ok.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kalkulatora. Gdy wstawię do niego swoje dane, to żeby uzyskać pełną moc 36 kw, cykl pracy musiałbym mieć 9 s. Kalkulator patrola chyba nie jest do mojego palnika. Wpisz sobie z ciekawości moje dane, tj waga 11 kg i kaloryczność - niech będzie 5. Zobaczysz jakie dane pokaże kalkulator, żebym wg niego osiągnął moc 36 kw. Poza tym połowa mocy przecież w moim przypadku to 18 kw, a nie 24 jak pokazuje kalkulator... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaką wagę peletu mieliście w teście bo u mnie pellet 8mm. test 6 minut i waga 2440 gram

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstawiłem,Cykl pracy  20 sek.

Czas podawania dla 100% wpisałem 13s, wtedy otrzymamy strumień 7,2 kg/h i moc 35,8kW

dla 50% wpisałem 7s, strumień wyszedł 3,9 kg/h i moc 19,3kW

dla 30% wpisałem 4sek, strumień wyszedł 2,2 kg/h i moc 11 kW

Strumienie paliwa w moim Revo są podobne, więc chyba to trzyma się kupy... Tylko ja kalkulator Patrola mam wbudowany w sterownik w Revo :) , i nic nie muszę dobierać tylko wpisuję kaloryczność i wydajność podajnika, a sterownik resztę wylicza sam, podejrzewam że korzysta z podobnego algorytmu, który stworzył Patrol :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dziwota, że wychodziły cuda u Ciebie, skoro nie wypełniłeś poprawnie tabelki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaką wagę peletu mieliście w teście bo u mnie pellet 8mm. test 6 minut i waga 2440 gram

Waga pelletu w teście zależy od jakości i średnicy samego paliwa i kąta nachylenia rury podajnika

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Benton, nie wiem czy zauważyłeś, ale ja używam trybu FL a nie standardowego, a z tego co zauważyłem w trybie FL określam tylko wagę pelletu, kaloryczność i czas cyklu pracy. No i moce palnika. Chyba, że się mylę.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W trybie FL sterownik korzysta z nastaw dla mocy maksymalnej i minimalnej , modulując moc między nimi. Tak czy siak progi mocy muszą być ustawione właściwie, żeby to miało ręce i nogi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj wpisać te ustawienia, które Ci podałem. Przełącz na tryb standard i wyreguluj nadmuchy na każdym progu mocy. Później dopiero przełącz na FL, jeśli tak bardzo chcesz. Przy tak dużej mocy palnika i kotła mozliwa będzie delikatna korekta cyklu pracy, np. o 1 lub 2 sekundy w górę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak samo moc minimalna 11kW może być za mała w Twoim kotle 40 kW, powinno się przyjąć moc minimalną palnika na 30% mocy znamionowej kotła... Wszystko do sprawdzenia i ewentualnej korekcji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą, taki płomień i nadmuch jak Ty przy 36kW na filmie, to ja mam u siebie na mocy ok 13kW :) . Nic dziwnego, że Twój kocioł bardzo długo dochodzi do zadanej temperatury :)

Edytowane przez Benton661
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i teraz jak wytłumaczyłeś mi wszystko dokładnie, jak krowie na rowie, to zrozumiałem tryb pracy FL. Dzięki wielkie. Twoje sugestie z pewnością wezmę pod uwagę jak tylko znajdę trochę czasu, lub chociaż międzyczasu...:-) Na razie musi zostać jak jest z powodu tego co napisałem powyżej.

Zmierzyłem dziś dokładniej swoje zużycie przez dwa dni. Albo wczoraj wam nakłamałem, albo dziś kocioł zużył wiecej niż wczoraj (obstaję za drugą opcją). Spalanie z dwóch dni wyniosło ok 33kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.